Am I Gemini?

Ahojte a vitajte pri dnešnom článku :) Rozhodla som sa, že dnes pre vás napíšem trošku netradičný článok, v ktorom sa pokúsim zistiť, do akej miery na mňa pasuje charakteristika znamenia Blížencov, do ktorého sa podľa dátumu narodenia zaraďujem.
Je mi samozrejme jasné, že tento článok je tematicky značne citlivý, keďže rozumiem tomu, že mnoho ľudí vôbec neuznáva astrológiu a považuje ju za hlúposť. Tiež je ale pravda, že sa dnes nebudem zaoberať horoskopmi, ktoré ani ja sama neberiem vážne. Napriek tomu ale skutočne verím tomu, že osobnosť človeka býva ovplyvnená znamením, v ktorom sa narodí.


O túto, povedzme, problematiku som sa začala trošku zaujímať už v mojich asi štrnástich rokoch, kedy som sa s charakteristikou môjho znamenia skutočne veľmi stotožňovala. To bol tiež dôvod, prečo som si v tomto veku, asi tri mesiace pred mojimi pätnástinami, dala spraviť tetovanie na zátylok, ktoré reprezentuje práve znak Blížencov. 
Ak by si niekto myslel, že tento čin ľutujem, vyvediem ho z omylu. S týmto tetovaním som stotožnená, avšak plánujem jeho úpravu - chcela by som si ho nechať pretetovať, aby bolo opäť pekne výrazné a rada by som ho trošku pozmenila. Nemám konkrétnu predstavu, no chcela by som tento "holý" znak o niečo doplniť. To je ale ešte hudba budúcnosti a vôbec neviem ako ďalekej, no keď ten deň nastane, rada sa oň s vami podelím :)

Ale späť k téme dnešného článku. Od vyššie spomínaných udalostí uplynulo už takmer osem rokov, počas ktorých som sa k študovaniu charakteristiky môjho znamenia vracala len veľmi sporadicky, dokonca by som povedala, že takmer vôbec. Nuž a preto mi napadlo, že by som sa na to mohla s odstupom času pozrieť zasa a subjektívne zhodnotiť, či o sebe ešte stále môžem prehlasovať, že svoje znamenie nezapriem. Vybrala som preto zopár tvrdení o Blížencoch a pripísala k nim môj komentár :)


Žena Blíženec...

...má rada intelektuálne rozhovory → áno, ale. Je pravda, že niekedy radšej mlčím, než vediem hlúpy rozhovor, napriek tomu často a rada rozprávam o všetkom a o ničom.
...sa nerada nudí → toto je naprostá pravda! Ja skutočne neviem len tak nič nerobiť. Aj keď si zapnem film alebo seriál, musím pri tom mať zamestnané aj ruky. A ak sa skutočne nedá nič robiť, snažím sa aspoň vyhľadávať si na internete nejaké informácie, čítam články. Návšteva kina a divadla sú preto pre mňa z tohoto dôvodu dosť náročnými udalosťami.
...potrebuje voľnosť → takisto súhlasím. Dodala by som ale, že nevyžadujem voľnosť vo všetkom, napríklad vo vzťahu si ju neviem a ani nechcem predstaviť, zato vo všetkom ostatnom mám rada možnosť voľby, ako často a rada opakujem. Napríklad vôbec nepotrebujem chodiť každý mesiac k moru či denne nakupovať, ale rada viem, že môžem, ak by som chcela. V tomto zmysle voľnosť.
...v mladosti sa často správa ako chlapec → nebudem to rozvádzať a len stručne napíšem, že je to pravda :D
...sa nekrotí vo svojom verbálnom prejave → no, hej... to sa môžete spýtať kohokoľvek. Či sa to týka hlasitosti alebo obsahu mojej reči. Koľkokrát ma musí niekto napomínať, aby som bola tichšie, prípadne nerozprávala vôbec. A dávala si pozor na vulgarizmy. Ach jaj...


...často máva dve povolania a viacero koníčkov → o tých povolaniach ešte veľa povedať nemôžem, aby som bola presnejšia, tak nič, no čo sa týka tých koníčkov, musím povedať, že je to naozaj tak. 
...ma túžbu sa naučiť všetko, čo môže → nie však v škole. Teda, prirodzene, že aj v tejto inštitúcii sa snažím nabrať čo najviac znalostí či už priamo alebo nepriamo (aj o tom vám niekedy napíšem), no pre mňa osobne sú hodnotnejšie znalosti a zručnosti získané na kurzoch či samoštúdiom. Už aj vyššie som vám písalal, že často vyhľadávam na internete rozličné informácie, že? :) 
...sa neospravedlňuje za to, že niečo povedala → žiaľ. Napočítala by som na prstoch, koľkokrát som sa niekomu ospravedlnila za niečo, čo som mu povedala a ešte by mi nejaké prsty zostali voľné. To ale neznamená, že ma moje slová často nemrzia.
...neznáša "pomalú jazdu, pomalú chôdzu, pomalé čokoľvek" → inými slovami, chcem všetko rýchlo a včera bolo neskoro. Mamina a priateľ by vám vedeli rozprávať...
...dokáže čítať v ľuďoch už len z pohľadu na nich → a nikdy ma nikto nepočúva. A v 95% mám pravdu. A potom im to samoľúbo pripomínam. Neviem prečo to tak je, no veľakrát z ľudí vyčítam aj to, čo sa naozaj snažia skryť. Jednoducho to nejakým zvláštnym spôsobom viem.

Tak ste sa o mne zasa mohli dozvedieť niečo viac, dúfam, že sa vám takýto netradičný článok páčil, budem rada, keď sa ním inšpirujete a ak máte blog napíšete niečo podobné. Budem rada, keď mi sem potom hodíte odkaz :) A čo sa týka toho, či som ozaj Blíženec, tak by som povedala, že som, no neberiem to ani zďaleka tak vážne ako kedysi a som si vedomá toho, že rovnaké povahové črty, názory a postoje určite môžu mať i ľudia iných znamení ;)


PS: Charakteristiku znamenia som pospájala z rôznych slovenských i zahraničných stránok.

2 komentáre

  1. Taky věřím, že osobnost člověka je do jisté míry ovlivněná právě znamením, ve kterém se narodil. Ale stejně jako Ty naprosto nevěřím na horoskopy. Svůj osud si píšu sama:-) Ráda jsem se o Tobě dozvěděla něco nového:-)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. To si veľmi pekne napísala! :) ďakujem ti pekne za komentár (nielen tento ale každý jeden) ♥

      Odstrániť