Ako bojujem s jarnou únavou...

Trpíte jarnou únavou? Ja ju tento rok teda pociťujem náramne. Navyše okrem toho, že sa stále cítim unavená a bez energie, prípadne že môj level energie vždy veľmi rýchlo klesne, sa tak celkovo necítim vôbec príjemne - bolieva ma hlava, trápi ma alergia, som takmer neustále pre niečo nervózna a aj keď sa chcem do niečoho pustiť, vôbec sa mi nechce začať. Nechcem z toho vyslovene obviňovať počasie a zmenu ročného obdobia, no prišlo to spolu s príchodom prvých ohlasov jari. Keďže však veľmi neviem, čo s tým, snažím sa toto obdobie nejako prečkať a čo najviac si ho spríjemniť. 


Veľmi mi pomáha kontakt s ľuďmi, no na druhej strane ho tiež rada vymením za celý deň strávený s knihou. Vyhadzujem a ukladám veci - to je úžasný relax pri ktorom si človek zároveň urobí poriadok aj vo svojich myšlienkach. V rámci upratovania som sa vzdala môjho One Line a Day, z ktorého som si prepísala obľúbené myšlienky a spomienky do nového zápisníka, poďakovala som sa mu (podľa rád Marie Kondo) za to, že som vďaka jeho kúpe a krátkemu používaniu zistila, že mi takáto forma denníka vlastne vôbec nevyhovuje a jednoducho som vyhodila aj ten, keďže som ho už dlho nepísala alebo som si do neho len značila "dnes sa nič nedialo" alebo "nemám k dnešku čo napísať".Trávim čas s Rufim, pretože on je jednoducho najlepší liek na všetko, aj sám na seba, keď ma nahnevá a robievam si horúcu čokoládu. Je to veľmi príjemné a veľmi upokojujúce sadnúť si s hrnčekom teplej čokolády k videám alebo ku knihe. A navyše som si na tieto účely kúpila nový hrnček, ktorý úplne zbožňujem a naplnil moje predstavy o ideálnom hrnčeku asi najviac ako sa dalo.Tiež nezabúdam na self-care a pravidelne si robievam pleťové masky. Nedávno som si dokonca kúpila nový kulmofén, ktorý sa zatiaľ javí veľmi sľubne a rada vám o ňom napíšem v článku, ktorý chystám. 
A keďže sa snažím si spríjemniť všetky nepríjemné chvíle, aj alergiu si zlepšujem aspoň tým, že smrkám do krásnych vreckoviek. Teda, oni sú úplne obyčajné ale majú naozaj rozkošné obaly! ♥
No a keď je najhoršie, jednoducho sa uchýlim k radikálnemu riešeniu, nechám sa premôcť únavou a jednoducho idem spať. Cez deň, samozrejme... ;)

Bojujete aj vy nejako s príchodom jari? Aké sú vaše osvedčené triky? Poraďte.

6 komentárov

 1. S tou jarní únavou to mám úplně stejně, teď jsem právě v období, kdy dosahuje svého maxima a mně se nic nechce, na nic nemám chuť, do všeho se musím nutit a přemáhat a pořád bych spala. Zatím nejvíc se mi osvědčuje se přemoct a třeba si zacvičit nebo třeba dělat pořádek, teď jsem se konečně dokopala si udělat jarní čistku v šuplících s dekorativkou a prokouklo to tam pořádně, ten dobrý pocit mně hřeje ještě teď:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To musím úplne súhlasiť, keď sa človek do toho dostane, tak má potom aj veľkú radosť z toho, čo sa mu podarilo stihnúť spraviť :) Aj tak si už ale želám, aby toto obdobie prešlo... :)

   Odstrániť
 2. tiež to mám takto podobne,energia mi klesne veľmi rýchlo a potom sa neviem do ničoho dokopať..snažím sa ale ísť si aspoň zabehať alebo zacvičiť, aby som sa nejak "nakopla" :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Momentálne nemám čas na jarnú únavu... po večeroch píšem diplomovku a keď od vyčerpania padám do postele, rovno zaspím... Ale na jarnú únavu zaberá jazmínový čaj, kocka čokolády a prechádzka :)

  Flung out of space

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ja jarnú únavu nepociťujem, práve naopak - s predĺžujúcimi sa dňami sa zvyšuje aj moja energia a teším sa z každého slnečného dňa :) Ale okolo seba mám veľa alergikov, a tí jar priam neznášajú :D Inak, tento rok výnimočne únavu pociťujem aj ja, ale to pripisujem skôr stresom z maturity.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja to mám zase úplne naopak. Keď prichádza jar, prvé teplé slnečné lúče a spev vtákov som úplne nabudená, motivovaná a snažím sa zo seba dostať maximum a najväčšou výhodou toho je, že vôbec nie som po celodennom lietaní kade tade unavená. A čo sa týka alergie, tú posledné roky zmenou stravovania vôbec nepociťujem (mávala som suchú kožu, nádchu..). Ale na druhú stranu viem, že na veľa ľudí to predjarie veľmi vplýva a vtedy je ozaj najlepšie sa doma zababušiť do postele s knihou a čajom či čokoládou :)

  OdpovedaťOdstrániť