100% Pure Herbal Detox Mask

Ahojte, prajem vám krásny začiatok týždňa :) Vítam vás pri dnešnom článku, ktorý bude zameraný na pleťovú starostlivosť. Dnes by som vám chcela napísať o ďalšom produkte značky 100% Pure, o ktorej som vám niečo málo už napísala v minulom článku
A o akom produkte teda bude dnes reč? O bylinnej detoxikačnej pleťovej maske.


Tak ako všetky produkty tejto značky, aj táto maska je 100% prírodná, vegánska a netestovaná na zvieratách. Jej účelom je čistiť a detoxikovať pleť, ktorá je denno-denne vystavovaná škodlivým vplyvom znečisteného prostredia. Z pleti by mala odstrániť toxíny aj nečistoty, zmenšiť póry, odstrániť čierne bodky a zabrániť tvorbe akné. 

V jej obsahu môžme nájsť poklady akými sú francúzsky zelený íl, vápnik, železo a horčík, tiež však detoxikačné a antibakteriálne bylinky ako petržlen, kozinec blanitý, lopúch alebo púpavu.

Obal masky je jednoduchý a čistý, je to klasická biela tuba z mäkkého plastu so šrubovacím vrchnákom, na ktorej sú jednoduché nápisy a ilustrácie rastlín. Na zadnej strane som sa dočítala, že materiál, z ktorého je tuba vyrobená, je bez ftalátov a bifenolu (BPA) a za potlač na nej je "zodpovedný" netoxický sójový atrament. Pre mňa sú toto veľmi zaujímavé informácie, o ktoré som sa jednoducho musela podeliť, pretože je to podľa mňa naozaj skvelé. Táto značka ma jednoducho neprestane prekvapovať... :) 


Konzistencia je rovnaká ako pri všetkých ílových maskách - jemná a krémová, no hustá - teda veľmi zjednodušene povedané, konzistencia masky je blatová ;)
Jej vôňa je mi nesmierne príjemná. Je svieža, mentolová, pre lepšiu predstavu by som mohla napísať, že je takmer ako vôňa zubnej pasty, čo je podľa mňa jedna z najkrajších vôní (seriózne tú vôňu milujem).

Maska je vhodná pre všetky typy pleti a rozdiely sú len v odporúčanom používaní. Na mastnú pleť je maska vhodná až trikrát týždenne, pre normálnu pleť jedenkrát týždenne a pre suchú jedenkrát za dva týždne. Toto je podľa mňa naozaj opodstatnené, keďže maska zbavuje pleť mastnoty a mierne ju presušuje. Ja mám mastnú pleť a preto nemám problém s používaním masky trikrát do týždňa, ak jej potom zabezpečím dostatočnú hydratáciu, preto si viem celkom jasne predstaviť že suchej pleti raz za dva týždne bohate postačí.


Pred použitím je potrebné dať si pozor na poranenia a poškodenia pleti, pretože aspoň mňa potom takéto miesta štípu. Stalo sa mi to vtedy, keď som kvôli alergii veľa smrkala a mala som ošúchanú pokožku okolo nosa a tiež po hrubšom pleťovom peelingu. Inak som sa so štípaním masky nestretla.
Maska po nanesení celkom rýchlo schne, čo ma dosť prekvapilo, a po uschnutí je pleť stuhnutá, stiahnutá a takmer neschopná mimiky. Umyť ide veľmi dobre a ľahko, takže sa nemusíte báť zdĺhavého zmývania. Ja na to používam buničinové hubky, ide to s nimi omnoho lepšie ako rukami, no samozrejme najrýchlejšie ide dolu pod priamym prúdom vody v sprche ;)

Už po prvom použití asi pred mesiacom som bola z masky naprosto nadšená. Pleť po nej bola jemná, hladká a matná (!!!) a vydržalo to niekoľko dní. Časom a ďalším používaním sa tieto účinky len posilnili, zlepšili a rozšírili natoľko, že som si všimla menšie póry na nose, ktoré sa aj menej zanášajú, pleť vyzerá zdravšie, je jasnejšia a žiarivejšia a keďže viem, že tieto veci sú často subjektívne, musím toto moje tvrdenie doložiť ešte aj nedávnym komentárom priateľa, ktorý mi povedal, že "mám nejakú krajšiu tvár"


Asi to z mojich predchádzajúcich slov nevyznelo, preto to musím napísať na rovinu - ja som z tejto masky nadšená, milujem ju, prehlasujem, že som doteraz lepšiu masku nemala a jednoznačne vám ju odporúčam, z mojej skúsenosti najmä na mastnú pleť. A takto na záver posielam obrovské poďakovanie 100% Pure za možnosť ju otestovať ♥

4 komentáre

 1. Musí to byť ozaj skvelá maska! :) Veľmi sa mi páči aj jej balenie :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Supéééér :) na moju citlivku asi nič, ale po 100% pure pokukujem. Snáď sa už konečne odhodlám niečo vyskúšať.

  Flung out of space

  OdpovedaťOdstrániť
 3. tak to znie ako malý zázrak :) zaujímalo by ma, či by aj mne po nej ostala pleť matná :) pretože nos a čelo sa mi stále mastia, aj po používaní takýchto masiek
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak tu asi nutné potřebuji! Já jsem si nedávno koupila tu od lorealu a je to takový průměr... tahle se mi moc líbí :))

  LITTLETHINGSFOREM

  OdpovedaťOdstrániť