Catrice ALL MATT plus

Ahojte! Vitajte pri novom článku a pre zmenu po dlhšom čase to zasa bude makeup, tentokrát od Catrice. Od tejto značky som doposiaľ žiaden makeup vlastne nemala a chcela som nejaký skúsiť. Najsympatickejší mi bol tento, tak som mu dala šancu a vy si teraz môžete prečítať, aký na mňa spravil alebo nespravil dojem.Je to makeup, ktorý o sebe tvrdí, že je zmatňujúci, bez obsahu olejov, vydrží 18 hodín a má vysoké krytie. Poďme sa na to teda pozrieť poporade.
Zmatňujúci podľa mňa veľmi nie je. Ale popravde som sa ešte nestretla s jediným, ktorý by na mojej pleti dokázal svoj zmatňujúci efekt. Obsah olejov veľmi neviem zhodnotiť, no konzistenčne nie je mastný, takže na tom niečo bude. Jeho výdrž by som určite na 18 hodín nevidela, no musím uznať jednu vec - viac-menej drží. Stretla som sa s veľkým množstvom makeupov, ktoré mi po niekoľkých málo (!!!) hodinách zaliezli do pórov a/alebo vytvorili na pleti "cakey" efekt, tento to však na moje potešenie nerobí. Z pleti sa však po čase akoby stráca, no nie je to žiadna tragédia.
No a nakoniec to vysoké krytie je vyslovene vtip, pretože tento makeup vie poskytnúť učebnicové nízke krytie a maximálne tak zjednotenie tónu pleti.


Odtieň makeupu je skôr do žlta, čo mi zase až tak úplne neprekáža, nie som ten typ, čo by bol posadnutý podtónmi a myslím si, že aj napriek tomu mi farebne sedí. Ja osobne ho aj napriek jeho značným nedostatkom používam rada na také to bežné (každo)denné líčenie, kedy nechcem byť veľmi nalíčená, ale potrebujem zjednotiť pleť a mať ju trošku krajšiu. A na tento účel mi plne vyhovuje. Po dopoužívaní si viem celkom dobre predstaviť, že by som sa k nemu opäť vrátila, odporučiť ho ale úplne nemôžem, keďže vôbec nespĺňa to, čo sľubuje.Máte s ním nejakú skúsenosť? Vyhľadávate len makeupy s vyšším krytím, alebo používate aj také s podobným efektom, ako má tento? 

16 komentárov

 1. Já vysoké krytí úplně nevyhledávám, vystačím si s nižším. Na druhou stranu by mi vadilo, kdyby make-up něco sliboval a nesplnil to. Teď jsem si pořídila svůj první make-up od téhle značky HD Liqiud Coverage, mám ho pár dní, takže vyzkoušet jsem ho nestihla, ale hodně si od něj slibuji.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som s tým väčšinou tiež spokojná :) Viem, ktorý myslíš, tiež som na neho pozerala a časom sa na neho určite chystám... Mám doma dva od iných značiek na tento štýl, ta aspoň budem mať s čím porovnávať :)

   Odstrániť
 2. Mám na neho podobný názor a podobnú skúsenosť. Nejak ma nepresvedčil a neprirástol mi k srdcu a teda vracať sa k nemu nebudem :).

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja viem, ja viem :) Tú tvoju recenziu som si čítala si trikrát :D :)

   Odstrániť
 3. tento makeup bol dllllho dllllho môj top :) potom ho nahradil True Match a už som sa k nemu nevrátila :) akože neni zlý podľa mňa, z tých drogérkových lacnejších makeupov je to taká príjemná voľba :)
  ja mám radšej také s menším krytím, skôr také tie zjednocujúce, pretože ak aj mám niečo na tvári, čo treba zakryť,tak použijem lokálne korektor,a nezaťažujem si celú tvár keď nie je treba :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Faakt? :) Ja mám teraz True Match v testovacej fáze :) To je pravda, že na drogérku nie je najhorší, no aj tak by ohol splniť, čo sľubuje....
   V poslednom čase to inak tiež tak robím, že je pre mňa korektor pomaly dôležitejší ako makeup :D

   Odstrániť
 4. tiež používam makeupy aj s nižším krycím efektom, pretože mám vcelku dobrú pleť, len chcem aby vyzerala zjednotená. Myslím, si že super recenzia ;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To si šťastný človek! Ja mám ooootrasne široké póry :( A ďakujem ti ♥

   Odstrániť
 5. Už som sa nad nim v drogerke zastavila ale po tvojej recenzii som aj celkom rada, že som si ho nekúpila:)

  Saja Frey blog

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Myslí, že si sa rozhodla dobre... sú aj lepšie :)

   Odstrániť
 6. Ja taktiež zopár dní používam svoj prvý make-up od Catrice ktorý nesie názov HD Liquid Coverage ale zatiaľ som s ním veľmi spokojná :) Aj keď môj No.1 favorit je jednoznačne zmatňujúci make-up od Mary Kay. Tento o ktorom si písala recenziu má spolužiačka a popravde sa mi veľmi nepáči ako pôsobí na pleti.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja sa na neho tiež chystám, ale ešte neviem, kedy sa mi podarí nemu dostať, vždy má čosi iné prednosť, vieš ako :D
   Mne sa to, aký je na pleti páči, ale má svoje muchy... samozrejme ale na každej pleti vyzerajú produkty odlišne :)

   Odstrániť
 7. Odpovede
  1. Odtieňovo je naozaj veľmi fajn, za to som rada, lebo mi z drogérie máločo sadne odtieňom... :)

   Odstrániť
 8. ja akurát používam makeup od catrice ale ten HD liquid coverage :) ten mi celkom vyhovuje ale miešam ho s iným :) ja až tak veľmi krycie nepoužívam, pretože to asi ani nepotrebujem a jediné čo by som potrebovala zakryť sú asi čierne kruhy pod očami :) ale pekný článok aspoň viem, že si tento makeup asi kupovať nebudem :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Odkedy som tento článok publikovala, rozmýšlam nad tým HD stále viac a viac :D :) Tak to je fajn, že ťa trápia "len" kruhy, s tým sa dá ľahko bojovať :)
   Ďakujem, rada som pomohla :) ♥

   Odstrániť