Peelingy na telo aj tvár, značka: DIY

Ahojte! Začal vám týždeň dobre? Ja sa nechcem sťažovať, ale mne už tretí týždeň v rade nie. Tentokrát máme starosti s Rufelkom, ktorý má problémy s uškami, tak len dúfam, že sa to po včerajšej návšteve veterinárky bude vyvíjať lepšie, to by ma potešilo asi najviac. Takže dúfam, že vy aj vaši milovaní ste v poriadku a môžeme sa pozrieť na to, čo na čítanie mám pre vás nachystané na dnes :) 

V poslednom čase som sa s viacerými kamarátkami rozprávala o peelingoch. Pýtali sa ma totiž, aký mám názor na momentálne veľmi populárny Mark´s scrub. Na tento produkt ja mám veľmi vyhranený názor a teda, že si ho môžem namiešať doma, kedykoľvek a za neporovnateľnú cenu. A keď som nad tým viac a viac premýšľala, napadlo mi, že by nemusel byť zlý nápad napísať vám o tom, ako si vyrábam domáce peelingy.Cukrový a soľný peeling
Úprimne, ja preferujem ten cukrový vzhľadom  tomu, že mi soľ až veľmi dráždi pokožku, ale človek vždy potrebuje mať možnosť voľby. Jednu z ingrediencií zmiešam s olejom - kokosovým, olejovým alebo pokojne aj kombináciou oboch. Výhodou týchto olejov je, že sa po peelingu nemusíte dodatočne natierať. Častokrát končím vytvorením akejsi pasty z týchto dvoch ingrediencií, no niekedy, keď chcem niečo zaujímavejšie, pridám zopár kvapiek levanduľového alebo čajovníkového oleja :) Ak si však robím tento peeling na pleť tváre, esenciálne oleje vždy vynechávam.Kávový peeling
Keďže priateľ pracuje tam, kde pracuje, o zásobu kávy sa naozaj nemusím strachovať. Alebo lepšie povedané, o zásobu "socu" (poznáte to aj vy pod týmto názvom?), pretože použitá káva je na tieto účely najlepšia. Vysušený soc na peeling stačí aj len navlhčiť vodou, no keď ho zmiešate s olejom, hneď je reč o niečom úplne inom. Ja ho tiež veľmi rada miešam so sprchovým gélom, prípadne pleťovým, keď ho chcem na tvár.


Vo všetkých prípadoch je, samozrejme, možné do zmesi primiešať rozličné esencie, rôzne druhy olejov (napríklad jojobový, marhuľový alebo šípkový) či pridať med. Rovnako ne je úplne zlé tri hlavné ingrediencie - cukor, soľ a kávu - zmiešať spolu v jednom peelingu, nápadom a kombináciám sa naozaj nekladú žiadne medze.

Musím sa priznať, že kupovaný peeling, najmä ten pleťový, je pre mňa stále skvelým a pohodlným riešením, to by som klamala, keby som tvrdila opak, no myslím si, že je fajn občas siahnuť aj po takomto domácom produkte, hlavne čo sa týka rozličných marketingových ťahov s kávovými peelingami. Tým určite ale nechcem tieto produkty nejako ohovárať alebo ponižovať, to určite nie.

Tak to je odo mňa na dnes všetko, určite mi dajte vedieť, aký je váš názor na túto "problematiku" a tiež ma zaujíma, či si robievate domáce peelingy a ak áno, či máte nejaké špeciálne triky aelbo ingrediencie, na ktoré nedáte dopustiť :)

11 komentárov

 1. Já na tu domácí kosmetiku moc nejsem, přiznávám, že jsem líná na to si něco vyrábět a radši použiji produkt přímo z tuby nebo piksly:-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Peelingy nekupujem, keďže sa snažím chemiu minimalizovať. Veľa kozmetiky sa dá vyrobiť doma a myslím, že práve peelingy sú to najjednoduchšie, stačí olej a cukor, soľ alebo káva...

  SlavikStories
  Čítanie je sexy

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak tak, to s tebou úplne súhlasím :) Ja mám domácu kozmetiku veľmi rada, no zároveň ju dopĺňam stále tou chémiou...

   Odstrániť
 3. tiež ten zostatok čo ostane na spodku kávy poznám ako "sós" :))) takýto kávový mám tiež asi najradšej, ale som lenivá si ho nejak pripravovať a babrať sa s tým, takže už som ho nerobila ani nepamätám...snáď si nájdem čím skôr trochu voľna na taký wellness deň :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No faajn, tak to nie som až nejako veľmi mimo :D Ja som to počula ešte nejako, len si neviem spomenúť :D
   Určite nájdi, je treba sa odmeňovať! :)

   Odstrániť
 4. Peelingy som si donedávna kupovala, vlastne ich ešte pár mám v zásobe, ale odkedy som sa rozhodla postupne zaradiť do svojej kozmetickej výbavy viac prírodných produktov, hľadám aj spôsoby ako si čo najviac vecí vyrobiť doma. Nebudeme si klamať - prírodná kozmetika je občas poriadne drahá a ako sama vravíš - kávový peeling nemá zmysel kupovať (bez ohľadu na to, v akom krásnom balení ho predávajú). No a keďže ani u nás nie je núdza o kávu, rozhodla som sa využiť to.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak tak... treba na to ísť postupne a čo sa dá DIY, prečo tak nespraviť :)

   Odstrániť
 5. Skvelý článok. Musím priznať, že aj ja sama som rozmýšlala nad kúpou peelingu mark scrub, ale odrádza ma tá suma... takže vždy, keď na mňa príde chvíľka, že ja ho chcem, vždy si poviem, že preboha nevyhodíš toľko peňazí za obyčajný peeling, ktorý fakt obsahuje zložky, ktoré máme aj doma a vieme si ho vyrobiť.

  Na mojom blogu prebieha giveaway, budem rada ak sa zapojíš :)
  http://blogbyweilynn.blogspot.sk/2016/10/giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem veľmi pekne! :) Veď toto presne, ale zasa je vidno, že vedia ako na to, keď to človeka aj tak láka ho skúsiť... :)

   Vďaka za pozvanie, prídem rada pozrieť :)

   Odstrániť