Koren Zander Brush & Sponge Soap

Ahojte, prajem vám krásny piatok a vítam vás pri dnešnom článku! 
Dnes mám pre vás pripravených zopár slov o produkte, ktorý som v poslednom čase testovala. Tento produkt je u mňa absolútna novinka, pretože som sa s ničím podobným doteraz ešte nestretla - nemyslím to tak, že som o podobných produktoch nevedela, no že som doteraz žiadny podobný neskúšala. Tým produktom je tuhý čistič - mydlo - na kozmetické štetce. 


I keď som mohla siahnuť po akomkoľvek inom, ja som si vybrala mydlo od Koren Zander na krasotika.sk. Keď mi prišlo, bola som milo prekvapená hneď niekoľkými vecami. Prvou bolo, že mydlo je väčšie, než som si predstavovala, druhou je jeho úúžasná vôňa, ktorých je v ponuke celkom široký výber (ja mám variant Musk, ktorý vonia ako pánska kozmetika, čo je mne veľmi príjemné) a ďalšou to, ako mydlo vyzeralo. 
Na hornej strane bol reliéf predstavujúci obrys vizážistu Korena Zandera a zo spodnej strany umiestnená lufa. Samozrejme, že už po prvom použití svoj vzhľad zmenilo, keďže reliéf sa stratil a lufa "vystúpila" spod mydla, takže je teraz celá vidieť, no musíte uznať, že bolo veľmi pekné :) 
To, ako mydlo vyzeralo alebo vyzerá je však to najmenej dôležité. To, čo nás všetkých, prirodzene, zaujíma je to, či a ako funguje, aké má výhody a aké nevýhody. Pri testovaní som naozaj nič nenechala na náhodu. Umývala som s ním čerstvo zašpinené štetce a aj také, na ktorých boli líčidlá už dlhšie. Skúšala som svetlé i tmavé farby, nevynechala som ani agresívne ružové či zelené tiene. Umývala som štetce od mastného makeupu, korektoru i očnej bázy, rovnako ako od suchých produktov. Mydlo som testovala na prírodných i umelých štetinách, keďže je určené na oba druhy, na štetinách rôznych hustôt a farieb a zvedavá som bola najmä na biele štetiny. Jediná vec, ktorú som neskúsila, sú hubky na makeup, pretože tie nepoužívam.Zistila som, že mydlo nemá absolútne žiaden problém s tieňmi akejkoľvek farby a intenzity, rovnako dobre vyčistí prírodné i umelé štetiny. 
To, či je štetec čerstvo zašpinený, alebo ho čistíte po dvoch týždňoch absolútne nerozhoduje o výsledku. 
Ako obrovskú výhodu vidím to, že to s ním ide veľmi rýchlo. Jednoducho namočíte štetec, napeníte na hladkej strane mydla, dôkladne vyčistíte na strane s lufou, opláchnete a hotovo. Čistenie detským šampónom a vrúbkovanou silikónovou podložkou mi pripadá až zbytočné zdĺhavé, najmä keď periete veľa štetcov naraz.
Zádrhel ale nastáva pri mastnejších produktoch a čím väčší a hustejší štetec, tým väčší problém. Štetce od makeupu, korektoru či báze je potrebné umyť na dva až trikrát, pričom napríklad hustý flattop štetec na makeup v strede stále zostáva zanesený. 
Ďalšia nevýhoda je tá, že mydlo štetce predsa len vysušuje o niečo viac než šampón, preto podľa mňa nie je úplne vhodné na každodenné čistenie a raz za čas je určite potrebné použiť nejaký vlasový kondicionér.
A čo ma trochuvydesilo, bolo keď sa mi po čistení jeden štetec úplne rozpadol a prišiel o všetky štetiny, nakoľko mydlo povolilo lep, ktorý ich držal. Našťastie to bol lacný štetec, za ktorým mi vôbec nie je ľúto, tie kvalitné od Zoeva sú naprosto v poriadku, len ma to prekvapilo.Takže, aby som zhrnula moje dojmy z testovania, toto mydlo je naozaj šikovný a praktický pomocník, ktorý dobre a rýchlo čistí štetce, niektoré je však potom potrebné dočistiť iným produktom a na lacné nekvalitné štetce* je vyslovene nevhodné. 
Ja ho za seba ale určite odporúčam, no pred kúpou si treba zvážiť, aké štetce ním plánujete čistiť. Ja som si ho však dosť obľúbila, pretože problém u mňa nastal len pri dvoch štetcoch (tom lacnom a tom flattop) a táto skúsenosť ma motivovala k tomu skúsiť podobné produkty aj od iných značiek. 

Máte skúsenosť s týmto alebo podobným produktom? Zaujal vás? Ako vždy sa teším na vaše komentáre :) Prajem vám pekný zvyšok týždňa, oddychový víkend a stretneme sa pri ďalšom článku budúci týždeň ♥


*lacné a nekvalitné u mňa znamená štetce z eBay, Aliexpress a pod. Napríklad ani Essence nemá drahé štetce, no s nimi som tiež nemala problém :) 

Žiadne komentáre