Moja skúsenosť s ibištekovým práškom

Pekný podvečer vám prajem ♥ Ak sledujete instagram (a myslím, že by ste mali, som tam v poslednom období veľmi aktívna), viete, že som sa oneskorila s dnešným článkom kvôli Rufimu. Drobček bol totiž včera asi 4 hodinky sám doma a keď som sa vrátila, nemohol došlapnúť na zadnú nožičku, držal ju zdvihnutú, chodil len na troch, nevedel si ani ľahnúť, no čisté zúfalstvo. Dnes je to už našťastie lepšie, snažíme sa dodržiavať pokyny týkajúce sa pokojového režimu, ale vysvetlíte šteňaťu, že nemôže behať a skákať ako sa mu zachce... Tak ja dúfam, že už to bude len lepšie a teraz, keď viete, čo sa včera dialo, sa môžme vrhnúť na dnešný článok. 


Rada by som vám napísala o produkte z bionatural.sk, ktorý som si vybrala, pretože ma veľmi zaujal jeho údajne chladivý účinok avizovaný na obale. Možno viete, že ma trápi atopický ekzém na rukách a ak aj neviete čo to je, stačí vám informácia, že v čase "záchvatu" sa neviem doškrabať (čo je najhoršie, čo môžem spraviť) a mám ruky doslova v jednom ohni. Moja SOS záchrana bola doterz vždy ľadová voda alebo dokonca mrazená zelenina. Na moje prekvapenie veľmi dobre zaberá aj pasta práve z tohoto prášku. Len zmiešam trochu prášku s vodou, vymiešam na hladkú pastu, natriem na ruky a nechám pár minút pôsobiť. Následne opláchnem vlažnou vodou a natriem krémom, najlepšie prírodným avokádovým od Navie, ten je (nielen) na to úplne perfektný. No, keď už ale mám tento prášok doma, chcela som skúsiť aj jeho ďalšie využitia. V podstate, on je jedlí, dajú sa z neho pripravovať nápoje a čo ja viem čo ešte, to som ale, priznám sa, naozaj neskúšala. Niekedy si ho ale miešam do pleťovej masky s marockým ílom a kokosovým olejom. Ono to potom síce vyzerá trošku prapodivne, ale pleť je potom naozaj veľmi pekná a je vidieť rozdiel oproti použitia len samotného ílu.
Ešte musím povedať, že ma veľmi zaujala možnosť jeho použitia na oplachovanie vlasov po umývaní, ale úprimne a bez nátlaku priznávam, že som to ešte neskúšala, pretože si v posledných mesiacoch vlasy umývam "impulzívne" a nemám pred tým veľmi čas si to naplánovať a spraviť si výluh. Verím ale tomu, že aj to príde a ja vám potom dám vedieť asi najskôr na instagrame aký z toho mám pocit :) 

Máte vy nejakú skúsenosť s týmto práškom? Ak áno, aké jeho využitie máte najradšej? Píšte, raďte, inšpirujte ;)

6 komentárov

 1. O ibištekovom prášku čítam prvýkrát a vyzerá veľmi zaujímavo :) Rada by som ho ochutnala, myslím, že može fakt dobre chutiť :D
  Klaudy´s enjoyment

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Že? Ja si tiež myslím, že to nemusí byť najhoršie, keďže sušené kvety sú super :) Ale ešte som sa neodhodlala :D

   Odstrániť
 2. Ibištekový prášok som videla prvý raz u teba a celkom ma zaujal. Do pleťovej masky by mohol byť skvelý. A k tomu ekzému... tiež som s tým mala problém, úplne od malinka som škrabala a nevedeli mi prísť na to z čoho to je... Mamka skúšala všeličo a nakoniec pomohlo vysadenie mliečnych výrobkov. V súčasnosti som vegánka a problém s ekzémom už nemám dlho... Skús obmedziť mliečne veci, mohlo by ti to pomôcť.

  www.flungoutofspace.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vidíš, toto som neskúšala a nie je to najhorší nápad :)

   Odstrániť
 3. to znie ako šikovná multifunkčná pomôcka :) a chudáčik Rúfusko :( držím mu palce chudatkovi malému
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť