#FOUNDATION DROPS

Ahojte, kočky moje, prajem vám krásne stredajšie ráno! :) 
Užili ste si včerajší deň nejako príjemne, napríklad sledovaním filmov v televízii ako ja alebo ste robili niečo iné? Každopádne dúfam, že ste si odpočinuli a získali aspoň trochu novej energie. 
Na dnes som si pre vás pripravila recenziu makeupu, ktorý je novinkou nie len u mňa v zbierke ale i na kozmetickom trhu a verte mi, že by ste mu mali venovať patričnú pozornosť.


Tvárou tohoto makeupu je krásna Lujza Straková, Miss Gosh a Miss Slovensko 2015, ktorá je už prvým znakom toho, že pôjde o výnimočný produkt a spoľahnite sa, že viem, o čom hovorím, pretože som už jeden podobný produkt inej značky kedysi vyskúšala a dodnes mi len stojí v šuflíku bez povšimnutia. To však v žiadnom prípade nie je prípad tohoto od GOSH. Určite teda čítajte ďalej! :)

Pýtate sa, čo je Foundation Drops? Ide o novinku v sortimente makeupu značky Gosh (zoženiete vo FAnn parfumérii), ktorý sa vďaka svojmu zloženiu veľmi ľahko nanáša, krásne k nej priľne, zanechá prirodzený finiš, ktorý navyše vydrží naozaj dlhý čas.
Obsahuje zložku antiderm, čo je protizápalová a zjemňujúca zložka, vďaka ktorej je pleť po aplikácii doslova zamatovo jemná a tiež pomáha pri zmierňovaní rôznych zápalových procesov, redukuje začervenanie a svrbenie a tiež je účinný ako prevencia starnutia pleti. Ďalšími zložkami sú napríklad Cosphaderm MultiMEG, čo je prírodný derivát s antimikrobiálnym, antioxidačným a akné redukujúcim účinkom či argánový olej, ktorý je zdrojom vitamínu E, prírodných antioxidantov a esenciálnych mastných kyselín.


Balenie makeupu je čierna fľaštička s objemom 30ml a pipetkou na dávkovanie makeupu. Jeho princíp je veľmi podobný makeupu, ktorý som už v minulosti skúšala, ako som vám spomínala vyššie, no ich vlastnosti sú značne rozdielne a ja som veľmi rada, že som mala možnosť porovnávať. Počas svojho testovania som totiž prišla na to, že na rozdiel od toho, ktorý som skúšala najprv sa tento od Gosh oveľa lepšie aplikuje ako štetcom, tak špongiou, pleť je po ňom krajšia a najmä prirodzenejšia a bez efektu masky. Ako jeho veľké plus vidím, že zbytočne nezvýrazňuje jemné chĺpky, ktoré sa nachádzajú na tvári a tiež to, že sa hodí aj na mastnú pleť, z čoho som doslova nadšená. Je pravda, že sa počas dňa lesknem, toho sa zbaviť, žiaľ, úplne neviem, no lesk prichádza neskôr a v miernejšej forme, než obyčajne. Ďalšia vec, ktorú ako majiteľka problematickej pleti nesmierne oceňujem je to, že neupcháva póry a nezhoršuje stav pleti, čo sa mi pri veľa iných často stáva.
Čo sa týka aplikácie pietou a konzistencie makeupu, určite sa netreba báť, že by sa nedal aplikovať priamo na tvár a následne rozotrieť. Dá sa, všetko je v poriadku, nesteká i keď je jeho konzistencia redšia. Je však treba dávať si pozor na množstvo, ktoré vie byť takpovediac zrádne. Aspoň ja som sa musela naučiť, že pri jeho dávkovaní skutočne platí, že menej je viac. Zo začiatku sa mi totiž stávalo, že som jeho množstvo trošku prepískla a potom som prebytok musela z pleti odstraňovať. Tiež je dôležité vedieť, že pred použitím treba makeup pretrepať.
Som si istá, že vás tiež zaujíma, ako je na tom s odtieňmi a tú hneď na začiatku poviem, že toto je bod, ktorým mnoho z vás poteším, keď poviem, že ten svoj si nájde každá. Totiž, odtieňov je celkom päť (02, 04, 06, 08 a 10), ja mám odtieň 06 TAWNY a úprimne, bála som sa, že bude tmavý, keďže som zvyknutá si vždy kupovať najsvetlejší možný. Moje obavy však boli naprosto zbytočné, pretože hneď pri prvej aplikácii som totiž zistila, že 06 je pre mňa ideálna. Z toho vyplýva, že i dievčatá, ktoré sú naozaj ale naozaj svetlé si podľa mňa nájdu odtieň rovnako kočky, čo potrebujú tmavší odtieň. To je skvelá správa, nie? :)
K jeho krytiu môžem povedať, že je nižšie až stredné, veľké nedokonalosti nezamaskuje, no s menšími si hravo poradí. Veľmi pekne však zjednocuje tón i povrch pleti a nezanecháva pocit, že by pleť bola zaťažená.


pred aplikáciou
po aplikácii
A ako by som zhrnula svoje dojmy? Nuž, povedala by som, že tento makeup je veľmi podareným produktom, na ktorom každá z nás bude vedieť niečo oceniť - či už výber odtieňov, nezvyčajnú konzistenciu, spôsob dávkovania či výsledný efekt na pleti. Myslím si, že má veľmi veľa pozitív, ktoré si zaslúžia pochvalu a úprimne, nenašla som žiadne negatívum, nech by som sa akokoľvek snažila. Samozrejme, nie každému musí takáto forma makeupu vyhovovať, rovnako ako nie každému vyhovujú napríklad kompaktné makeupy, no aspoň za vyskúšanie určite stojí a možno si ho nakoniec tiež zamilujete.

Myslím si, že som vám už napísala všetko potrebné, nenapadá mi nič iné, čo by som dodala. Ak by vám napadlo ešte niečo, čo by vás zaujímalo, určite sa spýtajte v komentároch, rovnako ako mi môžete napísať, čo si o takejto forme makeupu myslíte, či ste niečo podobné už niekedy skúšali, prípadne či by ste rady skúsili tento. Jednoducho čokoľvek vám príde na um, viete, že si vaše názory rada prečítam ;) ♥


3 komentáre

 1. No asi si ho kúpim keď už ďaľšia pozitívna recenzia a keď píšeš že ti sedí aj na zmiešanú a mastnú pleť. Len neviem ako s odtieňom. Tento čo máš ty je do žlta?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Sedí, ozaj je super :)) Áno, povedala by som, že má skôr žltý podtón, ale vyhovuje mi aj keď ja som skôr do ružova. Mám pocit, že sa vie na pleti celkom prispôsobiť :)

   Odstrániť
  2. No vidím že skončí pod mojim vianočným stromčekom :D.

   Odstrániť