PIMP Your Body Original Coffee Scrub

Ahojte, vitajte pri prvom júlovom článku (a všetkým školopovinným prajem krásny začiatok prázdnin) :) Dnes by som vás chcela zobrať so sebou do sprchy a ukázať vám jeden výborný produkt, ktorý som v poslednom čase testovala - kávový peeling od značky PIMP your body.


Odkedy sa na kozmetickom trhu rozšírila popularita kávových peelingov, tvrdila som, že ich nepotrebujem skúšať a že si bohate vystačím s mojim domácim a to napriek tomu, že peelingy zbožňujem a veľmi rada skúšam nové. Nakoniec som ale aj tak podľahla a dala som šancu práve tomu, o ktorom vám dnes píšem.
Peeling je balený v "sáčku", čo je pre kávové peelingy naozaj typické, a okrem kávy odrody Robusta* tento peeling obsahuje veľa iných zložiek, ktoré sú pre krásu pokožky nesmierne prospešné. Nájdeme medzi nimi morskú soľ, jedlú sódu a oleje: olivový, mandľový, makadamiový, jojobový či pomarančový.
Táto zmes bohato vonia po káve trošku reznutej pomarančami a je natoľko výrazná, že ju na pokožke aj v kúpeľni cítim ešte aj na druhý deň. Nie je to síce úplne vôňa podľa môjho gusta, no vyslovene nepríjemná tiež nie je.


Tento peeling sa používa po osprchovaní, kedy si ním dôkladne "vydrhnete" pokožku tela aj tváre a necháte ho pôsobiť 5-10 minút. Dalo by sa povedať, že je to celkom dlhý čas vzhľadom k tomu, že si človek nemá poriadne čo začať a len tak postávať v sprche 10 minút sa chce málokomu. Tak len pre inšpiráciu vám môžem napísať, že počas toho čakania si ja pemzou obrúsim chodidlá, uložím si kozmetiku v poličkách v sprchovom kúte, porozprávam sa s priateľom, ak je ochotný pri mne stáť, umyjem si zuby, v mysli si naplánujem nasledujúci deň, spravím si cukrový peeling pier, dôkladne si poobzerám nechty na rukách a človek ani nevie, ako ten čas ubehne ;)


Veľkou výhodou tohto peelingu je obsah olejov, vďaka ktorým sa po peelingu už nepotrebujete krémovať. Je to naozaj skvelý pocit, keď vyjdete zo sprchy, osušíte sa a pokožka je dostatočne hydratovaná, nepotrebuje ďalšie ošetrenie, je úžasne jemná a príjemná na dotyk. Tiež nesmierne oceňujem, že peelingové čiatočky sú drsnejšie a pokožku naozaj dôkladne obrúsia. Ak máte citlivú pokožku, ani tak sa nemusíte báť peeling skúsiť, len jednoducho použijete menšie množstvo a budete peelingovať veľmi jemne.
Určite si ale treba dať pozor na dve veci. Prvou sú poranenia pokožky, nakoľko v peelingu je soľ a tá v rankách štípe a druhou vecou je pohyb v sprche či vani, pretože sa po peelingu všetko celkom dosť šmýka a je potrebné sprchu hneď umyť, aby nedošlo k nejakým úrazom.

Ja tento peeling môžem určite len odporúčať, pretože je naozaj skvelý čo sa týka jeho účinkov a navyše je prírodný a netestovaný na zvieratách.
A aj keď domáce (nielen kávové) peelingy majú niečo do seba, určite sú super a budem si ich robiť aj naďalej, sú však veci, v ktorých tie kupované nedobehnú ako napríklad pohodlie z hotového produktu či zloženie, ktoré sa v domácnosti niekedy nedá nahradiť.


*Robusta je bežná odroda kávy, ktorá sa v rozličnom pomere používa v blendoch, ktoré pijeme v kaviarňach.

3 komentáre

  1. Kedže som taktiež ako straka a potrebujem všetko čo sa trbliece, tak ten ich diamantový kávový peeling je niečo pre mňa. Zatial si hovorím, že ho nepotrebujem, ale mám pocit, že nebude trvať dlho, pokial sa zlomím :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. O značke počujem prvý krát, ale vyzerá skvelo :)

    OdpovedaťOdstrániť