Filofax Saffiano Rosegold: Setup

Ahojte! :) Ako som už viackrát naznačila, pripravila som pre vás článok o mojom Filofaxe. Áno, znova, no ja si nemôžem pomôcť, pretože som z neho naozaj nadšená! 
Nedávno ste mali možnosť prezrieť si ho z vonku, dnes mám pre vás pre zmenu fotografie jeho vnútra a toho, čo v ňom ukrývam. 

Ešte než sa spolu pozrieme dnu, musím vám ukázať ozdôbku, ktorú som si na neho zavesila. Kúpila som si ju impulzívne s tým, že som si myslela, že by na ňom mohla vyzerať pekne a aj to tak podľa mňa je :) Pôvodne je to prívesok na kabelku, ktorý som zachytila o posledný krúžok vnútornej mechaniky.


Po otvorení diára sa ako prvý nachádza priehľadný mäkký plast ako ochrana stránky, za ním je obrázok, ktorý som si vytlačila a akých je v diári viacero, pretože sa mi veľmi páčia a myslím si, že pekne dotvárajú jeho atmosféru.
Po ňom nasleduje stránka s osobnými údajmi, ktorú som si zvykla mať v každom diári, aj keď som ešte žiaden nestratila, ale človek nikdy nevie. Tú som si vyzdobila aj z druhej strany podlepila kaktusmi. 
Za ňou sa nachádza jednoduchý kalendár celého roku, po ktorom nasleduje kalendár vo formáte týždeň na dve strany. Keďže som ho začala používať od 1. mája, predchádzajúce mesiace som jednoducho vyhodila a prvý list podlepila vytlačeným citátom v rose gold prevedení :) 
Kedysi som veľmi chcela byť ako všetky tie kočky, ktoré si na zdobení diára doslova vystavali internetovú popularitu, len bez tej popularity. Chcela som vlastniť stovky nálepiek a dekoračných pások a vždy mať diár dokonale... no... prezdobený. 
Postupom času som si však uvedomila, že to nie je nič pre mňa. Že naozaj nechcem svoj kalendár vystavovať, chcem ho využívať a chcem v ňom mať miesto na písanie. Samozrejme, nejakým tým ozdobám sa nevyhýbam, ale od extrému, aký vídam na niektorých fotografiách, mám ešte dosť ďaleko a som na úrovni zdobenia, aká mi naprosto vyhovuje. Dokonca musím povedať, že v posledných týždňoch si kalendárovú časť nezdobím takmer vôbec, maximálne si občas nalepím nejakú nálepku alebo použijem farebné Stabilo fixky namiesto klasického modrého pera.

Čo ale v kalendári mám (a rozhodne sú to dekorácie) sú vytlačené drobnosti, na ktoré sa rada dívam a robia mi radosť. Takže spolu s pravítko-záložkou každý týždeň presúvam aj môj zavárací pohár s kaktusmi, ktorý som si zhotovila, Olympus PEN, aby mi pripomínal moje sny a čiernu krajkovanú bralettku, pretože je jednoducho rozkošná ♥
Po kalendári nasledujú to-do listy, ktoré som si vytlačila v dvoch variantoch. Po nich mám založené rozličné zoznamy - knihy, ktoré si chcem tento rok kúpiť, knihy, ktoré som tento rok prečítala a zopár milých "zoznamov" z pinterestu.
Po tomto všetkom nasledujú "check listy". Niekomu to môže pripadať smiešne či trápne, no keď si organizujem svoj týždeň, rada viem, na čo rozhodne nemôžem zabudnúť a čo je nutné denne/týždenne splniť bez ohľadu na okolnosti. Mám preto checklist so všetkými kozmetickými úkonmi, ktoré pravidelne absolvujem, tiež je tam jeden pre blog a jeden pre upratovanie a domácnosť.


