Ako som triedila makeup... Zase

No, hej, zasa som to triedila, tento mesiac už druhý krát. Pýtate sa prečo? Lebo si veľmi dobre uvedomujem, že mám makeupu priveľa, veľa produktov sa mi už ani nepáči a nechávam si ich len kvôli sentimentálnym pocitom, ktoré mám, keď sa na nich dívam, no je pre mňa náročné sa zbaviť všetkých nadbytočných kúskov naraz, i keď si veľmi dobre uvedomujem všetky dôvody, pre ktoré som sa rozhodla pre každú jednu "čistku". Takto postupne to je menej deprimujúce, mám z toho vlastne radosť a aj keď to nie je úplne najefektívnejší spôsob, zatiaľ mi vyhovuje. 
Ďalším dôvodom tohoto vyraďovania je moje rozhodnutie nahradiť čo najviac produktov inými, ktoré síce budú drahšie, no i kvalitnejšie. Rada by som mala krásnu menšiu zbierku kvalitného makeupu namiesto obrovskej kolekcie plnej produktov, ktoré sa kvalitnými rozhodne nazvať nedajú.

Okrem toho, menej produktov sa dá aj jednoduchšie a krajšie skladovať, to si musíme priznať. Momentálne mám všetok makeup v rolldoor skrini na chodbe, kde sa aj líčim a nie je to úplne najpraktickejšie, najpohodlnejšie a ani najkrajšie. Isteže si uvedomujem, že momentálne z kapacitných a priestorových dôvodov nemám inú možnosť, no veľmi rada by som sa podobnému skladovaniu vyhla i do budúcna. A aby som nezabudla ešte na jednu podstatnú vec, pri takomto uložení makeupu ma aj to líčenie postupne prestáva baviť...


Tentokrát som triedila podľa kategórií, aby som lepšie videla, koľko čoho vlastne mám. Prvé boli paletky a očné tiene, nasledovali ceruzky, linky a špirály, potom produkty na líčenie tváre a na záver produkty na pery. Z niektorých kategórií sa mi poradilo veľmi úspešne vytriediť množstvo produktov, z iných toho bolo naozaj málo, no definitívny deadline som si určila do konca roka, takže som sa seba už aj tak veľmi hradá vzhľadom k tomu, koľko toho išlo preč prvý krát tento mesiac.
Je pravda, že som si stále nechala dosť produktov, ktoré ja sama nepoužívam a viem, že už ani nebudem, no keďže sem-tam líčim aj kamarátky, potrebujem mať niečo v zásobe i na tieto účely.

Na fotografiách vyššie môžete vidieť produkty, ktoré som triedila, na fotke dolu je všetko to, čoho sa zbavujem. Zatiaľ som ešte nevymyslela, komu to venujem tentokrát, no ja na to prídem a snáď dotyčnej spravím aspoň trochu radosť. Spomínam to preto, aby ste vedeli aj to, čo robím s vecami, ktoré už nechcem. Niektoré vyhadzujem, ostatné však vždy niekomu venujem so slovami: "Čo chceš si nechaj, čo nechceš vyhoď alebo posuň ďalej".


A čo vy? Zbierate alebo obmieňate kozmetiku? Čo robíte s tou, ktorú už nechcete?

6 komentárov

 1. Já dělala čistku na začátku měsíce, už to bylo potřeba. Zbavila jsem se produktů, které jsem nepoužívala, nebo jsem je měla dlouho a nebo mi neseděly, nebyl důvod to skladovat. To, co jsem měla dlouho nebo nebylo v úplně ok stavu jsem vyhodila a to, co mohlo udělat službu dál jsem poslala dál:-) Ale jinak jsem spíš sběratel, speciálně balzámy na rty jsou obrovská závislost a mám jich opravdu hodně.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Takže tiež také jarné upratovanie :) je to super to pretriediť :)
   :D no tak balzamy na pery, toho sa zbaviť nedokážem ani keď ako chcem, takže to úplne chápem!

   Odstrániť
 2. Tiež som sa nedávno pustila do triedenia kozmetiky, čas od času neuškodí zorganizovať ten chaos :-D
  Najviac som hrdá, že som sa zbavila veľkého množstva lakov na nechty, tie dobré som posunula kamarátke, tie vyschnuté išli do koša. Človek má hneď lepší pocit na duši (a viac miesta v skrinkách :-D )

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jeej, to je super... ja viem, že ty si mala naozaj veľa lakov, čiže to musela byť riadna očista, keď píšeš, že si ich veľa dala preč :)

   Odstrániť
 3. Nie je (takmer) nič nad jarnú očistu (osobnosti)! Človek by ani nebol povedal, že k tak bežným veciam, ktoré doma skôr skladuje než využíva si dokáže vytvoriť určitý vzťah a ja len obdivujem ľudí, ktorí sa do takéhoto triedenia pustia a dokážu zvážiť, čo im je a čo nie je potrebné pre život. Ako si aj ty sama písala, tak aj ja si pri upratovaní fyzických vecí dokážem veľa popremýšľať, usporiadať si veci v hlave, zoorganizovať a možno aj vymyslieť nápady do budúcnosti - v tomto sa zhodujeme. :) Som ale rada, že po tom fyzickom upratovaní neskončíš ako ja, pretože ja si zvyknem na ten - keď aj obrovský - neporiadok, neusporiadanosť a potom nič neviem nájsť, aj keď je všetko na svojom mieste. :DD

  Suede Soul

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. V tomto si ako moja sestra :D Tá tiež keď si spraví generálny poriadok, nevie sa v ňom vôbec orientovať ;)

   Odstrániť