High-End Makeup Wishlist

Ahojte lásky-krásky! Prajem vám krásny piatoček a vítam vás pri novom článku. Ak si spomínate na minulotýždňový článok, písala som v ňom o tom, ako by som si chcela postupne vytvoriť peknú zbierku kvalitnej kozmetiky. Je to taký môj sen, ktorý mám už dlhšie a keďže tento rok je pre mňa rokom veľkých zmien, povedala som si, prečo medzi ne nezaradiť aj toto.

V žiadnom prípade by som nechcela, aby to vyznelo tak, že sa teraz zbavím úplne všetkého, čo mám na líčenie, to určite nie, rovnako to neznamená ani to, že nadobro prestanem nakupovať lacnejšie produkty. Ide skôr o to, aby som prestala utrácať korunky za produkty, ktoré po pár vyskúšaniach skončia na ceste preč odo mňa len preto, že som bez rozmyslu dala prednosť kvantite pred kvalitou. Tento spôsob nakupovania kozmetiky - v mojom prípade najmä tej dekoratívnej - je jednoducho dokonalým príkladom nerozumného plytvania a to jednoducho musíte uznať aj vy.
Zjednodušene povedané, mojim cieľom je naučiť sa dobre si rozmyslieť čo si kúpim, dať radšej prednosť kvalite a tie peniaze, ktoré by som utratila za veľa zbytočností, radšej zaplatiť za jednu kvalitnú, užitočnú a funkčnú vec.
Keďže si veľmi dobre uvedomujem, že to bude dosť finančne náročné, v žiadnom prípade neočakávam, že sa mi to podarí rýchlo, no o to viac sa na postupné kroky teším a ako prvý z nich som sa rozhodla vytvoriť si aspoň nejaký wishlist. Je to pre mňa ťažké, pretože som sa vo vodách high-end produktov nikdy nepohybovala a preto nemám vôbec utriedené konkrétne značky a už vôbec nie produkty, ktoré by som chcela. Vytvorila som teda zatiaľ aspoň ilustračné koláže produktov na líčenie tváre, očí a obočia, no z mojich popisov k nim aj samy uvidíte, že som naozaj stratená...

Tvár
Čo sa týka líčenia tváre, ako momentálne nepoužívam žiadnu bázu, tak by som chcela určite skúsiť Porefessional od Benefitu. Pri ostatných produktoch však ani zďaleka nemám takto konkrétnu predstavu. Napríklad makeupov (foundation) by som chcela skúsiť viac - od Nars, Estée Lauder, Bobbi Brown či Marca Jacobsa. Zaujíma ma ale aj Clarins, Armani, Chanel, Dior, YSL alebo Guerlain. Pri púdroch, lícenkách a kontúrovacích sadách som na tom veľmi podobne, keďže naozaj vôbec neviem, akým smerom by som sa mala vybrať, zato pri rozjasňovači mám jasno - Hourglass a Anastasia Beverly Hills. Samozrejme nemôžem zabudnúť ani na nejaký korektor či kamufláž, no to sa priznám, že tápem už úplne. Preto ak by ste mi vedeli poradiť s nejakými produktami, budem len rada!


Oči a obočie
V tejto oblasti už viem byť omnoho konkrétnejšia. Bázu pod tiene chcem rozhodne skúsiť od Urban Decay, rovnako ako od nich potrebujem aj Naked 3 a Basics 2. Ďalšie dve paletky, ktoré by som chcela by boli Nude Dude od TheBalm a novinka Natural Love od Too Faced, ktorá je jednoducho láska! Linky by ma veľmi zaujímali od YSL, no nechávam si otvorené možnosti ;) Čo sa týka špirály, veeeľmi chcem skúsiť Roller Lash a Better Than Sex a na obočie? Benefit!


Myslím si, že to by na začiatok stačilo, veď je toho viac než dosť, no nie? Pri snívaní a prianiach ide jednoducho všetka skromnosť bokom. Tak mi teda držte palce a budem rada, keď budete tento môj projekt sledovať i naďalej :)


PS: Prepáčte mi kvalitu koláží, no žiaľ po vytvorení cez polyvore.com sa dajú uložiť len vo veľmi malom rozlíšení, ktoré po zväčšení spôsobí presne to, čo vidíte :(

1 komentár

  1. som zvedavá, ako sa ti podarí túto cestu naplniť a aké kúsky si nakoniec kúpiš :)
    MakeUpByVeo

    OdpovedaťOdstrániť