V ďalšej sekcii mám založený zoznam s narodeninami mojej rodiny a priateľov a tiež adresár, v ktorom mám síce len štyri poštové kontakty, no stále dúfam, že sa jedného dňa rozrastie. Za nimi už nasleduje len oddelenie s prázdnymi papiermi a dve priehľadné "obálky", do ktorých si odkladám lepiace bločky, nálepky či iné podobne podstatné drobnosti.


Sekcie mám v diári oddelené originál Filofax rozdeľovačmi, ktoré už v ňom boli - sú to pevnejšie stránky s "výstupkami" očíslované 1-6 a pred každým takýmto rozdeľovačom mám pridaný waterpaint obrázok Chanelu N°5.
Ako ste si mohli všimnúť, veľa vecí mám v diári po anglicky. Je to preto, že mám ten jazyk veľmi rada, je mi nesmierne blízky, veľa vecí sa mi v ňom lepšie hovorí a píše a veľa vecí v ňom lepšie vyzerá. To je koniec-koncov aj dôvod, prečo sú názvy článkov na blogu výhradne písané už len anglicky ;) 

Aby som povedala pravdu, ešte v diári nie som stopercentne zabývaná, niekoľko vecí ešte budem meniť, dopĺňať a odstraňovať, no nevedela som sa dočkať, kedy vám ho budem môcť ukázať aj takto zvnútra a preto dúfam, že mi odpustíte, že nie je ešte všetko perfektné a úplne podľa mojich predstáv. 
Na druhej strane to aspoň onúka príležitosť priniesť o nejaký čas update článok, čo vy na to? :) 

11 komentárov

 1. Vypadá úžasně, teď ještě víc než předtím vím, že ho chci:-) Na update článek se budu těšit, ráda omrknu, jak vypadá přesně podle Tvých představ:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem kráásne ♥ Ja pevne verím, že keď sa pre neho rozhodneš, určite nebudeš ľutovať :))

   Odstrániť
 2. Diár je veľmi pekný a ak to nepreženieš (čoho sa u teba nebojím), tak aj vkusný :) Hlavne, že v ňom máš, čo potrebuješ.
  Inak, len taká drobnosť k tej angličtine... rozumiem, že sa ti ten jazyk páči, ale dosť to kazí SEO, keďže len nadpis máš v aj a píšeš po slovensky.

  www.flungoutofspace.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem ti krásne :) ♥
   A k tomu SEO, ja si to uvedomujem a aj som nad tým veľa premýšľala, no jedným "pro" argumentom je to, že blog neberiem ako obchodný nástroj, stále slúži pre moje potešenie a preto tieto veci úplne striktne neriešim a druhým to, že poznám veľa dievčat, ktoré to tiež takto robia a funguje to u nich, čiže z toho momentálne nemám veľké obavy :) Samozrejme ale nevylučujem, že sa to do budúcna zmení ;)

   Odstrániť
 3. Je nádherný ✨ Najmä tie obrázky, ktoré si si tam vložila, sú neskutočne krásne. ✨

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ten je taký krásny!!! Každý rok si kupujem nejaký diár ale vždy to skončí tak, že diár je zabudnutý v šuflíku a všetky veci si pilšem len tak po papieroch. Ale kebyže môj diár vyzerá takto asi by v tom šuflíku nebol. Vážne je prekrásny!! 😊
  xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujeem ♥ Ha, to verím a dobre poznám, než som dostala tento, tiež som mala lístky a niečo v mobile a bolo to otrasne neprehľadné :D :( j

   Odstrániť
 5. Mne sa veľmi páči tá Rose Gold farba aj dizajn, sú krásne. :)

  Rebelliouslily

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Filofax diáře miluju !!! Už mám 3. používám je už asi 10 let a stále mě nepřestali bavit. Ráda si je dozdobuji většinou Fleppi samolepkami nebo barvnými tužkami :)....tedy když na to mám čas :).

  LenaČerge

  OdpovedaťOdstrániť