Baví ma ešte blogovať?

Ahojte! Možno ste si všimli (a možno nie), že v poslednom čase sa tu články neobjavujú s takou pravidelnosťou ako bývalo zvykom a aj čo sa týka ich obsahu, je možné pozorovať zmenu - alebo v to aspoň dúfam. Rovnako tak ste mohli spozorovať naopak zvýšenú aktivitu na Instagrame, kde som v súčasnosti denne aktívna a delím sa tam s vami o veľa vecí, ktoré sa mi páčia, ktoré ma inšpirujú a sem-tam sa s vami podelím aj o nejakú príhodu, čo sa mi stala či názor, ktorý mám momentálne v mysli. Až teraz s odstupom času som si uvedomila, že by to mohlo pôsobiť tak, že sa blogovaniu vyhýbam, že sa mu dostatočne nevenujem alebo že ma nebaví a presunula som svoje aktivity viac na IG.


Aby som k vám bola úplne a stopercentne úprimná, v momentálnej situácii to tak možno trochu aj je, pretože na samotný blog mám menej času a aj menej energie ako v minulosti a keďže nerada niečo robím nasilu, najmä pokiaľ je to niečo, čo mám za bežných podmienok veľmi rada, je jasné, že sa to tu muselo do istej miery odzrkadliť. 

Druhá vec je tá, že som sa pred časom rozhodla, že upravím obsah, ktorý vám chcem prezentovať a pokúsim sa vytvárať články a príspevky, ktoré sú podľa mňa pre vás aspoň o niečo zaujímavejšie než "suché recenzie", chcela by som prinášať témy, ktoré sú živšie, autentickejšie, zaujímavejšie a osobnejšie. Samozrejme, že nejaké recenzie sa tu budú z času na čas objavovať i naďalej, no rozhodne už nečakajte samostatné recenzie sprchových gélov či očných liniek (iba ak by to boli prekvapivo dobré produkty, ktoré by si tú samostatnú recenziu naozaj zaslúžili, samozrejme). 

A do tretice ešte jedna vec - na jednej strane som si to myslela sama, na druhej strane mi to bolo poradené - plánovanie článkov. Odkedy som mala prvý blog, každý jeden článok som si starostlivo plánovala, vopred fotila s obrovským náskokom aj niekoľkých mesiacov, na organizáciu článkov som skúsila veľké množstvo zápisníkov, diárov, tabuliek a kalendárov a, ako som už pred chvíľkou písala, dokonca mi to bolo aj profesionálne poradené. Je pravda, že istý čas som vedela fungovať len tak a že som si nevedela predstaviť iný systém, no tento mesiac ma "posadla" myšlienka toho, že by možno nebolo na škodu skúsiť to tentokrát po všetkých tých rokoch trošku inak. Rozhodla som sa pre zmenu neplánovať. 
Jednoducho som si zobrala prázdny zápisník (vlastne ten, ktorého časť vidíte na fotke) a začala som si do neho zapisovať nápady na články - len tak, spontánne - a rozhodla som sa, že jednoducho budem písať o tom, čo mi momentálne bude najsympatickejšie a vtedy, keď sa mi naozaj  bude chcieť a budem to tak cítiť, aby ten obsah, ktorý tu budete nachádzať, bol prirodzený, skutočný a úprimný a nie vynútený nejakým mnou naplánovaným systémom, pretože i keď to bola moja voľba, cítila som sa sama sebou akoby nútená a naozaj som cítila, že mi to nevyhovuje. 


Takže odpoveď na otázku v nadpise je ÁNO! Áno, opäť ma to baví, opäť sa vo mne prebudila tá radosť z toho, že vám niečo napíšem alebo ukážem a že budem s vami v kontakte. Baví ma tá spontánnosť, voľnosť a to, že na toto miesto prinesiem všetko to, čo milujem ♥

3 komentáre

 1. takto dopredu plánovať ako si to mala, to by som nedokázala :) ja si plánujem vždy iba najbližší článok, inak by mi z toho asi preplo :D
  a určite neprestávaj, ja ťa sledujem aj tu aj na Insta a veľmi rada a veľmi dlho ešte budem :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No vidíš, a ja som tak fungovala roky :D hrôza, fakt... som rada, že som konečne prišla na to, čo mojim článkom chýbalo a to najmä tá spontánnosť :)
   Ďakujem ti, srdiečko... ja som nad skončením ani nerozmýšľala, to vôbec, len som naozaj potrebovala prísť na to, čo ešte zmeniť, aby to bolo lepšie :) Veľmi si cením tvoju podporu ♥

   Odstrániť