5 THINGS | July

Ahojte, krásny štvrtok vám všetkým prajem ♥ Vítam vás pri dnešnom článku, v ktorom som sa opäť rozhodla vynechať kozmetiku, nakoľko si myslím, že jej tu počas uplynulého mesiaca bolo viac než dosť.
Ak si spomínate, v júli som vám písala článok o piatich veciach, bez ktorých by som nevedela prežiť deň. Musím povedať, že sa mi formát toho článku zapáčil natoľko, že som sa rozhodla ho experimentálne zaradiť medzi pravidelné články. Nebude to však päť vecí bez ktorých by som neprežila, ale päť vecí, ktoré mi v tom-ktorom mesiaci priniesli najväčšiu radosť, boli veľmi dôležité, významné, potešujúce... no, rozumiete :)
A tak vám dnes prvý krát prinášam takýchto päť vecí, a to za mesiac júl...


Práca
Na prvom mieste všetkého, čo sa v júli udialo, je jednoznačne fakt, že som si našla prácu. Nie je na full-time, no mne to tak vyhovuje, nakoľko mám mnoho rozličných aktivít, ktoré vyžadujú značné množstvo času. Trvalo mi celkom dlho, kým som ju našla a niekoľkotýždňové hľadanie, posielanie životopisov a chodenie na pohovory dovtedy vždy končilo z jednej alebo z druhej strany neúspešne a celý ten proces bol veľmi vyčerpávajúci. Nakoniec, keď som si už pomaly začínala myslieť, že si nenájdem nič, som objavila miesto, kde som teraz. Zatiaľ som tam spokojná, učím sa veľa nových vecí a celkom ma to všetko baví, avšak už od prvého dňa tam viem, že to nie je práca, ktorú by som chcela robiť dlhodobo. Teraz sa z nej však teším a zvyšok nechávam otvorený...

Monstera a iné
Ak sledujete môj instagram a najmä instastories viete, že som už dlhšie zháňala monsteru. Úplne som sa do tej rastliny zamilovala a veľmi som ju chcela mať doma. Problém bol v tom, že sa u nás veľmi ťažko zháňa, čo mi doteraz nejde do hlavy, keďže ju pred niekoľkými rokmi mala hádam každá domácnosť hneď v niekoľkých exemplároch. Šťastnou náhodou Vďaka priateľovi, ktorý na mňa myslí, sa o tejto mojej túžbe dozvedela jeho teta, ktorá jednu mala a darovala mi ju ♥ dokonca s malým výhonkom vhodným na rozmnoženie, ktorý sa snažím zakoreniť, aby som ho mohla zasadiť.
No a keď už sa mi podarilo si ju zaobstarať, bola som v takej eufórii, že som si hneď zaobstarala aj ďalšie zelené bytové rastliny, z ktorých sa obrovsky teším - nefrolepku a zamioculcas. K nim priateľ prihodil rastlinku kávy arabica a ja mám konečne pocit, že máme v byte dosť zelene.


Druhá práca
Áno, je to tak. Po asi dvoch týždňoch strávených v prvej práci, som si našla druhú. Nie inú; druhú, ďalšiu, ešte jednu... Čo sa týka zamerania a pracovnej náplne, je mi o dosť bližšia ako tá prvá, je to poriadna výzva a veľmi zaujímavá príležitosť, ktorú si nesmierne vážim. Momentálne som tam však tak nesmierne krátko, že ešte stále poriadne neviem čo a ako, mám v hlave chaos, ktorý si potrebujem upratať a tiež veľa otázok, no pevne verím dúfam, že sa mi podarí do toho dostať v relatívne krátkom čase a potom bude všetko úplne v najlepšom poriadku. Uvidíme... :)

Chorvátsko
Určite viete, že sme boli na dovči v Chorvátsku. Išli sme na päť dní do Maslenice a tento čas rozhodne patrí k najväčším highlightom minulého mesiaca. Určite mi prepáčite, že vám k tomuto bodu teraz nenapíšem viac, nakoľko celý najbližší článok chcem venovať práve tejto našej dovolenke :)


To-do list
Už som vám spomínala v poslednom článku, ak sa nemýlim, že som si na dovolenke okrem oddychu tiež dala do poriadku veľké množstvo vecí, usporiadala si záležitosti okolo blogu, práce, snov a plánov, tiež som si trochu usporiadala myšlienky, čo sa mi v domácom prostredí nikdy nedarí tak ako by som chcela a potrebovala a v neposlednom rade som konečne skompletizovala svoj to-do list s dlhodobejším zameraním, keďže doma som vždy spisovala len každodenné drobnosti. A musím povedať, že mi tak odľahlo ako už dlho nie...

Takže to by bolo mojich päť vecí za mesiac júl. Budem rada, keď mi napíšete, či by sa vám takéto články páčili pravidelne a tiež sa veľmi poteším, keď mi napíšete vašich päť vecí, ktoré boli pre vás významné alebo vás veľmi potešili minulý mesiac :)


PS: Fotky sú tentokrát z mobilu, tak ospravedlňte nekvalitu. Nápad písať takéto články bol spontánny, takže som nerátala s tým, že mi bude treba kvalitnejšie fotografie...

2 komentáre

  1. gratulujem k obom prácam, to je skvelé a držím palce nech sa ti tam darí :) teším sa na článok o Chorvátsku :)
    MakeUpByVeo

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ja si tiež hľadám prácu ale tu v Košiciach to je na riť.. pokiaľ nemáš kontakty je to extrémne náročné a čašníčka/predavačka v potravinách a pod. nebudem ani za svätého :D Jedine opäť začať fotiť.. :D

    OdpovedaťOdstrániť