Croatia Diary

Ahojte! Prajem vám krásnu sobotu a tak ako som sľúbila, mám pre vás dnes článok o našej dovolenke v Chorvátsku. 


Bola to moja druhá dovolenka pri mori v živote a zároveň druhá návšteva tejto krajiny a musím povedať, že tentokrát to bolo OMNOHO lepšie než prvý krát. Išlo nás celkom dvanásť, čo je dosť veľké číslo a niekedy bolo náročné sa zosúladiť, no myslím, že keby nás šlo menej, atmosféra celej dovolenky by sa tým úplne zmenila. 
Oproti minulej návšteve sme tentokrát boli viac na juhu v malom mestečku Maslenica, ktoré je z jednej strany ohraničené morom a z druhej strany neskutočne nádhernými horami, ktoré mi naprosto učarovali a keď už pre nič iné, kvôli nim by som sa hneď vrátila. Bohužiaľ, ako som už niekde spomínala, nebrala som si so sebou foťák a mobilom sa krása tej krajiny nedala zachytiť :( Úprimne si ale myslím, že ani foťák by nezachytil ich veľkoleposť...
Aj keď nie som veľký milovník letných dovoleniek a tobôž nie opaľovania sa, bola som veľmi rada, že sme mali more kúsok od ubytovania, aj keď ten kúsok bol do riadne nepríjemného kopca, takže som to mala vždy zároveň spojené aj s cvičením :D Každopádne, napriek tomu všetkému som sa aj kúpala, aj opaľovala, aj som si na pláži čítala a aj som bola počas celého pobytu biela ako stena a spálila som sa až deň pred odchodom, čo považujem za obrovský úspech...


Približne pol hodinku od Maslenice je Zadar, kde sme sa boli asi dvakrát pozrieť, najesť a stratiť sa v uličkách centra. Aby som povedala pravdu, veľmi sa mi nepáčili tie davy ľudí, ktoré sme tam stretli v jeden večer a popravde som medzi nimi dosť panikárila a trápila sa úzkosťou, no s priateľovou pomocou som to zvládla a aj tak si návštevu toho mesta užila :) Z prístavu bol totiž prenádherný výhľad na otvorené more, ktoré ma neuveriteľne fascinuje napriek tomu, že som neplavec a na loď ma už nikto nedostane.
Čo sa týka jedla, ani tam ma tá dovolenka veľmi nepovzbudila k chuti na morské plody a po minulých skúsenostiach som radšej stavila na iné mäso - kura, bravčový medium rare steak a čevapčiči - tiež cestoviny, ovocie, chorvátsky chlieb a levanduľový med. Ochutnala som síce nejaké ryby, ale ani tie mi akosi nechutili a to ich mám inak veľmi rada. V tejto oblasti mi neprispelo ani to, že ma potrápili aj tráviace ťažkosti, ktoré ma na jeden deň prakticky odpísali, no v konečnom dôsledku to nebolo vôbec zlé, keďže som mala dosť času na seba a svoje záležitosti :) 


Nedá mi to nespomenúť ešte raz, ako som za túto dovolenku rada, pretože som si na nej spravila poriadok vo veciach aj v hlave a to preto, že sa s vami chcem podeliť o jeden moment, kedy som bola sama na pláži (teda nie sama ako ja jediná, ale bez nikoho z našej cestovateľskej partie), sama som šla do mora, sama som tam šla druhý krát a zažila som neuveriteľne nádherný pocit, kedy som si uvedomila, že v tej chvíli bol môj život perfektný. Všetko bolo tak, ako malo byť, každý kúsok bol na svojom mieste a vzájomne do seba dokonale zapadali. Mala som vyriešené všetky pracovné, blogové aj osobné záležitosti, po rokoch som sa dostala do súladu sama so sebou a bola som so všetkým stotožnená. Bola som bezvýhradne šťastná.
A práve tento pocit bol pre mňa kľúčový a najdôležitejší, starostlivo som si ho uložila a chcem si ho zapamätať čo najdlhšie, aby som sa k nemu mohla stále vracať. Bol to totiž prekrásny pocit...


PS: Opäť sa ospravedlňujem za fotky, sú z mobilu...

4 komentáre

 1. Takhle to má být, odpočinek a pohoda :) Letos jsem byla taky v Chorvatsku kousek od Zadaru a mo se mi tam líbilo.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Moc krásné fotky :) Vypadá to tak opravdu nádherně :)


  LITTLETHINGSFOREM

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Chorvátsko je krásne, taktiež sme tam boli tento rok druhýkrát, konkrétne na Medveji, kde bol kľud, nebola to taká typická dovolenková destinácia, ale bolo tam veľa lesov, stromov a celkovo taký relax :) a myslím, že morským plodom by si mohla dať ešte šancu ;) ja som ich nikdy nemusela, priam sa mi protivili, a teraz ich milujem..samozrejme raz za čas :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť