Doplnková vlasová starostlivosť od Yves Rocher

Ahojte, krásnu nedeľu! Keďže teraz bolo veľa dekoratívnej kozmetiky a ešte jej veľa bude, rozhodla som sa pre dnešok napísať článok o starostlivosti a presnejšie o doplnkovej starostlivosti o vlasy od značky Yves Rocher. Dnes budeme hovoriť o dvoch produktoch, ktoré som zaradila do svojej vlasovej starostlivosti a podelím sa s vami o môj názor na nich.

Prvá vec, ktorú vám chcem povedať je, že ani jeden z produktov nie je potrebný. Sú to naozaj produkty, ktoré si zaobstaráte, keď svojim vlasom chcete dopriať niečo viac a chcete, aby z času na čas dostali špeciálnu starostlivosť. A aj keď tieto dva produkty používam už nejaký čas, nemôžem povedať, že by som niektorý z nich používala na pravidelnej báze.Malinový ocot je produkt, ktorý nanesiete na mokré vlasy po umytí ešte v sprche, necháte ho chvíľku pôsobiť a následne opláchnete. Mne sa osvedčilo ho na vlasoch "napeniť" - spôsobom ako pri umývaní vlasov ho vmasírovať do vlasovej pokožky aj do dĺžok, on v skutočnosti nepení, ale keď toto spravíte, viete, že sa s ním niečo deje. Ťažko sa to vysvetľuje, no verím, že mi rozumiete. Následne ho nechám pôsobiť 3-5 minút a oplachujem ho vodou, ktorú by som už neoznačila vlažnou ale ešte nie studenou. Vlasy sú potom krásne jemné, nadýchané a úžasne lesklé. Myslela som si, že to vidím len ja, pretože si na sebe všímam aj tie najmenšie zmeny proti "normálu", no všimli si to aj ľudia v mojom okolí a dostala som už nejeden kompliment, takže je to istota.
Inak, ak by ste sa nebodaj chceli obávať octového zápachu, vôbec nemusíte. Tento produkt síce nevonia úplne ako maliny, je tam cítiť ešte niečo, to octové, ale je to vcelku príjemná vôňa a z vlasov po vyschnutí cítiť nie je, čo by za mňa pokojne aj mohol.Toto balenie, ktoré mám teraz, je moje asi tretie a používam ho naozaj raz za čas, doslova, pretože ho vlasom doprajem cca. raz za dva týždne, no pri takejto frekvencii je potom naozaj vidieť jeho účinok. Kedysi som ho používala po každom umytí a vtedy sa ten jeho efekt ako keby stratil alebo zovšednel a mne sa páči, keď je vidieť rozdiel. Ono aj pri takejto nepravidelnosti sú medzi použitiami vlasy v dobrej kondícii, takže mne to takto vyhovuje. Samozrejme, vám by možno sedelo jeho používanie vždy po umytí, ale to si treba zistiť na sebe, čo vám viac vyhovuje.
Osobne ho určite odporúčam vyskúšať, je pre všetky typy vlasov a je naozaj vynikajúci. Ja ho určite budem kupovať znovu.

Regeneračný olej sa zasa naopak nanáša na vlasy pred ich umytím. Mal by sa nechávať pôsobiť desať minút, no ja opäť neposlúcham a olej na vlasy nanášam večer predtým, ako si ich plánujem umyť. Je to hlavne kvôli tomuto, že ho nepoužívam pravidelne, pretože po takomto dlhom pôsobení majú aj moje extrémne suché vlasy sklon k masteniu. Mám ale pocit, že pri takomto používaní sú na tom kondične aj vzhľadovo oveľa lepšie, než pri používaní podľa návodu, čo som tiež skúšala. Nie je to úplne najhoršie, ak nemám čas alebo si neplánujem vlasy umyť hneď ráno, nechávam ho tých 10-15 minút pred umytím, no stáva sa to málokedy. Frekvenciu jeho používania som si popravde veľmi neodsledovala, pretože po ňom siahnem vtedy, kedy cítim, že ho moje vlasy potrebujú, čo býva rôzne.
Najprv som si inak myslela, že ho budem môcť používať aj na bežné každodenné ošetrenie končekov, no nie je to možné, pretože tento olej je naozaj veľmi mastný a je ho skutočne potrebné umyť, takže to ani nemusíte skúšať. Čo inak môžem na ňom vyzdvihnúť je to, že mám po ňom naozaj veľmi pekné kučery. V poslednom čase si vlasy totiž žehlím stále menej a menej a nie je to ani preto, že by som ich chcela ochrániť pred žehličkou ale skôr preto, že sa konečne po 21 rokoch učím ich milovať také aké sú a večne proti nim nebojovať. Preto sa snažím aj moju vlasovú starostlivosť zameriavať skôr na to, ako zvýrazniť ich prirodzenú krásu a tento olej mi v tom naozaj veľmi pomáha. 
Určite ho na skúšku ale odporúčam každému, bez ohľadu na štruktúru vlasu. Možno len s výnimkou tých z vás, ktoré majú prirodzene mastnejšie vlasy, v tomto prípade by tento "problém" mohol byť horší. Ja ale opäť, ako aj predchádzajúci produkt, kupujem znovu.

Máte nejakú skúsenosť so spomínanými produktami? Alebo vás prípadne zaujali a chceli by ste niektorý skúsiť? 

10 komentárov

 1. Malinový ocet jsem si hrozně dlouho chtěla a pak jsem ho jednou viděla za dobrou cenu a teď už mám druhé balení. Taky ho nepoužívám po každém mytí, to pak tak dobře nefunguje, jak říkáš:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To som úprimne prekvapená, že nie som jediná, kto to takto má, ktovie čím to je. Ale aspoň to balenie tato dlhšie vydrží :D :)

   Odstrániť
 2. poznám ten malinový ocot, takže viem o akom efekte píšeš :) olej som ešte neskúsila, ale vyzerá to ako veľmi zaujímavý produkt :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A aj ho používaš? Vyhovuje ti? :) Na ten sa pozri, keď nebudeš vedieť, čo skúsiť, zaujímal by ma tvoj názor :)

   Odstrániť
  2. nepoužívam ho pravidelne, ale neuveríš, pozerala som na neho asi pred týždňom keď som bola v YR, či si ho znovu kúpiť :) tak možno skúsim túto dvojku a potom určite napíšem ako mi vyhovujú :)
   MakeUpByVeo

   Odstrániť
  3. To by bolo super, rada si prečítam! :)

   Odstrániť
 3. ten regeneracny olej sa naozaj pouziva pred umytim? teraz si ma pobavila, ja ho uz roky pouzivam po umyti, nepolachujem... dobre vediet, dakujem za info!!! vyskusam :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Naozaj, je to v "návode" na použitie :D :) Faakt? A nemastia sa ti po ňom veľmi vlasy, keď ho dávaš po?

   Odstrániť
 4. Ja nemám skúsenosti s týmito produktami, ale strašne sa mi páči ich balenie. :-)

  OdpovedaťOdstrániť