5 Things I Cannot Spend a Day Without

Ahojtee! Prajem vám prekrásnu sobotu a vítam vás pri dnešnom oddychovom článku, v ktorom vám zasa raz pre zmenu napíšem niečo, čo sa netýka kozmetiky. Nedávno mi napadlo, že by mohlo byť fajn napísať vám o niekoľkých veciach, bez ktorých si neviem predstaviť svoj deň a dať vám tak možnosť ma zasa o niečo lepšie spoznať. 
Rozhodla som sa pre päť vecí, ktoré sú v konečnom dôsledku úplne bežné, no možno sa aj tak nájde niečo čo vás prekvapí (?). Samozrejme, nebudem do toho zoznamu počítať kozmetické produkty, jedlo, vodu, rodinu, priateľa a Rufiho, pretože na tom by asi nebolo nič extra zaujímavé, i keď by som, prirodzene, práve bez týchto "vecí" neprežila poriadne ani minútu, nieto deň.
Takže tu je môj zoznam piatich každodenných nevyhnutností:


Mobil
Klasika, no ja si skutočne bez neho neviem predstaviť deň. Som vďaka nemu v kontakte s mojimi milovanými, medzi ktorých počítam aj vás, komunikujem na sociálnych sieťach a často prostredníctvom neho vybavujem všetku korešpondenciu. Mám v ňom dôležité poznámky, užitočné aplikácie, je pre mňa pracovným nástrojom rovnako ako aj prostriedkom oddychu a rozptýlenia. Beriem si ho so sebou všade, dokonca aj na záchod a keď ho nemám, cítim sa ako bez ruky.

Filofax
Je zhmotnenie mojej duše a mysle, predstavuje všetko, čo potrebujem vedieť, spraviť, na čo nesmiem zabudnúť, čo mám rada, čo nemám rada a tvorí základ každého jedného dňa, na ktorom následne staviam celý jeho priebeh. Píšem si doň dokonca aj kedy si mám oholiť nohy už len preto, aby som sa nemusela zaoberať podobnými maličkosťami a zamestnávať nimi svoju myseľ a zapĺňať pamäť. Možno to je pre niekoho smiešne, no ja som sa na tento systém naučila už pred rokmi, vyhovuje mi dodnes a som s ním bezvýhradne stotožnená.


Sprcha
Áno, samozrejme, že sprcha patrí do každodennej rutiny každého človeka (alebo by teda aspoň mala), ja ju však nevnímam len ako miesto na očistu tela, ale aj ducha, je to moje miesto pokoja, kde nemyslím skutočne na nič, alebo tam práve naopak prichádzam na tie najväčšie myšlienky a dospievam k dôležitým rozhodnutiam. Keďže nemám vaňu, je to aj miesto môjho relaxu a domácich kúpeľov (s troškou vynaliezavosti a praxe sa dá všetko). Vždy večer, keď sa idem osprchovať, doslova zo seba zmývam celý uplynulý deň so všetkými jeho zlými momentami a starosťami a pripravujem sa tak na pokojný večer. Túto techniku psychickej očisty som sa naučila asi pred rokom, keď som mala veľmi zlé obdobie a je pre mňa funkčná a užitočná každý deň až dodnes a nepočítam s tým, že by to skončilo :) 

Seriály
Tak ako má mnoho ľudí comforting food, ja mám comforting series. Jednoducho keď mám vážne zlý deň alebo ma naopak ešte len čaká niečo veľmi nepríjemné, potrebujem vypnúť a naozaj na nič nemyslieť (a už som po sprche :D), moje "comforting" seriály sú stávka na istotu. Buď sú to také, ktoré už poznám, nemajú ma čím prekvapiť a nie je v nich žiadna nečakaná dráma či napätie alebo také, ktoré aj keď nepoznám, sú mi príjemné sledovať, majú na mňa práve ten efekt upokojenia a komfortu a cítim sa príjemne pri predstave že som takým tým zvláštnym spôsobom ich súčasťou (poznáte ten pocit niekto?). Momentálne je to pre mňa Ohnivý kuře, ktoré som si maximálne zamilovala, inak sú to najmä Priatelia, Gilmorova děvčata, 2 Socky Chůva k pohledání, Krok za krokem, Dva a pol chlapa, Teória veľkého tresku či Průměrňákovi.


Čerstvý vzduch
S ním je to podobné ako s tou sprchou. Vnímam ho ako očistu, keď vetrám, mením starý za nový, keď sa vykloním z okna alebo vyjdem von na ulicu, pôsobí to na mňa podobne osviežujúco ako pohár vody - ak teda vonku nie je 30° bez pohybu vzduchu, že? :D Milujem mať otvorené okná deň-noc, a to najmä keď je vonku trošku chladnejšie a keby som si skutočne dala ten pohár vody tak často ako vetrám, nemala by som vôbec žiaden problém s pitným režimom...

A akých je vašich päť vecí, ktoré nevyhnutne potrebujete ku každodennému životu? Budem rada, keď sa so mnou podelíte :) 

4 komentáre

 1. Super článok... hlavne ten sprcha bod sa mi páči. Vytvorila/vytváram si rituál behania. Nie kvôli postave, ale hlavne kvôli prečisteniu hlavy...

  Flung out of space

  OdpovedaťOdstrániť
 2. veľmi sa mi páčia práve takéto osobné články, určite takých píš viac ;) inak sa asi so všetkým stotožňujem :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Moc hezky píšeš články. Telefon, sprchu a hlavně čerstvý vzduch máme společné! :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Bez mobilu, sprchy a čerstvého vzduchu by som nedokázala prežiť ani ja :D Ale za to seriály, vlastne televíziu celkovo ani nepozerám :D

  OdpovedaťOdstrániť