Haircare

Ahojte! Vítam vás pri novom článku a som veľmi rada, že sa tu dnes opäť stretávame :) Ako ste iste vyčítali už z názvu, ako tému dnešného článku som zvolila vlasovú starostlivosť. Už som vám písala, ako sa starám o pokožku tváre a tela a preto, aby sme to tu mali komplet, rozhodla som sa vám ukázať a opísať aj to, ako sa starám o moje vlasy. 
Tak ako aj v predchádzajúcich článkoch o mojich beauty rutinách, aj v tomto musím spomenúť, že nemám ustálené produkty a väčšinu neustále striedam. Je len veľmi málo takých, ku ktorým sa vraciam a minimum tých, ktoré si kupujem opakovane. 
Moje vlasy definujú tri základné prívlastky - suché, kučeravé a farbené. Samozrejme, mohla by som povedať aj to, že sú slabé, krepovité, ťažko upraviteľné a tak podobne, no tie prvé tri vlastnosti sú pre mňa kľúčové pri výbere produktov. 
Keďže je táto téma dosť obsiahla a predpokladám, že sa mi nepodarí všetko zhrnúť nejako stručne, rozhodla som sa článok rozdeliť na štyri menšie časti, aby sa v ňom dalo lepšie orientovať. A začnem tam, kde začína aj celá moja vlasová starostlivosť - v sprche.

V sprche
Keďže mám suché vlasy, nepripadá vôbec do úvahy, aby som si vlasy umývala častejšie ako raz za tri či štyri dni. Frekvencia umývania závisí na tom, v akom sú vlasy stave a ako sa mi chce. Umývanie mojich vlasov totiž vyžaduje značnú dávku trpezlivosti a času. Umývam si ich zásadne po smere rastu, nikdy sa nepredkláňam. Keď sa ponáhľam alebo nemám energiu, umývam si vlasy len raz, no najčastejšie vlasy umývam nadvakrát, pričom použijem dva rozličné šampóny. Najčastejšie vyberám medzi šampónom na kučeravé, suché a slabé vlasy, šampónom proti lupinám a najnovšie ešte aj vlasovým pílingom.
Po umytí na vlasy vždy nanesiem bohaté množstvo (rozumej cca. množstvo rovnajúce sa pol dlane) kondicionéru, pretože použiť ho menej je u mňa rovnako efektné ako ho nepoužiť vôbec. Pri každom druhom umytí potom po opláchnutí kondicionéru používam ešte aj vlasovú masku. Oba produkty nechávam pôsobiť na čas medzi 3-10 minútami a čakanie si skracujem napríklad holením nôh alebo čistením pleti.


Bezoplachová starostlivosť
Keď si vlasy umyjem, zabalím ich do uteráka a nechám chvíľu tak, aby vpil prebytočné množstvo vody. Vlasy prestriekam sprejom od Elséve, ktorý naprosto milujem a nedám na neho dopustiť, a opatrne ich rozčešem Tangle Teezerom. Potom použijem vlasovú vodičku (žihľavovú, brezovú alebo lopúchovú), ktorú si vmasírujem do pokožky hlavy a na končeky nanesiem vlasové mlieko od Balei. 
Vlasy nechávam schnúť voľne, no keď je to nevyhnutné, použijem fén, prípadne keď mám náladu, tak ich suším a rovno upravujem teplovzdušnou kulmou. Pred každým takýmto zásahom používam ochranný sprej od got2be. Vlasovým olejom potom vždy ošetrujem až vysušené vlasy.

Na fotke nižšie môžete vidieť aj niekoľko produktov, ktoré nepatria vyslovene do bezoplachovej starostlivosti, no aj tak som ich zaradila sem - lak na vlasy, suchý šampón a ricínový olej. Ten je tu vyslovene omylom, keďže ho používam vždy len pred umývaním: malé množstvo vmasírujem na miesta, kde mám pocit, že mi rastie menej vlasov (ako na temene či okolo čela) a nechám cvhíľku pôsobiť. V súčasnosti ho však používam len veľmi sporadicky, skôr preventívne.


Kefy a hrebene
Ja si vlasy češem veľmi málo, ono by sa kučeravé vlasy ani veľmi nemali, pretože sa potom naozaj dooosť ničia,. Problém je tiež ten, že si ich neviem veľmi upravovať a preto ich väčšinou nosím len v drdole. Už sa síce lepším a striedam rôzne účesy, no nie je to žiadna sláva. Z toho dôvodu si vlasy češem len po umytí, ako som písala vyššie, prípadne pri nejakom tom stylingu.
Na rozčesávanie používam Tangle Teezer, keď mám vlasy vyžehlené, tak kefu s diviačími štetinami (ktorá je inak tiež najlepšou voľbou pri vyčesávaní suchého šampónu, keďže má dosť husté štetiny). Obyčajný hrebeň s malými a hustými zubami používam pri stylingu a guľatú kefu s dreveným hrebienkom som použila len raz, no povedala som si, že aj tieto vám ukážem, aspoň pre zaujímavosť :)


Technika
Bez nej si už nevieme predstaviť žiaden aspekt nášho života, všakže? A ani starostlivosť o vlasy nie je výnimkou. Čo sa týka techniky, vystačím si momentálne s tromi pomocníkmi - fénom, žehličkou a teplovzdušnou kulmou (alebo kulmofénom, ako chcete). Ani jeden z týchto nástrojov však nepoužívam často, dokonca by som povedala, že po nich siaham len výnimočne, napriek tomu sú už neodmysliteľnou súčasťou.Tak to by bolo na dnes všetko, ďakujem vám, keď ste sa dočítali až sem a budem rada, keď sa so mnou v komentároch podelíte o vaše tipy na produkty alebo mi napíšete, či niečo robíte rovnako/úplne odlišne vo vašej vlasovej rutine :) 
Prajem vám krásny zvyšok dňa a teším sa na ďalšie stretnutie ♥

4 komentáre

 1. Super článek, pro některé slečny jsou takovéto články velikou inspirací! :-) Jelikož mám vlasy prodloužené, musím používat jen jeden hřeben a to přímo určený k prodlouženým vlasům :-) Některé produkty na fotkách ve článku vypadají moc dobře ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Hezký článek:-) Já střídám hlavně šampony a kondicionéry, stále zkouším něco nového a k těm oblíbeným se vracím. A pak mám takové své stálice, které musím mít v koupelně pořád, třeba malinový ocet na vlasy Yves Rocher nebo bezoplachové balzámy od Gliss Kur.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem pekne :) Ten malinový ocot je skvelý, dobre, že píšeš, musím si ho znovu kúpiť :D

   Odstrániť