Moja každodenná makeup rutina

Ahojte, krásny pondelok vám prajem! :) Uf, musím povedať, že som naozaj nesmierne rada, že moja choroba už ustúpila a aj keď to ešte stále nie je 100% tip-top, cítim sa neporovnateľne lepšie. 
Ako tému dnešného článku som zvolila líčenie. Rozhodla som sa pre neho i napriek tomu, že vôbec ale vôbec neviem moje líčenie na fotkách reálne a pekne zachytiť a vždy je na nich menej výrazné ako v skutočnosti (i keď sa veľmi snažím a sľubujem, že mi to jedného dňa naozaj pôjde). Chcela by som vám totiž ukázať, ako vyzerá moje najčastejšie líčenie na bežný deň a aké produkty rada používam. 
Je pravda, že sú dni, kedy si vystačím len s obočenkou a špirálou, no v poslednom čase som si obľúbila práve to, čo budete môcť vidieť v dnešnom článku :) 


Líčenie vždy začínam očami. Použijem bázu od Avonu, ktorej som verná už niekoľko rokov a následne ju zafixujem neutrálnym tieňom (aktuálne je to biely tieň z paletky od Milani). Na viečko potom nanesiem krémový tieň Color Tattoo od Maybeline v odtieni 65 Pink Gold a jeho okraje dostratena rozotriem matným hnedým tieňom z paletky Milani, ktorý nanášam aj pod spodnú očnú linku. Ak nezabudnem, lesklým ružovým tieňmi z tej istej paletky prejasním aj vnútorný kútik oka. Na túto časť využívam vždy tie isté štyri štetce - veľký plochý, menší plochý, väčší okrúhly s oblým koncom na blending a plochý s krátkymi štetinami pod oko.
Linky som si zvykla kresliť až v poslednom čase, no konkrétne pri tomto líčení uprednostňujem sivú metalickú tekutú od Maybelline, ktorá je na oku veľmi jemná a len nenápadne prepája líniu horných mihalníc. Tie si rada líčim ďalším produktom od Maybelline, špirálou Colossal Volum´ Express. 
Na obočie bežne používam tiene, v tomto konkrétnom prípade som ale zvolila ceruzku od Revlonu, ktorá spôsobila akoby fľakatý efekt.
Druhý bod je pleť. Keď potrebujem extra výdrž, použijem bázu od Trend It Up, bežne ju však vynechávam a používam ju skôr na večer či na nejaké príležitosti. Ako makeup som dlhodobo používala ten od Catrice, ktorý ste mohli vidieť v posledných Spotrebovaných stories na Instagrame. Keďže som sa rozhodla hlavne spotrebúvať, nový som si zatiaľ nekúpila a nahradila som ho tyčinkovým od Revlonu, ktorý mám tiež veľmi rada. Na aplikáciu som si zvykla používať "beauty blender" od Ebelin, ktorý aktuálne potrebujem veľmi nutne vymeniť :D Tiež ním pod oči nanášam tekutý korektor od Catrice
A keďže bežne nepoužívam lícenku, bronzer ani rozjasňovač už mi zostáva len zafixovať púdrom od Max Factor, čo je u mňa aj tak celkom zbytočné, nakoľko sa mi tak mastí pleť, že o 20 minút môžem púdrovať znovu, no už len pre ten pocit :) 
Na záver už len balzam na pery a hotovo! Aktuálne je môj najobľúbenejší balzam od značky bebe.
Takže to by bolo k môjmu bežnému líčeniu všetko. Budem rada, keď mi dáte vedieť, či sa vám článok páčil, či by ste ešte niekedy chceli vidieť nejaké líčenie, prípadne za čas aktualizáciu tohto.
Takisto ma poteší, keď sa so mnou podelíte o vaše najobľúbenejšie produkty na bežné denné líčenie :) 

1 komentár

  1. pekný článok, svedčí ti to aj bez líčenia ;) ten balzam na pery ma celkom zaujal :)

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť