DIY | Home decor details

Ahojte, kočky! Ako sa máte? Dúfam že dobre :) Ja sa vám musím trošku posťažovať - momentálne má trápia uši, takže všetko robím podľa toho, ako sa chce im a ako veľmi ma hnevajú (a  zistila som, že prepichovanie ucha naozaj nie je sranda). A toto moje trápenie je jedným a vlastne najhlavnejším dôvodom toho, prečo som sa dneska rozhodla pre veľmi ľahký, oddychový článok.
Zoberiem vás na malinkú návštevu k nám do bytu a ukážem vám tri veci, alebo skôr prvky, ktoré som si svojpomocne vyrobila na doplnenie interiéru, jeho zútulnenie a tak celkovo, veď viete :) 

Prvá vec je vázička s umelými kvetmi. Na jej výrobu som sa inšpirovala na Kissbooku, kde Mia vyrábala podobnú. Ja som ale na rozdiel od jej Chanelu zvolila legendárnu Prada Marfa, ktorú som nalepila na jednoduchú hranatú vázičku z Ikey (keby náhodou, tak rovnaká, alebo aspoň veľmi podobná, sa dá kúpiť aj v Tescu v F&F Home). Obrázok som potom oblepila malými umelými polperličkami v troch veľkostiach, ktoré sú pôvodne určené na nechty. Všetko som lepila Kanagomom, ktorý je na to fajn, aj keď som potom musela rohy obrázku ešte raz prilepiť. A aby vázička nebola prázdna, kúpila som si moju najobľúbenejšiu kvetinu, ružovú pivonku, ktorá mala pôvodne asi meter, kombinačkami som ju pracne "naporcovala" na tri samostatné kvietky a tadá! ♥ Vázičku mám položenú v rohu môjho momentálne ešte stále provizórneho pracovného stolíka a spríjemňuje mi chvíle pri ňom strávené... + vyzerá pekne na fotkách ;)Druhou vecou sú zástavky. Nemohla som sa zbaviť pocitu, že máme veľmi prázdne steny a preto som na stenu nad televízor a akvárium, ktorá oddeľuje okná a je v strede miestnosti, vytvorila zástavkovú girlandu. Tieto zástavky som našla na internete, kde ich je plno rôznych druhov, napríklad pod heslami free printable flags alebo free printable banners a podobne. Tak som si vytlačila 4 papiere, pretože zástavky boli po troch, podlepila papierom, dorobila zlatou fixkou a vystrihla. Keďže v stene sme už jeden klinček mali, tak som zatĺkla zvyšné dva, natiahla šnúrku, povešala zástavky a hotovo. Jedno ma ale veľmi mrzí, že sa mi začali odspodu zatáčať smerom hore, takže ich asi budem musieť prilepiť.A keď som už bola pri tom zdobení prázdnych stien, rovno som prehľada všetky možné stránky, ktoré mi vyskočili na Googli a Pintereste pod heslom free printable wall decorations a free printable wall art a ďalej som tlačila ako o dušu. Respektíve, tlačiareň tlačila. Potom už stačilo všetko vystrihnúť, vybrať, na ktorú stenu obrázky pôjdu (išli nad posteľ) a nalepiť. Lepila som ich tak, že som s pomocou ceruzky vytvorila z lepiacej pásky malé roličky, tie som nalepila na zadnú stenu obrázkov a potom pricapla na stenu. Mám už oskúšané, že takto sa nijako nepoškodí farba a obrázky pekne držia :) Musím sa priznať, že aj keď sa mi páčia, veľmi mi tam chýba nejaké orámovanie buď každého zvlášť, alebo všetkých ako celku, ale to ešte nejako vymyslím :) Tak to by bolo k dnešnému článku všetko, dúfam, že sa vám páčil a našli ste v ňom niečo, čo vás inšpiruje :) Určite mi napíšte, či by ste podobný článok ešte niekedy chceli na blogu vidieť a dúfam, že sa tu čoskoro opäť stretneme ♥

6 komentárov