Natural Cosmetics & Not-so-good cooperation

Ahojte, krásny pondelok všetkým! Kým vy čítate tento článok, ktorý som dopredu pripravila, ja sa už pomaly chystám na nočnú cestu do Chorvátska. Držte mi palce, aby som to zvládla, nakoľko nemám veľmi rada dlhé presuny, no aj tak to vôbec nič nemení na tom, že sa nesmierne teším. Vôbec neviem, ako to tam bude s wi-fi pripojením a či sa mi podarí s vami komunikovať a zdieľať nejaké fotky, no články by mali pribúdať tak ako doteraz a keď to bude čo i len trochu možné, určite sa ozvem.
Po dlhom premýšľaní som sa rozhodla, že foťák so sebou brať nebudem, pretože ťahať veľkú, ťažkú a drahú zrkadlovku k moru nie je úplne praktické, no budem fotiť na mobil a berieme so sebou aj akčnú kameru s vodotesným obalom, takže dúfam, že budem mať materiál, ktorý s vami budem môcť zdieľať :) Takže toľko k úvodu a môžme prejsť na tému, kvôli ktorej vznikol tento príspevok...

Na dnes mám pre vás článok, ktorý bude síce aj o kozmetike, no najmä o spolupráci, ktorá podľa mňa patrí medzi najhoršie, aké som kedy nadviazala a nakoľko o týchto veciach nepíšem, dlho som premýšľala o tom, či mám, ale keďže k vám chcem byť úprimná, nemohla som si to nechať pre seba a takisto ma veľmi zaujíma váš názor.


Spoluprácu s e-shopom babickinazahrada.sk som nadviazal z viacerých príčin - chcela som skúsiť ďalšie prírodné produkty, o ktorých by som vám mohla napísať, spoznať ďalší e-shop, o ktorom som dúfala, že vám ho budem môcť odporučiť a trošku si rozšíriť obzory. A áno, e-shopu som písala ja a celé som to iniciovala, no s podobným prístupom som sa hádam ešte nestretla.
Naša mailová komunikácia bola rýchla a stručná a zo strany e-shopu vôbec nepadla ponuka, aby som si vybrala produkty a ani len otázka ohľadom môjho typu pleti či vlasov.  Len mi oznámili, že mi pošlú balíček s 3-4 produktami na zrecenzovanie s tým, že požadujú odkaz na ich stránku. A tiež, že ak si dám na blog ich banner, produktov pošlú viac a ak mám záujem, nech rovno pošlem adresu. Keďže som bola zvedavá, pristúpila som na "podmienky", pridala som si banner a poslala im adresu.
A viete čo mi prišlo? Nie 3-4 produkty a za banner aj viac. Prišli mi štyri vzorky, tuhý šampón, ktorý sa absolútne nehodí na moje vlasy a 50ml čistiaci gél, ktorý by som mohla považovať za druhý produkt, ak by som ho vedela na ich stránke vôbec nájsť a zistiť, či 50ml je skutočne jeho plná veľkosť.

Prirodzene, že dostávam v balíčkoch aj vzorky, no vždy sú doplnkom k plným baleniam, ktoré môžem poctivo testovať nejaký čas a napísať o nich plnohodnotné recenzie. Tieto produkty si sama vyberám alebo ich vyberá e-shop / PR oddelenie s ohľadom na potreby môjho typu pleti, vlasov, nechtov, čohokoľvek...
Týmto nechcem zhadzovať e-shop ako taký, len chcem poukázať na ich prístup k niekomu, kto by im mal spraviť reklamu. Tak to jednoducho je a nie je to žiadne tajomstvo.
Aby som ale teda dodržala moju stranu dohody, link na e-shop je uvedený vyššie a obsah balíčka aj s mojim komentárom vám poskytnem teraz:


• Inveda orientálny čistiaci gél (na prvej fotke článku): Keď odhliadnem od toho, čo som o ňom písala vyššie, môžem povedať, že bol fajn. Mal veľmi zaujímavú vôňu, takú ťažkú, sladkú, skutočne orientálnu, na ktorú bolo treba si zvyknúť - nebola nepríjemná, no takto prafumované produkty na pleť rozhodne nevyhľadávam. Pleť ale vyčistil obstojne, takže až na tú vôňu nemám dôvod ho kritizovať.
• NatraCare dámske hygienické pomôcky: Myslím, že to nebol úplne zlý nápad poskytnúť na testovanie aj takéto produkty, pretože je fajn vedieť, že je možnosť používania prírodnej verzie produktov dámskej hygieny. V balíčku bola jedna obyčajná vložka, jedna intimka a jeden tampón (ktorý bol u mňa ale nevyužitý). Fungujú úplne rovnako ako bežne dostupné produkty tohoto typu, avšak s jedným celkom závažným rozdielom, že ten lep, ktorý ich má fixovať na mieste, drží naozaj veľmi zle. Takže ak, ja by som odporúčala skôr produkty značky GentleDay.

