Vichy Idéalia Skin Care

Ahooj, krásny štvrtok! Tento týždeň je pre mňa po pracovnej stránke nesmierne náročný, takže si ani neviete predstaviť aká som šťastná, že som dnes mala voľno. Tým pádom som mala dosť času venovať sa dnešnému článku, v ktorom by som vám chcela napísať o produktoch pleťovej starostlivosti od Vichy.
Tieto produkty mám doma naozaj už dlhšie (a keď chcete vedieť, čo je to dlhšie, tak približne dva mesiace), no recenziu prinášam až dnes, pretože som po prvé chcela na ich testovanie špeciálne viac času a po druhé preto, že som ich systematicky striedala aj s inými produktami, aby som vedela lepšie zhodnotiť ich účinky.


Je mi jasné, že si niekto pomyslí (alebo aj napíše), že to nie je dobré a že by sa to tak nemalo, ja si však myslím, že každý by mal poznať svoje telo a v tomto prípade najmä pleť a jej správanie a sám najlepšie vedieť, čo a ako používať, čo si všímať a ako zhodnotiť výsledky testovania. Čo si o tom myslíte vy? 

No, ale k téme! Testovala som dva produkty z radu Idéalia - rozjasňujúci nočný peeling a vyhladzujúci a rozjasňujúci denný krém.
Prvá vec, ktorú nejde neokomentovať, je ich vzhľad. Nesmierne sa mi totiž páčia obaly týchto produktov a aj krabičky, v ktorých boli zabalené. Sú v krásnych farbách, vyzerajú úplne úžasne a aj keď sú to povrchné vlastnosti, ktoré na ich účinky, prirodzene, nemajú žiaden vplyv, dotvárajú celkový dojem a to už je niečo, na čom záleží, no nie?
Podobne všeobecne nepodstatná vlastnosť je ich vôňa, no aj to je vec, ktorá je pre mňa dôležitá a v tomto prípade ma veľmi potešila, pretože je nesmierne príjemná. Mám jednoducho rada, keď produkty, s ktorými denno-denne prichádzam do kontaktu, priaznivo pôsobia na všetky moje zmysly ;)Teraz už ale k samotným produktom. Začala by som nočným peelingom, pretože ja sama som na neho bola najviac zvedavá a myslím si, že z tejto dvojice vás tiež zaujíma viac.
Osobne si teda pod slovom peeling predstavujem nejakú hmotu, v ktorej sú čiastočky slúžiace na obrúsenie pokožky a odstránenie jej odumretých častí. Alebo niečo v tom zmysle. Tento peeling je ale tekutina, ktorá nie je ani voda, ani gél a predstavuje niečo na spôsob šetrného chemického peelingu, ktorý pleť obnovuje na základe "chemickej reakcie". Peelingový komplex obsahuje okrem iného kyselinú glykolovú, výťažky z čierneho čaju a čučoriedok a tiež mineralizujúcu termálnu vodu Vichy.
Peeling sa aplikuje na vyčistenú pleť vždy na noc ako pleťová voda a po ňom sa ďalej pokračuje v bežnej starostlivosti. U mňa je to sérum, nočný a očný krém. Veľmi dôležité je po rannej očiste pleti použiť krém alebo makeup s SPF15, aby ste zamedzili riziku vzniku tmavých pigmentových škvŕn. Ja pre istotu používam SPF30 v tenučkej vrstve a som v pohode :)
Čo sa ale týka účinku na pleť, sľubovaný rozjasnený vzhľad a jednotný tón pleti sa ma teda netýka. Samozrejme to môže byť aj tým, že keď človek nemá dostatok spánku, nepomôže mu nič. Na druhej strane som ale veľmi spokojná s tým, akú mám pleť hladkú, čo je pre mňa najdôležitejšie, lebo vyslovene nenávidím, keď má drsný a nerovný povrch. Ak by ste ho chceli skúsiť, netreba sa ho báť dokonca ani keď máte citlivú pleť :)
Som veľmi rada, že som mohla tento produkt skúsiť, avšak viem, že keď ho miniem, tak skoro si ho znovu nekúpim. Nejde vôbec o jeho cenu, ale o to, že moja pleť má momentálne aj také potreby, ktoré jej tento produkt nesplnil. Určite ho ale odporúčam a niekedy v budúcnosti ho veľmi rada privítam vo svojej pleťovej starostlivosti.


Denný krém som mala vo variante určenom pre normálnu a zmiešanú pleť a používala som ho súčasne s peelingom. Teda, súčasne nie, ale vždy ráno po aplikácii peelingu. Najprv som naniesla tenulilinkú vrstvu krému s SPF30 a potom som použila tento krém. Na účely testovania to tak ale nebolo vždy a aby som krém dobre spoznala, tak som ochranný faktor vynechávala počas dní, kedy som sa nechystala von. Kvôli slnku, vieme.
V jeho zložení by som vyzdvihla tie isté zložky ako pri peelingu a ak vás zaujíma, čo sľubuje tento produkt, tak je to opäť prirodzený jas a ďalej jemnejšie vrásky a póry s dlhotrvajúcim účinkom aj v prípade únavy.
Ako som už na začiatku pochválila vzhľad jeho balenia a vôňu, musím ešte napísať aj to, že samotný krém je krásny, teda ružový  ♥ A čo je tiež "ružové", je jeho konzistencia. Tá je úžasne jemná a ľahučká, rýchlo sa vstrebáva, pleť okamžite hydratuje a zanecháva ju krásne vláčnu. Žiaľ ale nemôžem povedať, že by mal nejaké účinky na moje póry. Aj keď je pravda, že moje póry sú fakt extra veľké a výrazné a doteraz som na nich nenašla nič, s čím by som bola 100% spokojná.
Takže aby som bola úplne úprimná, krémik je super, je kvalitný a celkom mi vyhovuje, no v mojom veku sa viem uspokojiť aj s lacnejšími produktami. Stále si hovorím, že keď prekročím hranicu 25...


Máte s niektorým z týchto produktov skúsenosti? Ktorý vás viac zaujal? Píšte, píšte :)

1 komentár

  1. túto radu som niekedy používala, ale ešte v tých starších baleniach..peeling vyzerá dobre, už som mala takýto chemický od inej značky, a tiež som bola prekvapená, že neúčinkuje mechanicky zrniečkami :)
    MakeUpByVeo

    OdpovedaťOdstrániť