Telová starostlivosť s granátovým jablkom od Weledy

Ahojte, krásny pondelok! Neviete si ani len predstaviť, aká som rada, že tento deň už pomaly končí. Bol veľmi náročný, ale nie takým tým príjemným spôsobom, kedy robíte plno rôznych vecí, nič nestíhate, no ste produktívne a na konci dňa z toho máte ten skvelý pocit. Toto bolo jednoducho namáhavé a vyčerpávajúce.
Som ale veľmi rada, že sme sa stretli takto pri ďalšom článku, v ktorom vám ukážem opäť telovú kozmetiku, tentokrát od mojej milovanej Weledy ♥ Pred necelými dvomi mesiacmi mi domov prišla sprchovacia emulzia a telové mlieko z rady Granátové jablko a už na prvý pohľad som sa do nich zamilovala. Nemôžem si pomôcť, no jednoducho neskutočne milujem tie obaly, do ktorých Weleda balí svoje produkty. K recenzii som sa však dostala až teraz, tak dúfam, že mi to prepáčite a rady si ju prečítate :)


Sprchovacia emulzia je krémová, úžasne jemná, nepenivá a má za úlohu regenerovať pokožku počas sprchovania. Obsahuje cukrové tenzidy, ktoré sú k pokožke obzvlášť jemné a umývajú ju bez toho, aby sa z nej strácala prirodzená vlhkosť. Základ tejto emulzie tvorí olej zo semien granátového jablka, ktorému vďačíme za obnovu buniek a ochranu pokožky pred prejavmi starnutia. Okrem oleja emulzia obsahuje aj výťažok z prosa či okvetných lístkov slnečnice.
Emulzia má krémovú konzistenciu, ktorú by som prirovnala k telovému mlieku. Keďže som bola doteraz zvyknutá na to, že aj krémové produkty mi v sprche vždy penili, trvalo mi niekoľko použití, kým som si zvykla na to, že tento to nerobí.
Na čom som si tiež musela zvykať, je jej vôňa. Dlho som nevedela prísť na to, čo mi na nej prekáža. Potom som sa bližšie pozrela na zloženie na obale a zistila som, čím to je. Na piatom mieste v zložení sa totiž nacháza alkohol. Jedna vec je, že nerozumiem aká je jeho úloha v tomto produkte a druhá vec je, že má značne negatívny vplyv na vôňu emulzie.
Môžem ale napriek tomu povedať, že k pokožke je emulzia naozaj jemná a po sprchovaní vôbec nemám nepríjemný pocit suchej a napnutej pokožky, dokonca vôbec nemám potrebu sa po sprche krémovať, čo sa mi nestáva často, pretože vždy mám minimálne nepríjemne napnutú pokožku na predkoleniach. Som preto rada, že aspoň takto som ušetrená každovečerného natierania, ktoré mi v horúčavách vôbec nie je príjemné.Regeneračné telové mlieko slúži na podporu kožných buniek a má antioxidačný účinok. Takisto pôsobí proti predčasnému starnutiu pokožky a obsahuje olej z granátových semien, marhuľových jadier a bambucké maslo. Toto mlieko je skôr vhodné pre zrelú pokožku, no to mňa vôbec neodradilo od jeho používania, veď prečo aj?
Hneď na začiatok musím veľmi pochváliť balenie s pumpičkou, ktoré je obzvlášť pri telových mliekach veľmi praktické a z mojej strany aj veľmi obľúbené. Mlieko má zaujímavú konzistenciu, ktorá je zároveň riedka aj hustá, niečo ako býva pri mliekach na opaľovanie (viete, čo myslím?) a je treba si dať pozor na množstvo. Jedna vec je, že ho stačí naozaj trošku na pokrytie veľkej plochy pokožky a druhá vec je, že keď si ho na jeden krát dáte veľa, zanecháva na pokožke biele šmuhy - tak ako mlieko na opaľovanie.
Po nanesení sa veľmi dobre vstrebáva a nezanecháva na pokožke mastný ani lepkavý film, pokožka je po ňom krásne jemná, hladká a už na dotyk vyživená. Mlieko má odlišnú vôňu než emulzia, čo je podľa mňa spôsobené tým, že neobsahuje alkohol a jeho vôňa je tak prírodne príjemná. Ak ale nemáte rady vôňu prírodných produktov, možno vám voňať nebude.Skúšali ste nejakú telovú starostlivosť od Weledy? Čo na ňu hovoríte? :) 

1 komentár