Výživný krém s bylinkami Weleda Skin Food

Ahojte, prajem vám krásny sviatočný utorok :) Srdečne vás vítam pri poslednej recenzii tohto mesiaca. Ani neviete, aká som rada, že som mohla napísať tieto slová! Ako som už spomínala v nedávnom článku, čoskoro vám k tejto téme napíšem viac, no už teraz sa mi značne uľavilo, že toto obdobie samých recenzií končí.
Dnes to bude opäť recenzia telovej kozmetiky od Weledy, tentokrát to bude produkt s najdlhším pôsobením v ponuke značky - univerzálny výživný krém s bylinkami.


Skin Food je produkt, ktorý značka Weleda svojim zákazníkom ponúka od roku 1926, čo je už viac než deväťdesiat rokov! Už len kvôli tomu musí byť každému hneď jasné, že tento produkt musí byť výnimočný a naozaj výborný, keď sa na kozmetickom trhu udržal tak obdivuhodne dlho. 
Je podľa mňa naozaj úžasné, ako si ľudia, ktorým sú denno-denne ponúkané stále novšie, lepšie, ultrasuperdokonalé výrobky, ešte stále dokážu vážiť tradíciu a s dôverou sa vracajú k produktom, ktoré poznajú preto, že im dôverujú a majú pre nich aj inú hodnotu a význam. 
Viem, že takýchto produktov je viacero a od rôznych značiek a pri každej ma to teší rovnako, len som mala potrebu to napísať, nakoľko si čím ďalej, tým viac sama uvedomujem to, aký je dnešný trh presýtený a nejaká tá vernosť a stálosť produktov stále viac a viac upadá a stáva sa takmer luxusným prežitkom.
Preto by som možno dnešnú recenziu chcela venovať Welede ako nejaké poďakovanie za to, čo robia a že si stále zachovávajú svoju tradíciu popri tom ako zároveň prinášajú aj nové výrobky.

A teraz ku krému. Má jednoduché balenie, takú tú hliníkovú tubu, krásnu jemnú bylinkovú vôňu, objem 75ml a využitie doslova od hlavy po päty. Je určený na starostlivosť o veľmi suchú pokožku tváre i tela a to najmä suchých rúk, chodidiel či lakťov. Jeho konzistencia je dosť hustá na to, aby ste mu verili, že sa postará o naozaj suchú a tvrdú pokožku, no zároveň dosť "nehustá" na to, aby sa dobre rozotieral a nelepil. Počas vstrebávania, samozrejme v závislosti od hrúbky nanesenej vrstvy, s ním treba mať trošku trpezlivosť, kým sa úplne vstrebá, no stojí to za to.


Mojim najväčším tohtoročným trápením sú totiž päty. Myslím, že som sa nikdy za nič tak veľmi nehanbila ako v poslednom čase za pokožku práve na týchto miestach. Už viac než rok sa neviem zbaviť skutočne zhrubnutej, drsnej, a čo je horšie, aj škaredo popraskanej pokožky na pätách :( Už som skúsila naozaj všetko od lekárenských produktov po domáce babské recepty, ale nič - naozaj nič - mi nezabralo tak, ako práve tento krém. Úprimne som si ho aj vyberala s úmyslom používať ho najmä na túto oblasť a v zime na ruky a môžem povedať, že predčil moje očakávania. Je pravda, že situácia nie je ešte stopercentne pod kontrolou a bude potrebná ešte istá dávka času a trpezlivosti, no zlepšenie je nespochybniteľne viditeľné a hlavne citeľné, nakoľko pokožka je síce ešte stále suchšia než by som chcela, aby bola, nie je však už tak tvrdá a drsná.
Úprimne je mi hlúpe o tom písať aj keď si uvedomujem, že je to bežná vec, ktorá sa ľuďom stáva, avšak ako som už písala, nesmierne sa za to hanbím. No aby som vám mohla vysvetliť, prečo som si tento krém tak obľúbila, som vám to jednoducho napísať musela.


Z mojej strany je to na dnes už všetko. Dúfam, že sa vám tento článok páčil a že ste si všimli aspoň malú zmenu oproti článkom, aké sa tu objavovali v poslednom čase. ďakujem, že ste si prišli túto recenziu prečítať a budem sa tešiť na ďalšie stretnutie ♥

3 komentáre

 1. Skin Food mám veľmi rada, zachránil mi popraskané ruky v zime :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vyzerá super! Weledu ešte odskúšanú nemám a vlastne až teraz som si to uvedomila. Doma mám kopu krémikov a aj masiek na chodidlá, takže keď ich spotrebujem, rada vyskúšam aj tento :)


  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Weledu som ešte neskúšala, ale veľmi ma zaujalo, že je to krém na celé telo :) také čosi sa doma určite nestratí!

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť