Telový olej Alverde: 5v1

Ahojte! Včera večer som si na seba uplietla bič v podobe jednej výzvy. Vstávať každý deň o 5:30! Dneska som to celkom zvládla, no teraz (7:24) už na mňa akosi dolieha únava a všimla som si, že z tejto zmeny je zmätený aj Rufus, keďže absolvoval prvé venčenie už o šiestej, na čo nie je zvyknutý ani on, ani ja. Som zvedavá, ako zvládnem dnešný deň a ako budem zvládať túto výzvu, no je to niečo, čo som chcela spraviť už veľmi dávno a tak sa teším, že som sa konečne odhodlala. 
O tom som ale nechcela písať. V dnešnom článku by som vám opäť chcela ukázať produkt telovej kozmetiky a zároveň opäť produkt, ktorý stojí za pozornosť. Je ním telový olej od Alverde a keď budete čítať ďalej, dozviete sa všetky jeho pozitívne vlastnosti (a aj jednu drobnú negatívnu).


Začala by som jeho balením. Sklenená fľaštička sa síce môže zdať pri klzkom oleji ako nešťastná voľba, no podľa mňa mu práve naopak pridáva na exkluzivite. Navyše je na skle nalepená papierová etiketa, čo jeho vyšmyknutiu z ruky značne zabraňuje. Okrem toho, balenie je s pumpičkou, za čo má u mňa body navyše, čiže ho vlastne ani nemusíte chytať a tým pádom vám nemá ako spadnúť. 

V jeho zložení sa nachádza hneď päť olejov, z čoho každý sám o sebe je pokladom a preto ich spojenie nemohlo dopadnúť inak ako skvelo. Aby som bola konkrétna, sú to bio argánový, bio láskavcový (amarant), bio olivový, marulový a olej z hroznových jadier. Takže kvôli tomuto som ho v názve označila ako "5v1" a myslím, že nie je dôvod nesúhlasiť.


Čo sa týka jeho používania a účinkov na pokožku, som viac ako spokojná. Pre mňa dôležitá vec je to, že nie je nepríjemný. Určite viete, že niektoré oleje sú také... no, suché a nie je úplne najpríjemnejšie pre hmatové zmysly ich používať. S týmto olejom ja osobne takýto problém nemám. 
Čo sa týka vstrebávania, je to olej, takže nie je možné čakať, že ho natriete a v okamihu bude pokožka "suchá", jednoducho potrebuje istý čas na vstrebanie, no nie je to vôbec žiadna katastrofa. 
Chcela by som sa vyjadriť aj k jeho vôni, ktorá podľa mňa teda nie je vôbec vábna, takže ak aj vám prekáža to, ako voňajú prírodné a bio produkty, potešené nebudete, no nakoľko má skvelé účinky, dá sa to veľmi ľahko prehliadnuť. Toľko k jedinej jeho negatívnej drobnosti.
A na záver, samozrejme, jeho účinky. Ako som už spomínala, sú skvelé. Naozaj je po ňom pokožka veľmi jemná, mäkká, hladká a celkovo príjemná. Ja ho používam večer pred spaním a už po prvom použití som sa cítila, akoby moja "večerná" pokožka cez noc zmizla a narástla mi úplne nová. Viem, že to znie asi smiešne, no neviem to inak vyjadriť ;) PS: Ak sa vám podarí niekoho ochotného prehovoriť, je skvelý aj na masáže! ;) ♥
PPS: Ďakujem dm drogeriemarkt za zaslanie ♥♥

10 komentárov

 1. Škoda té vůně, kdyby jsi ji vychválila, tak bych pro něj asi hned běžela:-) Ale i tak mně docela láká, co o něm píšeš, třeba na zimu si ho pořídím:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veru. Akože nie je to žiadna katastrofa, mne len tieto prírodné veci veľmi nevoňajú. Keby som mohla, poslala by som ti tú vôňu a videla by si, možno tebe by bola naopak práve príjemná :) Ten olej totiž za to stojí - vôňa, nevôňa.

   Odstrániť
 2. Na tento olej sa v DM vždy pozerám, no bála som sa že bude na koži zanechávať nepríjemný pocit. No po tejto recenzii si ho určite kúpim :) Verím že bude skvelý! :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To je milé! :) Ja dúfam tiež, pevne v to verím. Určite mi daj potom vedieť :)

   Odstrániť
 3. Ja som ho zatiaľ myslím nezaregistrovala ale výrobky Alverde mám veľmi rada a zrejme sa po ňom pozriem, keď budem najbližšie v drogerke:)

  Letná giveaway na blogu!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Zhodou náhod som akurát dnes strávila pomerne dlhý čas v časti drogérie s produktami od Alverde, medzi ktorými som si všimla i tento. Síce som mu nevenovala špeciálnu pozornosť, ale na chvíľku som vážne uvažovala na jeho kúpou (a nebola to jediná vec, ktorá ma takto zaujala), ale napokon som si povedala, že zrejme by to skončilo iba nevyužité a zabudnuté, takže tak, no. :D A ak dovolíš, tak som chcela len spomenúť, že okrem iného sa mi veľmi páči ako vždy vyzdvihneš nejaký zaujímavý produkt, ktorý rozhodne stojí za spomenutie a nepíšeš o ňom iba kvôli jeho popularite. :)

  Lunoted

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No vidíš, a možno nabudúce predsa skončí v tvojom košíku a tak si ho obľúbiš, že zabudnutý neskončí ;)
   A ďakujem ti veľmi pekne za tvoj komentár a milé slová ♥♥♥

   Odstrániť