Jarné upratovanie

Ako som vám písala v článku pred týždňom, v poslednom čase sa opäť venujem vyhadzovaniu a ukladaniu vecí. Netajím sa tým, že je to jedna z mojich najobľúbenejších činností a robievam ju celkom často. I keď viem, že lepšie je spraviť túto činnosť jednorazovo, mňa skôr teší robiť ju priebežne a pravidelne.


Viem, že množstvo ľudí sa nerado zbavuje svojich vecí a na jednej strane im všetkým rozumiem, no na druhej strane veľmi dobre viem, prečo to ja robím a mám rada. Nepáči sa mi, keď som zavalená množstvom vecí, ktoré sú pre mňa už neužitočné a netešia ma. A zároveň mám veľmi rada to, keď do môjho života vstupujú nové veci, ktoré mi robia radosť. No na nich je potrebné mať priestor a práve ten sa snažím vytvoriť, pretože moja priestorová kapacita je, prirodzene, obmedzená. Čo mám však na upratovaní najradšej je to, že si zároveň spravím poriadok aj v hlave. Utriedim si všetky myšlienky, prídu mi na um nové nápady, vyriešim problémy, ktoré ma trápia alebo ich jednoducho zahodím spolu s vecami, ktoré ma už iba ťažia. 
V poslednom čase, a tým myslím za posledných približne šesť mesiacov, sa udialo toľko rôznych vecí, že som sa teraz naozaj potrebovala do toho všetkého zabrať a konečne si to utriediť. Najmä vzhľadom k tomu, že viem (a dúfam), že je predo mnou obdobie zmien, na ktoré sa teším a denne prosím, aby sa tie zmeny už stali, pretože ich veľmi potrebujem a naozaj netrpezlivo očakávam. Sú to také tie zmeny, z ktorých má človek naozaj strach, no na druhej strane sa na nich teší, pretože vie, že ak dopadnú dobre, tak bude zasa vesmír v rovnováhe. Ani jedna z nich však nie je jednorazová, každá vyžaduje čas a námahu, no držím si veľmi palce, aby to tentokrát už konečne stálo za to!
A tak i keď môže v poslednom čase môj život pôsobiť pre moje okolie i mňa samú trošku chaoticky, neusporiadane a nie úplne harmonicky, pevne dúfam, že sa všetko čoskoro ustáli a nakoniec dobre dopadne. Aj keď očakávam, že to ešte istý čas potrvá... 

2 komentáre

  1. Držím Ti pěsti, ať jde všechno takovým směrem v jaký doufáš:-) Já taky ráda uklízím průběžně a pravidelně, jsem typ člověka, co si u toho svým způsobem odpočine, pro mně je úklid forma odpočinku, hlavně toho duševního.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. tiež patrí upratovanie a triedenie vecí k mojim obľúbeným činnostiam. úplne som sa našla v tvojich slovách :) držím ti palce,aby zmeny, ktoré zažívaš boli len pozitívne :)
    MakeUpByVeo

    OdpovedaťOdstrániť