Počuli ste už o FM parfumoch?

Ahojte, kočky! Ako som vám už písala na instagrame, kvôli menším komplikáciám s internetom môžem dnešný článok publikovať až teraz. Mrzí ma to, no tieto veci sa občas stávajú a človek s tým veľa nezmôže. Už je to ale všetko v poriadku a môžme sa venovať dnešnej téme, ktorou sú FM parfumy.

Ja osobne som ešte pred niekoľkými týždňami vôbec netušila, čo sú FM parfumy, čím sú špecifické, čo ich charakterizuje a v čom sú odlišné od bežných parfumov. Táto, povedzme, problematika ma však natoľko zaujala, že som sa rozhodla o nej napísať. 
Ak by ste si chceli prečítať obsiahlejšie vysvetlenie toho, čo vlastne sú FM parfumy, nájdete ho po kliknutí na tento odkaz. Ak vám ale stačí moje skrátené a stručné vysvetlenie, čítajte ďalej :)


FM parfumy sú vône, ktoré sú totožné s vôňami high-end značiek, alebo sú im minimálne veľmi podobné, sú však výsledkom výroby nezávislej značky FM Group. Nejedná sa o fake produkty a jediná podobnosť s high-end parfumami je v samotnej vôni, keďže mená i flakóny sú odlišné. 
Môj názor na tieto parfumy vám prezradím na konkrétnom príklade. Už veľmi dlho som chcela vyskúšať parfum Chanel N°5, na ktorý som počula len dva názory - že je skvelý a že je hrozný. Určite však samy viete, že človek toho veľa nezistí z 5ml odstreku, navyše ak samotný parfum stojí cca. 100€, čo je suma, ktorú človek nevysolí len preto, aby skúsil, či mu vôňa sadne. Preto veľmi oceňujem možnosť skúsiť parfum od FM Group, ktorý vonia v podstate rovnako, je v plnom balení a za neporovnateľne nižšiu cenu. Vďaka tomu mám dosť času a príležitostí zistiť, či mi parfum vonia a či mi je jeho vôňa príjemná i po niekoľkých týždňoch používania. A na tomto základe sa môžem pokojne rozhodnúť, či si kúpim ten "origoš" Chanel.
Druhé hľadisko, ktoré sa mi naskytlo, je podobné - chcela by som Chanel, pretože sa mi páči jeho vôňa, no nie som ochotná zaplatiť tak veľa za parfum. Vtedy si tiež vyberiem parfum od FM, pretože dostanem vôňu, ktorá sa mi páči v celkom slušnej kvalite, opäť za neporovnateľne nižšiu cenu.


Keď som načala tú kvalitu, samozrejme, že sa vyjadrím aj k nej. Nie som žiadny odborník a recenzovať parfum je pre mňa dosť náročné, no rada sa s vami podelím o niekoľko vecí, ktoré som si svojim neodborným okom nosom všimla. Pre mňa veľkým plusom je, že z neho necítim alkohol (čo ak sa pri parfume stane, v tej chvíli u mňa končí, pretože mi to veľmi prekáža). Vôňa je výrazná a stačí jej naozaj málo, takže žiadne zbytočné plytvanie kvôli dosiahnutiu výsledku intenzívneho podľa mojich predstáv. Ja ju zo seba po čase necítim, no moje okolie áno. Nie som ten typ, ktorý by potreboval mať okolo seba parfumový opar, no na druhej strane ma veľmi poteší, keď mi niekto pochváli parfum. Navyše má veľmi pekný jednoduchý a čistý flakón, ktorý je tiež dosť fotogenický, čo je vec, ktorú ja osobne tiež veľmi oceňujem.
Čo sa týka samotnej vône, k nej napíšem len, že mne je veľmi príjemná, no toto je vec, ktorá je tak veľmi individuálna, že je zbytočné k nej písať niečo viac :) 


Na druhej strane ale, samozrejme, viem pochopiť aj všetky odlišné a negatívne názory na FM parfumy. Môj je však pozitívny. Chcem sa ale spýtať vás, čo si o tejto téme myslíte. Tak sa nebojte vyjadriť akýkoľvek názor, teším sa na nich a som veľmi zvedavá :)

7 komentárov

 1. ja som ich tiež skúšala, a bola som z nich celkom prekvapená, lebo tá výdrž a voňa boli naozaj skvelé :) inak ja patrím k tým, ktorým ten Chanel N°5 vyslovene smrdí :( to je presne to, čo píšeš..buď ho miluješ alebo nemôžeš :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak tak, ja podobne :)
   No vidíš, už to tu máme :) Samozrejme to chápem :)

   Odstrániť
 2. Viem, že nejde o fake, ale príde mi to nepekné "ukradnutie" vône... Za parfumami designerskych značiek je častokrát tvrdá práca a pripadá mi nefér len tak prevziať vôňu, vytvoriť parfum, ktorý sa síce volá inak, vyzerá inak, ale defacto nemá svoju identitu, lebo bol vytvorený na základe nejakej značky. Takže za mňa nie...

  Flung out of space

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem ti za názor, Danka, a samozrejme mu úplne rozumiem. V tomto máš pravdu a ja s tebou súhlasím, no aj tak si myslím, že majú tieto vône aj svoje svetlé stránky, ktoré som spomínala v článku :)

   Odstrániť
 3. Tiež som o nich donedávna vôbec nepočula, ale sama by som si takýto parfém asi nikdy nekúpila. To si radšej kúpim nejakú lacnejšiu či drogérkovú vôňu :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Spoluprácu presne s týmto e-shopom som mala a nebola som vôbec spokojná. Či už s parfumom alebo s komunikáciou človeka, s ktorým sme spoluprácu dohadovali.. Viac ako neprofesionálne správanie som nezažila nikde inde..
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ďakujem vám obom za kkomentár, dievčatá :) Som rada, že sa zapájate do diskusie aj s takýmito názormi a veľmi si to vážim.
  Ľúbezná, rozumiem tvojmu názoru a Nadush, tvoja zlá skúsenosť ma veľmi mrzí, ja som takýto problém nemala.

  OdpovedaťOdstrániť