Marocký íl Rhassoul - moja skúsenosť

Ahojte a pekný večer. Taak sa nám pomaly ale iste začína ďalší víkend a ja vám prajem, aby ste si ho užili, oddýchli si a zregenerovali svoje sily na ďalšie dni. Prípadne ak pracujete, prajem vám veľa síl a úspechov :) Dnešný článok som sa rozhodla venovať trošku netradičnému výrobku z bionatural.sk a označila som ho netradičným, pretože to nie je vec, ktorá by sa dala všade kúpiť, rovnako ako to nie je vec, ktorá sa bežne nachádza v kozmetickom regimente. A ako ste si už mohli prečítať v názve článku, dnes vám píšem o mojej skúsenosti s marockým ílom Rhassoul


Prvá vec, ktorá ma na ňom zaujala, je jeho balenie - štyri sáčky po 50g v plátenom vrecúšku. Na jednej strane je to balenie veľmi pekné a originálne, na druhej strane trošku nepraktické a aj preto som si íl zo všetkých štyroch sáčkov presypala do sklenenej nádobky, odkiaľ sa mi jednoduchšie naberá. Druhou vecou je, samozrejme, jeho využitie. Môžete ho použiť ako pleťovú masku, telovú masku, pleťový čistič, mydlo, šampón či kondicionér a jeho využitie je naozaj možné od hlavy až po päty. Ak by ste ho však chceli používať na vlasy, ktoré sú chemicky farbené, je treba si dať pozor a najprv ho skúsiť na niektorom zo spodných prameňov, pretože môže nastať reakcia a tá môže skončiť všelijako. Ja som na to odvahu nenašla a preto som ho na vlasy ani neskúšala.
Zato som si veľmi obľúbila jeho využitie ako pleťovú a telovú masku, pretože z tváre vie veľmi dobre odstrániť prebytočnú mastnotu a keďže ma trápi aj akné na chrbte (fňuk), nápomocný mi je aj tam. Pri použití pasty len z ílu a vody je lepšie ju na pokožke nenechávať príliš dlho, niekedy stačí naozaj aj len minútka-dve, pretože pokožka je potom natoľko vysušená, že až štípe a je bezpodmienečne treba ju následne dôkladne hydratovať.Musím sa s vami podeliť ešte o jeden jeho účinok, na ktorý neviem, či je možné sa spoľahnúť alebo je to len moja  sugescia, no mne osobne veľmi pomáha aj pri bolesti chrbta. Často totiž cítim bolesť pri lopatkách, na trapézoch a v krčnej chrbtici a toto je vážne bomba.Vtedy miešam íl okrem vody ešte aj s kokosovým olejom, aby som ho na pokožke mohla nechať pôsobiť dlhšie a po takejto maske naozaj cítim úľavu od bolesti. Ako som ale písala, naozaj neviem s určitosťou povedať, či je to stopercentne vďaka tomuto ílu, no kým to funguje, nemám potrebu sa tým hlbšie zaoberať :D

Moja skúsenosť s týmto ílom je teda pozitívna a ak máte záujem ho skúsiť, určite vám to len a len odporúčam, na problémy s pokožkou určite. Nemôžem povedať, že by som teraz mala bezchybnú pleť, no ja osobne zmenu pozorujem najmä v tom, že na nose mám menej čiernych bodiek a netvoria sa mi bolestivé vyrážky. Samozrejme, že sa mi nejaká sem-tam objaví, keď očakávam svoje dni, no to je záležitosť hormónov, s ktorou vonkajšia starostlivosť zázraky nespraví, ako iste viete. 
A teda ja osobne za seba odporúčam skúsiť aj ten telový zábal - aspoň mi budete môcť napísať, či pomohol aj vám od nejakej bolesti, alebo to je ozaj len v mojej hlave ;)

7 komentárov

 1. Tak o tomhle jsem ještě neslyšela, děkuji za rozšíření obzorů. Rozhodně to vypadá zajímavě a moc ráda bych vyzkoušela, u mně by využití našel, jako tělová a pleťová maska určitě ano:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Rado sa stalo, je to naozaj zaujímavý produkt, ktorý stojí za to skúsiť :)

   Odstrániť
 2. Marocký íl milujem, no naučila som sa, že nie je íl ako íl. Na vlasy som používala marocký íl od Logony a bol fakt skvelý, potom som skúšila marocký íl z No poo shopu a ten je trošku hrubší ako Logona a doteraz som sa s ním nenaučila pracovať... vlasy mám aj po umytí s ním mierne mastné, takže sklamanie a tak mi stojí skoro kilo ílu v skrinke a neviem, čo s ním. Inak, skvelé, že si to skúsila aj na pleť. Ja mám na íl veľmi citlivú pokožku, vidím to na rukách, keď si ho dávam na vlasy, veľmi vysušuje a sem tam mi aj očervenejú, takže na to pozor.

  Flung out of space

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja si ho na tvár nanášam drevenou špachtličkou, ktorou ho miešam a priateľ sa zatiaľ nesťažoval, on mi ho natiera na chrbát, lebo si nedočiahnem :D No určite svoje spraví ten olej :)

   Odstrániť
  2. Ja mám od Purity Vision extra jemný mám ho pár dní a zatial som spokojná. Pokožku mám tiež podla mna citlivú, suchú aj mastnú. Miešam si ho s Rakytníkovým olejom a po procedúre mám plet jemnú takú akú som už hoodne dlho nemala odkedy mým problém s akné :)a tak sa uvidí časom ...

   Odstrániť
 3. Marocký íl mám veľmi rada, mne pomohol pri akné :)

  OdpovedaťOdstrániť