New Balea Skincare Products In My Routine

Ahojte a vitajte pri novom článku! :) Po minulej dlhej a náročnej téme som sa pre dnešok rozhodla opäť zvoliť tému kozmetickú a povedať vám zopár slov o nových produktoch v radoch pleťovej kozmetiky Balea, ktoré aktuálne nejaký čas testujem. 
Keď už som pri tom, nedávno som tak premýšľala, aký je optimálny čas na testovanie (nielen) pleťovej kozmetiky. Niektoré blogerky tvrdia, že dva týždne, iné mesiac... Ja osobne sa neprikláňam k žiadnemu z týchto názorov, pretože si myslím, že je to u každého individuálne a závisí to od toho, ako kto pozná svoje telo a ako rýchlo vie rozpoznať a identifikovať akékoľvek zmeny. Čo si myslíte vy?
Ak by vás to ale zaujímalo, tieto produkty testujem štvrtý týždeň. Počas tohoto času som produkty používala dvakrát denne, stihla som ich aj nahradiť inými aby som videla, čo všetko bola ich vina či zásluha a povedala som si, že prišiel ideálny čas sa s vami podeliť o moje pozorovania.


Nebudeme si klamať, Balea je - čo sa týka pleťovej kozmetiky - veľmi diskutabilná. Myslím to tak, že niekomu vôbec nevyhovuje, niekomu veľmi a niekomu v závislosti od konkrétnych produktov. Ja by som sa asi zaradila do tretej skupiny, pretože  niektoré ich pleťové výrobky vyslovene milujem, iné mi naopak nevyhovujú vôbec a ďalšie zasa z časti áno a z časti nie.
Práve preto som bola veľmi zvedavá na tieto tri novinky, s ktorými Balea prišla a ktorým sa budeme dnes v článku venovať.


Prvým produktom je čistiaca micelárna pleťová voda. Táto voda je vhodná pre každý typ pleti, je určená na čistenie tváre, očí a pier a spája v sebe tri kroky starostlivosti o pleť - očistenie pleti, odstránenie makeupu a účinky pleťovej vody. Znie to podľa mňa viac ako fajn a mne osobne bol tento produkt na prvý pohľad veľmi sympatický.
Musím povedať, že som ju používala len na pleť, keďže rúže v poslednom čase veľmi nenosím a na moje citlivé oči sa už bojím skúšať nové produkty, pretože ako možno viete, takmer všetko ma v očiach neskutočne štípe. Môžem ale povedať, že na pleť mi vyhovovala, pretože makeup aj obočie odlíčila k vždy k mojej spokojnosti. Tiež som ju rada používala aj počas dní, kedy som nebola nalíčená na osvieženie pleti a odstránenie mastnoty, čo sa jej tiež darí viac než dobre.
Po čase som si ale všimla, že sa mi pleť akosi začala meniť k horšiemu, objavili sa na nej maličké vyrážky a na dotyk bola nepríjemne drsná. Skúsila som teda na čas zameniť túto vodu za môj bežný pleťový tonik a tento problém zmizol, z čoho som usúdila, že to bola reakcia práve na micelárnu vodu.
Musím povedať, že ma to celkom mrzí a preto vám ju nemôžem s pokojným svedomím odporučiť. Rozhodla som sa ju však dopoužívať aspoň na odličovanie s tým, že pleť potom vždy musím ešte dočistiť gélom alebo jemným peelingom.


Ďalšími dvoma produktami sú ošetrujúce pleťové sérum a krémový gél na tvár. Oba sú bez obsahu oleja a sú určené pre mastnú a zmiešanú pleť. Tieto produkty som sa od začiatku snažila používať spolu ráno i večer, neskôr som ich kombinovala s inými produktami a prišla som na to, že používať ich spolu podľa mňa nie je úplne najideálnejšie.
Dôvodom je to, že po použití oboch naraz som pociťovala na pleti pnutie, na dotyk bola presušená a celkovo som sa cítila nepríjemne. Jednoducho oba produkty spolu mali až natoľko silný účinok na kontrolu pleťového mazu, že ho pleť v konečnom dôsledku mala akútny nedostatok. Na jednej strane to iste svedčí o tom, že produkty sú naozaj účinné, na druhej strane to pre pleť podľa mňa až tak dobré nie je.
Prišla som teda na to, že mi viac vyhovuje používať sérum v kombinácii s mojim bežným denným či nočným krémom (denný mám Balea a nočný Garnier) a krémový gél zasa buď iba samostatne, najlepšie však navrch nejakého olejového séra. Vtedy mám pleť naozaj takú, aká mi vyhovuje, som s ňou spokojná, je jemná, vláčna, akurát hydratovaná, vôbec nie mastná, veľmi dobre sa líči. A aj keď nie som nalíčená, nehanbím sa vyjsť na ulicu, pretože mám menšie póry a celkový vzhľad pleti je úplne iný, jasnejší, žiarivejší, doslova akoby moja pleť ožila.
Takže tieto dva produkty by som určite odporučila skúsiť majiteľkám mastnej a problematickej pleti, nie však spolu naraz ale v kombinácii s inými produktami.Tak to by bolo na dnes všetko, ďakujem vám za návštevu a prečítanie ďalšieho článku a už teraz sa teším na ďalšie najbližšie stretnutie.

4 komentáre

 1. To sérum jsem si teď koupila, už se těším, až je vyzkouším. Jinak jsem měla už dřív micelárku od Balei a ta mi vůbec nesedla, ale naopak třeba micelární čistící ubrousky od téhle značky jsou fajn. Podle mně je to kus od kusu, něco z pleťové kosmetiky má tahle značka skvělé a něco ne úplně povedené.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Zaujímalo by ma, ako ti bude sérum vyhovovať :)
   Ja tú ich prvú micelárku mám ešte stále u rodičov a na pleť mi nerobí problém ju používať, na oči je to pre mňa ale pohroma... S tvojou poslednou vetou musím len súhlasiť :)

   Odstrániť
 2. Tie vyzerajú nádherne! :) Škoda, že ja mám s niektorými pleťovými produktmi od Balei problém, že mi spôsobujú alergiu :/
  www.silakrasy.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Och, to je škoda :( Niektoré ich produkty totiž naozaj stoja aspoň za vyskúšanie, no s alergiou by som sa ich ja osobne bála aj len skúšať :(

   Odstrániť