Maybelline The Blushed Nudes

Ahojte, prajem vám krásny deň! ♥ 
Vitajte pri novom článku, v ktorom by som sa s vami rada podelila o moje dojmy z paletky The Blushed Nudes od Maybelline. 
Vy určite veľmi dobre viete, že paletky od Maybelline - či už táto, alebo pôvodná The Nudes - nie sú žiadnymi novinkami. Ja som sa im však donedávna celkom vyhýbala a bolo to možno preto, že som nejako podvedome vytušila, aké sú. Napriek tomu som sa pred časom nechala zlákať a povedala som si, že ich aspoň skúsim z testeru.
Paletka The Nudes sa mi zdala dosť zlá už priamo v drogérii, no keď som skúsila niekoľko tieňov z verzie The Blushed Nudes, nedalo mi to a rozhodla som sa dať jej šancu. 


Prvá vec, ktorú som urobila, bola, že som paletku nafotila, pretože som už vtedy predpokladala, že vám o nej skôr či neskôr niečo napíšem. Okrem toho musíte uznať, že paletka je vďaka svojmu farebnému prevedeniu, voľbe odtieňov a celkovému vzhľadu nesmierne fotogenická. Samozrejme nesmela chýbať ani fotka swatchov na ruke, z ktorých (ako môžete koniec-koncov vidieť samy) paletka stále pôsobí celkom dobre. Isteže som od nej nečakala neviem akú vysokú úroveň, no myslela som si, že kvalitou prekoná paletky od Essence - čo, ako vieme, nemôže byť zase až také ťažké.


No a potom som sa išla nalíčiť a dopadlo to... nuž, veľmi zle. Tiene strašne prášia, pigmentácia je veľmi smutná, na viečku sa nedajú dobre vrstviť a ani poriadne rozotrieť, robia strašné šmuhy a vo finále nepôsobia nijako zvlášť harmonicky. Najprv som si povedala, že mám zlý deň, prípadne že som asi nemotorná a jednoducho sa mi to líčenie len nepodarilo, čo sa stáva a rozhodla som sa paletku hneď nezavrhnúť napriek tomu, že som si medzitým prečítala aj niektoré vaše názory na sociálnych sieťach, kam som zdieľala jej fotku. Ani jeden názor na túto paletku nebol pozitívny.Dala som jej však ešte šancu, a nie jednu. Skúsila som to s ňou znovu a potom ešte raz a zase, avšak so stále rovnakým výsledkom. Táto paletka ma jednoducho sklamala a svojou kvalitou sa rovná práve už spomínaným Essence paletkám, čo je pri jej cene okolo 11€ (opravte ma, ak sa mýlim) veľmi smutný výsledok. Najmä vzhľadom k tomu, že napríklad také tie základné paletky Makeup Revolution stoja necelých 8€ a ich kvalita je omnoho, omnoho lepšia, i keď teda čo sa týka Slovenska, nie sú to vyslovene drogériové produkty. Čo by ale mohli byť, keď v Čechách ich majú tuším v Rossmane...
Každopádne, aby ste si vedeli lepšie predstaviť, čo mám na mysli, rozhodla som sa aj pre článok s líčením s touto paletkou, budete si naň však musieť počkať do budúceho týždňa ;)

Za mňa teda táto paletka rozhodne nie a ruky od nej preč. Som z nej úprimne sklamaná a dúfam, že spraví radosť aspoň sestre, ktorá s líčením ešte len začína a nemá veľmi vysoké nároky (že, P.?)

Ak máte k tejto paletke akékoľvek poznámky a postrehy, určite sa o ne podeľte v komentároch :) Prajem vám krásny zvyšok dňa ♥

8 komentárov

 1. Vyzerá nádherne, aj zo swatchov, ale akonáhle som ju vyskúšala u kamarátky, zaplakali sme obe. 11€ niekomu môže prísť málo, no nie som zbohatlíčka, a je to jednoducho veľa. A ešte za takýto s prepáčením "šmejd" ? Mám duo paletku od vietnamcov, a tá pigmentácia je tisícnásobná.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno, presne ako píšeš. Pre niekoho je to ozaj málo, no ľudia predsa prirodzene čakajú, že za svoje peniaze dostanú funkčný produkt hodný sumy, ktorú za neho zaplatia, čo tento určite nie je...

   Odstrániť
 2. Dizajnovo vyzerá celkom dobre ale to je asi tak všetko. Inak mám značku Maybelline veľmi rada, ich make-upy a riasenky sú pre mňa najlepšie.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Úplne súhlasím! Toto ale ozaj spravili krok vedľa...

   Odstrániť
 3. tak to som teda prekvapená, pretože vyzerá super aj dizajnovo, aj ako máš tiene na ruke.nepovedala by som, že sú takéto nepoužiteľné :( škoda...fakt za 11€ je to dosť
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vôbec sa nečudujem, aj ja som bola prekvapená a veľmi sklamaná :( Naozaj zbytočne vyhodené peniaze...

   Odstrániť
 4. Na pohled vypadá nádherně, jsem ale ráda, že jsem odolala a nekupovala jsem ji, protože bych byla asi taky zklamaná. Maybelline mám moc ráda, ale tohle se jim zrovna nepovedlo:-(

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Naozaj nemusíš ľutovať, že si ju nekúpila. Ja tiež, tá značka mi je veľmi sympatická, no toto bolo sklamanie.

   Odstrániť