Weleda Iris Face Cream

Ahojte, krásny posledný júnový pondelok :) Ako som vám nedávno naznačila, prichádzam s ďalšou recenziou produktu od Weledy. Opäť to bude produkt určený na starostlivosť o pokožku, tentokrát však o pokožku tváre. Dnes by som vám chcela napísať pár slov o kosatcovom pleťovom kréme, ktorý som v poslednom čase používala a dala vám tak tip na ďalší produkt, na ktorý by ste sa mohli pozrieť :)


Ako je u mňa v poslednom čase zvykom, najprv by som vám rada opísala jeho vonkajšie vlastnosti: Krém dostanete v papierovej krabičke a jeho obal je tuba z mäkkého kovu (určite viete, čo mám na mysli), ktorá má šrubovací vrchnák. Ja mám síce radšej obaly, pri ktorých vidím, koľko produktu mi zostáva, no práve pri pleťovom kréme mi toto balenie pripadá vhodnejšie, nakoľko je menšia pravdepodobnosť zanesenia baktérií do produktu.


Na tomto kréme ma príjemne prekvapila jedna vec a to jeho vôňa. Ak ste už niekedy mali prírodný pleťový krém (alebo akýkoľvek prírodný produkt), tak určite viete, že s ich vôňou to nie je vždy najideálnejšie. Ja patrím k ľuďom, ktorým prírodná kozmetika vonia tak či tak, no pri tomto kréme sa mi tá vôňa zdá byť ešte na inej úrovni a je veľmi príjemná. Ako takú "skúšku správnosti" môjho dojmu som ho dala ovoňať aj priateľovi, ktorému vonia máločo, a tiež povedal, že vonia pekne, takže za toto má plusové body navyše :) 


Krém je určený pre normálnu až zmiešanú pleť, ja ho používam na mastnú a veľmi mi vyhovuje.
V jeho zložení sú obsiahnuté látky, ktoré podporujú prirodzenú hydratáciu pokožky a optimalizujú jej rovnováhu a vlkosť. Tento krém je zostavený tak, aby bolo vhodné ho používať na deň aj noc, no ak uprednostňujete dva samostatné produkty, má zvlášť svoj denný a nočný variant.
Jeho konzistencia je skôr redšia, čo ja mám radšej, dobre sa na pleti rozotiera a rýchlo sa vstrebáva. Navyše teraz na leto je takáto konzistencia krému oveľa lepšia, pretože používanie hutnejších krémov je aspoň mne celkom dosť nepríjemné. Určite by som chcela vyzdvihnúť to, že vôbec neupcháva póry a je vhodný aj pod makeup, s ktorým veľmi dobre spolupracuje.
Pleť je po ňom príjemná, hladká a som s jej vzhľadom a kondíciou natoľko spokojná, že by som si dovolila povedať, že je to najlepší pleťový krém, aký som doteraz skúsila a po spotrebovaní sa k nemu veľmi rada vrátim. Rozdiel na pleti som si všimla asi po týždni jeho používania a časom sa to už len zlepšovalo.

2 komentáre

  1. O těhle kovových obalech mám taky pocit, že dobře chrání produkt proti bakteriím. V podstatě do toho skoro nejde vzduch a člověk se nedotýká produktu uvnitř. Ale nelíbí se mi, jak pomačkaně při používání vypadají, takže je vždycky schovávám někam, kde na ně nejde vidět. A to i když mám ráda svoji kosmetiku vystavenou na toaletním stolku.

    Your beauty compass

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Taktiež mám mastnú pleť, čiže ho určite vyskúšam :) Vďaka za skvelý tip!

    OdpovedaťOdstrániť