Maličkosti všedných dní

Krásny piatok! Dnešný deň je pre mňa... dobre, tak pre nás... významným dňom. S priateľom sme sa totiž rozhodli spraviť krok, o ktorom sme už dlhšie hovorili, plánovali ho a istým spôsobom sa na neho niekoľko mesiacov pripravovali. Odviezli sme z bytu televízor! 
Dobre, je mi jasné, že to veľa z vás za významný krok považovať nebude, no ja si myslím, že každý deň sa stávajú podobné maličkosti, ktoré nám do istej miery zmenia život. Vďaka nim nám v živote niečo pribudne, niečo z neho zmizne, niečo sa zlepší a niečo iné zasa možno zhorší, no dôležité je to, že sa vďaka tomu vyvíjame, meníme, učíme a nestojíme na jednom mieste.


Možno sa pýtate, prečo sme to spravili - jednoducho sme si obaja uvedomili, že ho nepotrebujeme, že nám tu zbytočne stojí, chytá prach a zaberá miesto, ktoré by sme vedeli využiť inak. Pripadalo nám zbytočné ho tu mať, keď sme ho - okrem dvoch krátkych výnimiek - už takmer štyri mesiace nemali zapnutý. A naše životy sú technikou aj tak dosť presýtené...

A ja si myslím, že by sme mali každý deň spraviť niečo podobne významné. Nejakú maličkosť. Tak napríklad - nedávno som rozšírila svoju kaktusovú škôlku o ďalšie tri drobce a okrem toho, že mi krášlia interiér, vždy keď sa na nich pozriem, mám o niečo krajší celý deň.
Ako iste viete, kúpila som si knižničku (a áno, budem o nej písať stále dookola, pretože sa z nej veľmi teším) a rozhodla som sa dať zbohom niektorým z mojich kníh. Vytriedila som staršie knihy, ktoré viem, že nikdy nebudem čítať, tiež učebnice k maturite, ktoré už dávno nepotrebujem, ďalej nové knihy, ktoré som si pred rokmi kúpila a viem, že tým to aj skončilo. A tak ich postupne predávam na FB bazare a vytváram si tak priestor pre novú energiu.


A ten uvoľnený priestor zároveň aj zapĺňam tým, čo ma robí šťastnou, a síce novými knihami. Respektíve, pre mňa novými knihami z druhej ruky, ktoré si na tom bazare kupujem. Zatiaľ mi prišli Jedz, modli sa a miluj a tiež dve knihy o štýle Parížaniek. Na ceste ku mne sú ešte Tajomstvo, séria kníh Diabol nosí Pradu v angličtine a u spolužiačky mám zajednaný aj Klub putovných džínsov, ktorý som zháňala už dlhší čas.
Medzi mojimi prírastkami je jedna kniha, ktorú som si kúpila novú a mám z nej obrovitánsku radosť. Je ňou Barrandov I., ktorý mi chýbal, aby som mala všetky tri pohromade. Podľa mňa sú to naprosto úžasné publikácie a dodnes ďakujem mojej drahej kamarátke za to, že mi o nich povedala ♥Keďže verím tomu, že človek by sa mal denne tešiť z rôznych maličkosí a zároveň si uvedomujem, že v niektoré dni tie radostné maličkosti neprichádzajú, prinášam si ich do života sama. Buď ich kupujem alebo vytváram. Napríklad nedávno - prišla mi objednávka prírodnej kozmetiky a ja som sa z nej netešila len jeden deň, ale tá radosť trvá doteraz. Objednala som si prírodný gél na intímnu hygienu, novú bambusovú kefku a mydlo na holenie, čo sú naozaj maličkosti, no ja sa z nich veľmi teším.A keď si nič nekupujem ale vytváram, je to väčšinou jedlo. A najčastejšie sladké. V prvých dňoch nového roka ma tešili ešte zostatky z banánikov v čokoláde zo Silvestra (o ktorých viem, že z krásy veľa nepobrali), teraz je to domáca granola, inšpiráciu na ktorú som našla v knižke od mojej milovanej Niomi ♥
A potom sú dni, kedy je všetko naprd a už v sebe nemám ani štipku nadšenia sa niečim potešiť. Vtedy ma teší priateľ a on ma rád teší jedlom. Lebo ma pozná a vie, že veľa mojej zlej nálady je spôsobenej hladom... alebo neúspechmi v rôznej forme a podobe.
A preto si myslím, že tie maličkosti všedných dní sú také dôležité. Pretože na nich záleží, sú našou dôležitou súčasťou a dotvárajú naše životy spôsobom, akým to tie veľké a dôležité veci nikdy nedokážu ♥ 

12 komentárov

 1. Super článok a krásne fotky :) My síce s priateľkou televízor máme, ale pozeráme ho minimálne. Teda sleduje ho len priateľka a aj to iba šport :D takže zbavovať sa ho nebudeme... A páči sa mi tvoja knižnica, už keď som fotku videla na ig, zatúžila som po podobnej, ale sme v prenajatom byte, v ktorom sa snažíme mať čo najmenej vecí, lebo vieme, že skôr či neskôr pôjdeme inam :)


  www.flungoutofspace.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem ti veľmi, Danielka ♥
   Tomu rozumiem, keďže má u vás aspoň nejaké využitie.. u nás to bolo ozaj nula bodov a skutočne tu len zavadzal :)
   A ďakujem ti pekne ♥ My sme tiež v podnájme, no nezabránilo mi to v tom si kúpiť... najmä aj preto, že sa dá veľmi jednoducho zložiť a prepraviť :)

   Odstrániť
 2. ty máš čím ďalej tým krajšie fotky :) aj na Insta sledujem, a mám sa ešte čo učiť no :D
  to je sranda, že ste sa zbavili TV, my síce tiež pri ňom veľa nesedíme, ale neviem si to predstaviť bez neho, či už len na hudbu alebo sem tam nejaké filmy, ktoré si radi požičiame na DVDčku..:) ale máte môj obdiv :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jeej, ďakujem ti veeeľmi ♥ Ale neviem, čo vymýšľaš, veď ty máš veľmi pekné fotky :)
   Tak vieš čo, bol to naozaj dobrý nápad, teraz sa tešíme, že máme zasa o trošku viac miesta na ukladanie vecí a naozaj to pre nás nie je vôbec rozdiel, keďže sme ho absolútne nevyužívalo :) ďakujeme :)

   Odstrániť
 3. Tvoje lifestyle články mě moc baví, vždycky se v nich najdu :) Prostě přesně takto se snažím žít a užívat :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. My televizi máme, ale puštěná je u nás jen minimálně, myslím, že i kdybychom ji neměli vůbec, tak nám vůbec chybět nebude. Já mám strašně ráda všechny možné bytové dekorace, pořád mám touhu nějak přeorganizovávat a vyzdobovat, abychom se víc cítili jako doma. Třeba i jen malá kytička udělá hned domov útulnější a hřejivější:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som veľmi rada, že sme sa jej zbavili, pretože naozaj len zavadzala :) A mám(e) z toho dobrý pocit...
   Jej, ani nehovor! Ja ich musím obmieňať, pretože ich všetky naraz nemám kde mať vyložené :D Ale musím s tebou úplne súhlasiť :)

   Odstrániť
 5. Televízor v byte nechcem ani ja. Ak chcem nejaký film, pozriem si ho na notebooku. Televízor je zbytočnosť.
  A tie tvoje kaktusíky sú nádherné ♥

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Úplne s tebou súhlasím, cítim to rovnako :)
   A ďakujem ti veľmi pekne ♥

   Odstrániť