• Navia tuhý šampón na mastné vlasy: Tuháče od Navie mám veľmi rada, chvíľu som ich používala a bola som s nimi veľmi spokojná, avšak tento som ani len neskúsila. Ja mastné vlasy nemám ani omylom, práve naopak, a dobre vieme, že prírodné šampóny všeobecne trošku viac vysúšujú vlasy vďaka absencii silikónov a parabénov a podobného sajrajtu, takže som nechcela riskovať to, že sa mi vlasy na hlave rozsypú...
• Manna čistiace mydlo na tvár: Toto mydlo som tiež neskúsila, nakoľko s mydlami na pleť nemám dobré skúsenosti, dráždia ma, mám po nich pleť ešte červenšiu než bežne a viac sa mi mastí. Takže som nechcela narúšať jej momentálne relatívne pokojový stav.

• Weleda šampón proti lupinám: Čo sa dá zistiť z jedného použitia? Weledu mám veľmi rada, ich produkty sú kvalitné a tento šampón by som rada skúsila v plnej verzii, no po jednom použití nie je možné hodnotiť jeho účinky.
• Weleda detský šampón a sprchový krém v jednom: S ním som sa len osprchovala, na vlasy už nezostalo, no verím tomu, že detičkám vyhovuje - ??? tak ja naozaj neviem, čo napísať :D

Takže sčítané a podtrhnuté, produkty, ktoré e-shop ponúka nie sú zlé a určite si nájdu svojich priaznivcov, avšak prístup marketingového oddelenia je podľa mňa tragický. Určite mi napíšte, čo si o celej veci myslíte vy, zaujíma ma váš úprimný názor na vec možno aj z vlastnej skúsenosti blogových spoluprác. Pomaly už totiž neviem, čo si mám myslieť - či mám ja prehnané nároky, alebo to z ich strany naozaj bol krok vedľa...


PS: Veľká výhoda je však tá, že človek potom aspoň poriadne ocení tie ostatné spolupráce s naozaj bezchybným prístupom, za ktoré denne ďakujem ♥

4 komentáre

 1. Veľmi chválim tento úprimný článok Candy! Napísala si to perfektne a veľmi výstižne. Ja som mala s e-shopom podobný problém (tiež mám na blogu článok s testovacím balíčkom od BZ). Mne zase prišiel produkt, ktorý bol zrejme po záruke. Inak ten Inveda orientálny čistiaci gél som za banner dostala i ja, no keďže bol po záruke, letel ihneď do koša. Určite nemáš prehnané nároky, myslím, že niektoré firmy si blogerov vôbec nevážia a považujú ich za lacný druh reklamy. Navyše, mám taký pocit, že takto nevhodne sa začína k blogerom správať čoraz viac spoločností.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. bolo to to najlepšie rozhodnutie napísať tento článok, pretože treba dať vedieť aj ostatným, že takto spolupráca proste nefunguje, a my blogerky nie sme iba lacná reklama na ich produkty, ktoré ti dokonca ani neposlali v plnom balení...to je hrôza toto,ale presne ako píšeš na záver, aspoň potom vidíme rozdiel iných firiem a značiek, ktoré vedia ako spolupracovať, a je to príjemné a výhodné pre obe strany :) užívaj si dovolenku moja :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ďakujeme za úprimnosť. Z tohto eshopu som si v minulosti objednávala bez menšieho problému. Preto ma dosť zarazilo, aký prístup mali. To by som nečakala. Veď ak chcem, aby o mne napísali reklamu, tak sa snažím podla toho aj prezentovať nie? Stačila by ochota a úcta -_-
  No a k tomu, že ti poslali vzorky sa ani vyjadrovať nebudem....

  www.simonazacko.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Mne taktiež písali že chcú spolupracovať no nevzala som to, pretože sa mi nepáčil ten prístup že oni mi pošlú niečo čo sami vyberú aj keď o mne nič nevedia. Skvelý článok :)

  OdpovedaťOdstrániť