My Dream Vanity Table

Krásnu sobotu prajem a vítam vás pri novom článku :)  Dnes som sa rozhodla dať si trošku pauzu od recenzií, pretože ich tu v poslednom čase bolo viac než dosť, ďalšie mám naplánované a preto si myslím, že bude trošku "osviežujúce", keď sa s vami dnes pre zmenu podelím o ďalší môj wishlist.
Doteraz som s vami tu na blogu zdieľala môj vianočný, narodeninový a hig-end makeup wishlist. Ten dnešný bude o niečo konkrétnejší a bude sa celý týkať môjho vysnívaného kozmetického stolíka.

O kozmetickom stolíku snívam už dlhší čas, no doteraz som sa príliš nezaoberala tým, ako by mal vyzerať a čo by malo byť jeho súčasťou. Keď som sa nad tým ale lepšie zamyslela, uvedomila som si, že nie je možné, aby sa mi môj sen splnil, keď poriadne ani neviem, čo vlastne chcem. A tak som sa rozhodla, že skúsim vytvoriť wishlist s mojou konkrétnou predstavou a budem dúfať, že jedného dňa sa tu stretneme pri článku, v ktorom sa s vami podelím o svoju radosť z ďalšieho splneného sna :)

Je to síce pekné, že som sa rozhodla byť konkrétna, no aj tak sa mi veľmi nechcelo len tak "mátať" po internete, keďže nepoznám nábytkové e-shopy a IKEA nie je riešením na všetko. Som preto rada, že sa ku mne dostal odkaz na vyhľadávač nábytku a bytových dekorácii favi.sk, ktorý združuje práve e-shopy s nábytkom a tak som si všetko pozrela na jednom mieste a definitívne si "zhmotnila" moje predstavy:


1) STOLÍK: Vo veľa veciach viem robiť kompromisy, no povedala som si, že čo sa týka kozmetického stolíka, neustúpim ani za svet! Hneď ako som ho uvidela, som vedela, že je to on. Presne taký, o akom som snívala - jednoduchý, biely, s malou stoličkou a veľkým zrkadlom s dvomi menšími, ktorými je možné hýbať. Diana de Poitiers ♥
Je mi jasné, že do toho šuflíka sa mi nezmestí všetka moja kozmetika, no to by som ani nechcela. Rada by som tam mala uložený taký ten každodenný základ, na vrchnej doske položené poháre so štetcami a parfum... Ach, vidíte moju predstavu aj vy?

2) VÁZA S KVETMI: Okrem štetcov a parfumu by som na stolíku chcela mať tiež postavenú vázu s kvetmi a v nej by sa striedali živé s umelými. Napriek tomu, že mám viacero umelých kvetov, určite by som chcela ešte iskerníky a modrú hortenziu, tá je moja srdcovka ♥

3) ĎALŠIE ZRKADLO: Zväčšovacie s podsvietením. Na úpravu obočia, očné linky, umelé mihalnice... Niektoré úkony sa jednoducho lepšie robia v menšom zrkadielku umiestnenom bližšie k tvári. A okrem toho, zrkadlo s podsvietením som tiež vždy chcela ;)

4) SVIEČKY: Rôzne, vždy iné, niekedy len čajové v krásnych svietnikoch, inokedy veľké vonné v čarovných baleniach. Nie som si istá, či by som ich zapaľovala, ja sa na nich rada len tak dívam, no určite by na mojom stolíku bola vždy aspoň jedna.

5) ŠPERKOVNICA: Keďže by som si predstavovala presne tú, čo je hore v koláži, určite by nebola položená na stole, skôr pekne umiestnená pri ňom na nejakom peknom koberčeku a možno aj s vlastným stolčekom, no vnímala by som ju stále ako súčasť kozmetického stolíka a preto som ju sem tiež zaradila.

Takže to by bola moja predstava. Teraz sa chcem spýtať vás, či tiež máte nejaký vysnívaný a čo by vám na / pri / v ňom nemohlo chýbať. Tak mi napíšte do komentára :)

4 komentáre

 1. Já toaletní stolek mám, ale je to doufám na přechodnou dobu a pak si v budoucnu pořídím svůj vysněný. Pokud možno v bílé barvě, s dostatkem úložného prostoru, se zrcadlem a poličkami okolo, kde bych mohla mít svoje vůně a taky svíčky a aromalampu. Prostě z toho udělat místo, které by sloužilo nejen ke zkrášlování, ale kde by mi bylo dobře, takové místečko, které by bylo jen moje. Velkou inspirací mi je Pinterest.
  Moc Ti, kočko přeji, ať se Ti tenhle sen s Tvým vysněným koutkem splní:-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Takýto stolík je tiež mojim snom :) predstavujem si biely s veľkým zrkadlom a takou taburetkou k nemu :) na ňom obľúbené parfumy a kvety :) plus sufliky na kozmetiku :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ten stolek je nádherný :) Já mam tu klasickou toaletku z Ikea a naprosto ji zboznuji!!

  LITTLETHINGSFOREM

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásne kúsky! :) Hlavne to zrkadielko je sen :)

  OdpovedaťOdstrániť