Život so šteniatkom

No, možno by som mala napísať "Život so šteniatkom buldočka". Ja neviem, mám totiž pocit, že buldočky sú v niektorých veciach úplne iné, než akýkoľvek iný pes. Teda, aspoň keď porovnávam s Luckynkom, ktorého máme už deväť rokov. Dokonca aj s maminou sme sa zhodli na tom, že Lucky rozhodne nerobil to, čo robí Rufus.... Ahojte a vitajte pri novom článku! 

Bolo to 30.6.2016 kedy sme s priateľom miesto priamej cesty zo Skalice do Bratislavy šli cez Trnavu a Nitru do Cabaju. Nikomu sme nič nepovedali, vedeli sme o tom len my dvaja a pani Mirka, u ktorej som si Rufusa rezervovala niekoľko dní vopred. Vybrala som si ho len z fotiek, ktoré mi poslala - ako jediný z vrhu mal totiž takéto sfarbenie. Ostatní súrodenci boli síce tiež čierno-bieli, no mali sfarbenie typické pre strakošov. Bola to jednoducho láska na prvý pohľad.

ešte ako malé bábo
s bračekom (alebo sestričkou?) ♥
Do toho dňa som, priznávam, stále uvažovala o psíkovi z chovnej stanice, no nakoniec vyhralo srdiečko. Iste, pochopím, že niektoré z vás majú odlišný názor a psíka bez preukazu pôvodu by si nevybrali z všeobecne známych dôvodov, budem rada, keď sa pri tomto článku vyhneme ostrej diskusii. Súhlasím, že to, čo sa deje u nekontrolovaných vrhov je často veľmi zlé a tiež s tým nesúhlasím, no neboli sme si pre neho na benzínke ani na nejakom parkovisku. Išli sme pre neho domov do rodiny, kde sme videli, v akých podmienkach žil prvých 8 týždňov. Podľa mňa je vždy lepšie mať "nepapierového" psíka z milujúcej rodiny ako "papierového" chovaného bez lásky len ako vec na zbieranie ocenení. Samozrejme ale nehádžem všetkých do jedného vreca (!!!), pretože dobre viem, ako to chodí. Nesmierne ma ale hnevá osočovanie od ľudí, ktorí psíkov bez PP považujú za menejcenných. Ktovie či si aj ľudských kamarátov vyberajú podľa genetiky a toho, koľko ocenení majú ich rodičia. To som ale trošku odbočila...


Bola by som nerada, keby sa z tohoto článku stal nekonečný text príhod, ktoré sa nám za ten mesiac, odkedy ho máme, stali, no sú veci, o ktoré sa s vami chcem podeliť. Než sme si totiž Rufusa kúpili, nikdy by som nepovedala, že:

• budem priateľovi do práce posielať desiatky MMSiek s fotkami spiaceho šteniatka - na zemi, na posteli, v poličke, na topánkach, na notebooku...
• mu budem posielať aj SMSky v znení "Rufus práve os*al slimáka" a bude mi to pripadať ultravtipné.
• že poviem denne toľko krát slovo fuj: "Rufus, fuj, nežer stôl! Rufus, fuj, nelíž stenu! Fuj, nechaj nabíjačku! Rufus, fuj, nežer kamene / tlačiareň / záchodovú kefu / schody / linku / topánky / nohy / dievčatko!"
• že zistím, čo si miesto chvostíka naháňa buldoček, keďže chvostík nemá - zadnú nohu. A áno, reálne ju náháňa do kolieska tak, ako veľa psíkov chvostík.
• že budem na ulici ako malé dieťa dupať na chodníku a presviedčať malé šteňa, aby stále len nesedelo a aj kráčalo. A verte, že v Bratislave pred všetkými tými ľuďmi, je to naozaj skúška trpezlivosti.
• že budem vonku niekoľko týždňov nadšene vykrikovať a chváliť ho za to, že sa vyčural alebo vykakal.• že budem v rodičovskom dome zachraňovať koberce, káble, dekoratívnu kôru z predzáhradky, kachličky (!!!)  alebo Luckyho pred ničivý vplyvom rastúcich zúbkov.
• že najlepšia hračka pre psa je kolíček na prádlo, kefka na domáce práce s dlhou rúčkou alebo prútený stojan na kvetináče.
• že sa budem stále niekomu ospravedlňovať, keď sa Rufusovi zapáči a rozhodne sa na neho doslova vyliezť.
• že budem niektoré dni umývať podlahu aj 4x denne a miešať rozličné špeciálne prípravky a domáce suroviny z kuchyne na vytvorenie účinného odstraňovača "nehôd" z podlahy.
• že sa nanovo tak veľmi zamilujem do malého tvorčeka, ktorý sa behom niekoľkých týždňov stane neodmysliteľnou súčasťou môjho života ♥PS: Rufusa môžete sledovať na mojom insta účte prípadne pod hashtagom #RufusGrant na IG aj na FB, kam pridávam fotky aj videá zo súkromného profilu, myslím, že by ste ich mali vidieť aj vy. Niektoré jeho momenty si jednoducho nemôžem nechať pre seba ♥ 

11 komentárov

 1. Ráda jsem si početla. Rufus je naprosto nádherný, na některých fotkách je přímo ke snězení, samozřejmě obrazně řečeno:-) Že ho pozdravuji a užívejte si s ním plno radosti:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To som rada, ďakujem za komentár! :) Odkážem mu, bude rád :D

   Odstrániť
 2. haha, toto bol skvelý článok :D a celkom mi pomohol, keďže už asi tak cca rok premýšlam, že si osvojím buldočka :) no ale po tomto článku, neviem neviem :D
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ale musím povedať, že je neskutočný!!! :) zlatíčko malé :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :D haa, to sa zasa neboj, je to niekedy o nervy, ale určite by som ho nevymenila ani nevrátila... človek sa má aspoň na čom zasmiať :D Takže pokojne hurá do toho! :)

   A ďakujeme veľmi pekne ♥

   Odstrániť
 4. vtipný článek :D pobavilo mě to, jak Rufus všude spí:-D! A je moc krásný :)

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujeme krásne a som rada, že sa článok páči! :)

   Odstrániť