Rose Hair Care

Ahojte, krásny pondelok! :) Musím povedať, že ma neprestáva udivovať, ako strašne ten čas letí. Ešte len včera začali letné prázdniny a dnes je už polovica augusta. Ani si neviete predstaviť, ako veľmi sa teším z toho, že už pomaly ale iste prichádza jeseň a zima! 
Leto je pre mňa naozaj hrozné obdobie - a áno, viem, že som to už tento rok napísala snáď dvadsaťkrát - pretože okrem toho všetkého čo mi na ňom vadí a čo už nebudem znovu opakovať, dáva suché horúce počasie a ostré slnko neskutočne zabrať aj mojim vlasom. Tie sú vždy v lete ešte suchšie než zvyčajne a je pre mňa veľmi náročné im pomôcť. Tento rok sa k nepriaznivým podmienkam pre moje vlnky pridala aj morská voda a myslela som, že o tomto čase už budem mať vlasy v naozaj tragickom stave. 
Napriek všetkému však môžem povedať, že to tentokrát nie je až taká tragédia ako po minulé roky a to vďaka dvom produktom, ktorými sa o vlásky starám s prestávkami takmer dva mesiace.


Obidva mám od e-shopu bioruza.sk a keď som si ich vyberala, úprimne priznávam, že som vôbec nečakala žiadne zázraky. Chcela som len skúsiť nové produkty s tým, že uvidím ako to dopadne. No a keďže milujem (M-I-L-U-J-E-M) vôňu ruže v kozmetike, vybrala som si práve produkty, ktorými som chcela ulahodiť tejto mojej záľube. Oba produkty sú veľmi jednoduché, najmä čo sa týka ich balení, asi by som povedala, že na nich nie je nič extra a veľmi mi pripomínajú obaly kozmetiky, akú používala moja babka, keď som k nej ako malá chodievala na prázdniny. A to teraz v žiadnom prípade nemyslím zle! Mne osobne je to veľmi sympatické, pretože ako sa hovorí: "V jednoduchosti je krása" a v tomto prípade je možné povedať aj, že "v jednoduchosti je účinok". A teda oba prekrááásne voňajú mojom milovanou ružovou vôňou ♥ Veď všetci vieme, že bulharské ruže ich povesť predchádza, no nie? 


Šampón na vlasy s ružovým olejom je od značky Regina Roses, neobsahuje parabény, je vhodný pre všetky typy vlasov, mal by obmedzovať vypadávanie, mať protizápalové účinky, uľahčovať rozčesávanie a mal by tiež vytvárať na vlasoch ochranný film.
Už som používala produkty, po ktorých som mala jemné a nadýchané vlasy, po ktorých som mala pocit hydratácie, krajšie kučery, menej lupín, nesvrbela ma pokožka hlavy... Ale asi nikdy som nemala šampón, ktorý by zvládol toto všetko naraz. Už hneď po umytí vlasov a opláchnutí je cítiť, že aj v mokrom stave sú celkom iné ako pri iných šampónoch a to sa mi veru doteraz stalo asi len pri dvoch šampónoch (Aussie Miracle Moist a Yves Rocher Repair).


Vyživujúca maska na vlasy z ružovej vody je od značky Rose of Bulgaria a je určená na starostlivosť o suché a vyčerpané vlasy s poškodenými končekmi a poškodením po chemických zásahoch, akými sú zosvetľovanie, trvalá, nešterné česanie či slnečné žiarenie (ku ktorému ja za seba pridávam aj morskú vodu). Obsahuje makadamiový olej, výťažok z pšenice, D-panthenol a je takisto bez parabénov.
Túto masku som si so sebou vzala aj na dovolenku do Chorvátska, kde som ju teda poriadne otestovala a musím povedať, že rovnako ako aj šampón, je to najlepšia maska, akú som mala. Vlasy sú po nej dokonale jemné, hydratované, vyživené a ošetrené bez toho, aby boli zbytočne mastné či prilepené k hlave. Dokonca ani nepociťujem potrebu ísť ku kaderníčke, pretože nie sú krepovité, nemajú rozštiepené končeky, jednoduchšie sa upravujú a proste ich milujem, čo je vec, ktorú som o svojich vlasoch v živote nepovedala. 


Takže čo viac dodať? Asi len to, že niekedy skutočne netreba súdiť knihu kozmetiku podľa obalu :) 

2 komentáre

  1. Produkty s ružami zvyknem nakupovať na dovolenkách v Chorvátsku či Bulharsku a zatiaľ najväčším obľúbencom bol kondicionér na vlasy s extraktom z ruží :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. neskúsila som síce tieto produkty na vlasy, ale testovala som z tohto eshopu pleťovú masku a očný krém, a taktiež som bola príjemne prekvapená, aké boli kvalitné a dodnes ich používam :) takže prekvapili :) asi skúsim aj niečo z tejto rady :)
    MakeUpByVeo

    OdpovedaťOdstrániť