Moja prvá skúsenosť s kozmetikou LUSH

Je to už nejaký ten piatok - a teraz sa mi to zdá byť už poriadne dávno - odkedy som vás na sociálnych sieťach poprosila o tipy na produkty od Lush, pretože som sa rozhodla konečne zoznámiť i s touto značkou, nakoľko som od nich dovtedy ešte nič neskúšala. Keďže som v podstate vôbec nevedela, do čoho idem a ako mi produkty sadnú, rozhodla som sa na skúšku pre tri - telový píling, píling na pery a čerstvú pleťovú masku. Všetky som poctivo testovala a teraz sa s vami rada podelím o moje postrehy.

Než sa ale dostanem k jednotlivým produktom, nedá mi nevyjadriť sa ku samotnej značke. Lush mi je úprimne veľmi sympatický a je mi nesmierne ľúto, že nemám vaňu, aby som si mohla nakúpiť aj tie ich kúpeľové bomby. Pre nás Slovákov však nakupovanie Lush výrobkov predstavuje značnú nevýhodu v tom, že musíme buď platiť dopravu cca. 7-8€ alebo si spraviť cestu do ich obchodíku v Prahe, Viedni či Budapešti. Za seba ale musím povedať, že medzi produktami z môjho výberu je aj taký, ktorý za to určite stojí.Nebudem vás dlho naťahovať a začnem rovno tým produktom, ktorý som si zamilovala úplne najviac. Je ním čerstvá pleťová maska The Sacred Truth. Vyberala som ju úplne naslepo len podľa sympatií a táto intuitívna voľba sa mi jednoznačne osvedčila. 
Používala som ju 2x týždenne a bola som úprimne prekvapená z toho, aké zázraky mi dokázala s pleťou spraviť. Popravde hovorím, že už veeeľmi dlho nebola v lepšom stave a navyše maska tak krásne voňala, že používať ju bolo vyslovene potešením. Povedala by som, že práve vďaka nej som si opäť zamilovala používanie pleťových masiek a skúsenosť s ňou ma motivovala k tomu, aby som určite skúsila aj ďalšie Lush pleťové masky.Druhým produktom je cukrový píling na pery Bubblegum, ktorý ak ste ešte nemali, tak o ňom musíte vedieť najmä to, že jeho názov je maximálne zhodný s jeho vôňou, do ktorej som sa hneď zamilovala. Navyše, keď som si prečítala na obale, že je tento píling naozaj jedlý, nemala som čo ďalej riešiť. Ak ste sa s ním ešte nestretli, v návode na použitie je vyslovene napísané, že po pílingu máte pery olízať a aj keď žiaľ nechutí ako žuvačka ale len ako cukor, je to pre mňa potešujúca skutočnosť.
Je pravda, že cukrový píling na pery je veľmi jednoduché si vyrobiť aj doma, no ako som už niekde písala, tú žuvačkovú vôňu z domácich zásob nevyrobíte a navyše kúpou tohoto produktu podporíte samotnú značku a jej filozofiu, čo sú určite dôvody, pre ktoré je lepšia kúpa ako výroba, no nie? :) Za seba mu dávam určite áno a aj keď stále kraľuje maska, k nákupu sa určite oplatí prihodiť aj tento produkt.Posledným produktom, ktorý je aj v mojom pomyselnom rebríčku popularity na poslednom mieste, je soľný telový píling Rub Rub Rub. Na "posledné miesto" som ho určite nezaradila preto, že by bol vyslovené zlý, to vôbec, no jedna jeho vlastnosť mi nesadla natoľko, že by som si ho kvôli nej znovu nekúpila.
Začnem ale pozitívami - najväčšia blbosť, ktorá sa mne veľmi páči, je tá modrá farba (no hej, toto ja riešim :D), tiež sa mi veľmi páčia, samozrejme, jeho účinky. Krásne zjemňuje pokožku, navyše má v sebe nejaký olej, po ktorom je pokožka krásne hydratovaná a nepotrebujete sa teda krémovať. Treba si však dávať pozor, pretože po ňom dosť šmýka sprcha...
Jedna vec, ktorá by mohla byť problém, je to, že je soľný. Samozrejme mu to nemôžem vytknúť, ja som vedela, čo si kupujem a spravila som to dobrovoľne, takže to spomínam skôr pre vás, ak by ste nad jeho kúpou premýšľali. Nevýhodou soľného pílingu totiž je, prirodzene, to, že ak máte niekde na tele alebo rukách aj len drobučké ranky, pekelne to štípe. Ja ho preto používam len vtedy, keď som si stopercentne istá, že nikde nič nemám.
Čo mi však určite nesadlo, je jeho vôňa. Nie že by bola vyslovene nepríjemná, no mne tak úplne nevonia. Je pre mňa ťažké ju popísať, keďže to je vec, ktorá mi nikdy nešla, takže pre účely tohoto článku si budeme musieť vystačiť s tým, že mi tá vôňa nie je príjemná a to mi vonia takmer všetko. Takže áno, je to možno hlúpe, no naozaj jediným dôvodom, pre ktorý by som si ho znovu nekúpila, je tá jeho zvláštna vôňa.Musím teda povedať, že celkovo som ale s produktami spokojná, fungujú skvelo a sú mi veľmi sympatické ako celá značka. Preto v tejto chvíli by som povedala, že je na mieste začať dúfať v to, že nejaký Lush obchodík otvoria aj tuto u nás :)

Mali ste niečo od Lush? Čo to bolo? A čo by ste ešte chceli skúsiť? 

5 komentárov

 1. Mám peeling na rty a strašně mně baví nejen tou úžasnou vůní, ale i tím, že po použití můžu slízat:-D A určitě si chci pořídit i další výrobky, mám jich v merku dost:-) Moc bych vám přála, aby pro vás tahle značka byla dostupnější, tak snad se to časem vyplní:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne, presne :D Ďakujem ti krásne, je to od teba veľmi milé ♥. Ja v to tiež dúfam :)

   Odstrániť
 2. K Lushu mám taký vlažnejší vzťah, ale je fajn, že sú netestovaná kozmetika :) Mala som masku na vlasy a potom som si tam párkrát kúpila hennu, ale tá nebola dobrá. Keď som študovala vo Viedni, tak som chodila do Lushu pomerne často, ale nič som si tam nekúpila... no možno zas niekedy v Prahe alebo vo Viedni.
  PS: Bomby lákajú aj mňa a to som bola ešte pred pár dňami ich odporca :D

  Flung out of space

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nejakú masku na vlasy by som aj ja chcela skúsiť :)
   Mňa tiež najprv veľmi neoslovovali, no tým ich odolávam len kvôli tej neprítomnosti vane :D

   Odstrániť
 3. Z Lushu zatiaľ kvôli cene neskúšam nič okrem jednej jedinej bomby Intergalactic, a tá bola veľmi veľmi krásna :)

  OdpovedaťOdstrániť