Soaphoria Nutrishamp & Nutrieeze

Ahoooj, krásny pondelňajší večer všetkým! Srdečne vás vítam pri dnešnom článku, v ktorom sa spolu opäť pozrieme na produkty značky Soaphoria, tentokrát však určené na starostlivosť o vlasy a ja som si z ponuky Soaphorie vybrala produkty na starostlivosť o suché, namáhané a poškodené vlasy.


Prvý produkt je NutriShamp - tekutý organický šampón, ktorý obsahuje šťavu z aloe vera, arganový a jojobový olej, panthenol, pomaranč či výťažky z bylín a kvetov rastliny ylang ylang.
Tento šampón má veľmi jednoduché balenie a krásnu konzistenciu, s ktorou sa vlásky umývajú jedna báseň. Účinne odstraňuje nečistoty aj mastnotu bez toho, aby vlasy vysušoval. Po prvých zopár použitiach boli vlasy bezprostredne po umytí na dotyk drsné a akoby "drôtenkové" - je to však normálny jav po prechode z neprírodného šampónu na prírodný. Už som sa s tým stretla aj v minulosti a je to vec, ktorá sa po niekľokých použitiach stratí. Je to spôsobené absenciou silikónov v zložení šampónu a nie je to rozhodne nič, čo by sa dalo považovať za zlú vlastnosť, práve naopak.


Druhým produktom je Nutrieeze - tekutý organický kondicionér, ktorý je zložením podobný ako šampón, avšak obsahuje navyše ešte olivový, slnečnicový a kokosový olej a tiež bambucké maslo. Má rovnako jednoduchý a pekný obal a úžasne príjemnú konzistenciu. Necháva sa pôsobiť 2-5 minút a za tento čas dodá vlasom potrebnú výživu a hydratáciu, takže sú po jeho použití spolu som šampónom krásne jemné, ľahké a nadýchané. 
Ja si spomínam, že som si kedysi na skúšku kúpila jeho tuhú verziu a musím povedať, že tento tekutý variant mi vyhovuje viac už len preto, že je jeho použitie jednoduchšie a človek si ľahšie odsleduje množstvo ktoré nanáša na vlasy. Inak sú ale, čo sa týka účinku, rovnaké.


Oba produkty majú veľmi zaujímavú vôňu, ktorá je mne osobne príjemná, no  keď som tieto produkty dávala ovoňať mamine, jej sa vôňa nepáčila a pripadala jej priveľmi výrazná a ostrá. Myslím si preto, že toto by mohol byť jediný kameň úrazu, na ktorý by ste mohli pri kúpe týchto produktov naraziť - ak vám však, samozrejme, ich vôňa nebude príjemná tak ako mne :)
Inak myslím, že som na nich nenašla nič, čo by mi prekážalo a musím povedať, že sú to veľmi dobré produkty, ktoré vám určite odporúčam skúsiť. Samozrejme, v ponuke značky nie sú len tieto dva na suché vlasy, nájdete tam aj produkty určené na normálne vlasy bez lesku aj na mastné vlasy, tak by nemal byť problém vybrať si pre seba vhodnú starostlivosť.


UPDATE 19.8.2017: Tento článok som písala po mesiaci a pol používania. Je mi veľmi ľúto, že po takmer dvoch týždňoch od jeho publikovanie musím písať tento update, čo robím prvý krát, avšak drôtenkovanie vlasov po šampóne sa vrátilo a je dokonca ešte horšie, pre moje suché a krehké vlasy už neznesiteľné. Z tohto dôvodu musím moje pôvodné odporúčanie šampónu odvolať.

1 komentár

  1. takúto prírodnú kozmetiku som ešte neskúšala, ale rada by som :) produkty vyzerajú super ;)

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť