What Can Happen in 2 Weeks

Ahoj, krásny sviatočný pondelok! :) Musím sa priznať, že v poslednom čase sa mi všetko zdá byť celkom dosť... no, naprd. Jednoducho je to tak - nedarí sa mi, takmer všetko sa (opakovane) kazí, s ničím nie som spokojná a hlavne sama so sebou. Mám pocit, akoby som bola bez energie, akoby som pomaly strácala o všetko záujem, som bez motivácie a stále unavená... a myslím, že by som mohla ešte veľmi dlho ďalej menovať. Ešte horšie je však to, že tento stav trvá už celkom dlho a mňa to naozaj nebaví, unavuje a vyčerpáva.
Nemyslite si, že sa vám chcem sťažovať, to nie, len som vás chcela uviesť do situácie, pretože čo vám chcem napísať je to, že kvôli vďaka tomuto všetkému som sa rozhodla, že si budem dva týždne zapisovať všetko dobré, čo sa mi stane, čo ma poteší a vďaka čomu sa budem cítiť lepšie.
Môže to byť čokoľvek, čo sa mi podarí, čo si kúpim, dostanem, naplánujem, pre čo sa rozhodnem či odhodlám - jednoducho HOCIČO, čo by slúžilo ako dôkaz o tom, že aj v zlom období sú svetlé momenty a že ja sa len jednoducho viac sústredím na tie horšie.
Sama som zvedavá, čo všetko sa môže stať počas dvoch týždňov, štrnástich dní, bežného mesiaca bežného človeka...


Takže, počas dvoch týždňov...
♥ sa môžete rozhodnúť dať výpoveď a uzavrieť tak jednu životnú kapitolu, ktorá vám veľa dala, veľa vzala a vy sa neviete rozhodnúť, čo prevažuje, no máte radosť, že bude po všetkom
♥ stihnete dať "unfollow" na viac ako dve tretiny instagramových účtov a ponechať si len tie, ktoré skutočne chcete sledovať
♥ môžete prvý krát navštíviť botanickú záhradu (síce mi rodina tvrdí, že som tam ako dieťa chodievala, ale kto si to má pamätať?) a potom sa v reštaurácii doslova prežrať porciou gordon bleu, ktorá bola podľa mňa určená tak pre troch ľudí
♥ ak ste blogger, stihnete si nájsť, zamilovať, kúpiť, nastaviť a optimalizovať šablónu pre vás blog (ozaj, ako sa vám páči tá moja?)
♥ môžete si dať u svojej nechtárky spraviť naprosto božské nechty inšpirované jednorožcami a zaspamovať nimi instagram
♥ si kúpite dve nové knihy, ktoré veľmi chcete, tretiu dostanete, a zo všetkých sa tešíte ako dieťa
♥vám mama môže len tak venovať tablet a priateľ kúpiť tenisky, ktoré dokonale ladia k vášmu vysnívanému diáru, ktorý dúfate, že sa k vám tiež nejakým spôsobom jedného dňa dostane ;)
♥ môžete ísť na nákup do dm-ky a potom zaspamovať instastories
♥ stihnete pomôcť začínajúcej blogerke nastaviť a upraviť jej šablónu len prostredníctvom správ na instagrame

♥ spoznáte nových členov rodiny, s ktorými ste sa ešte nestretli
♥ dostanete vysnívanú vec (o ktorej vám viac neprezradím, pretože sa chystám zaspamovať všetky možné mne dostupné portály, takže o tom potom ;))
♥ spravíte definitívne rozhodnutie týkajúce sa vašej školy a rozhodnete sa o tom všetkom postupne napísať a publikovať články
♥ môžete s maličkou dušičkou a veľkým dúfaním napísať životopis a motivačný list so žiadosťou o prvú skutočnú prácu a následne zažiť prvé odmietnutie s dobrým pocitom, že ste to aspoň skúsili :)
♥ môžete svojpomocne zúžiť matrac o 15cm, následne stráviť 5 hodín jeho zašívaním a všetku tú stratenú energiu (možno sa to nezdá, ale bolo to naozaj nesmierne namáhavé a vyčerpávajúce) doplniť balením 12 kuracích nugiet s hranolkami (so what?)

♥♥♥ A môžete si spätne prečítať, čo ste napísali a uvedomiť si, že je nezmysel sústrediť sa na to negatívne a že dobré veci sa dejú aj v najhoršom období a je ich naozaj dosť ♥♥♥


PS: Myslím, že som si nakoniec ani nezapísala úplne všetko, no aj tak musíte aj vy uznať, že je toho celkom dosť, no nie? 
PPS: Mali by ste ešte niekedy chuť si prečítať podobný článok? :) 

6 komentárov

 1. haha,bavil ma tento článok :) najskôr vyzeral tak smutne, ale nakoniec úplná pozitívna energia :) každý máme občas obdobie, kedy sme unavený alebo nemáme chuť ani len pohnúť prstom...ale všetko raz prejde :) ja sa tiež nemám teraz nejak 100%-ne, ale drží ma nad vodou vždy to, keď si poviem, že to proste raz prejde :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To som rada, ďakujem krásne, drahá ♥ To isté si opakujem aj ja, skutočne nič zlé netrvá večne a mnohokrát je to z veľkej časti o našom prístupe :)

   Odstrániť
 2. Viac takýchto článkov, prosím... ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ano, piš je častěji:-) Špatné období máme někdy všichni, ale o to víc si máme vážit těch pěkných chvil. Já se poslední dobou když uléhám snažím vzpomenout na pěkné nebo dobré věci, které mně ten den potkaly. No, někdy to je těžké vzpomínání a těžko se něco nachází, ale většinou se vždy nějaká dobrá věc najde:-) A někdy i víc věcí:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za názor a za komentár :)
   Je to tak a tiež je pravda, že keby nebolo tých zlých období, tie dobré by sme si tak nevážili.
   To je veľmi pekný zvyk, prajem ti, aby si tých vecí našla každý večer viac a viac ♥

   Odstrániť