Starostlivosť o ruky s Mary Kay

Ahojte, krásky, prajem vám krásny pondelok! Po takmer týždňovej prestávke vás srdečne vítam pri novom článku, v ktorom by som vám chcela napísať o sade produktov od značky Mary Kay určenej na starostlivosť o pokožku rúk s príznačným názvom Saténové ruky.


O tejto sade som prvý krát čítala u Veo na blogu a už vtedy ma zaujala len na základe jej recenzie. Neskôr som mala možnosť na vlastnej koži skúsiť peeling z tejto kolekcie a keď som sa s maličkou dušičkou spýtala Katky z marketingu, či by som nemohla v rámci našej spolupráce otestovať "vazelínku", ona ma naprosto zaskočila, keď mi domov poslala všetky tri produkty. Takže práve vďaka Katke a tímu Mary Kay vám dnes môžem priniesť túto recenziu, za čo veľmi pekne ďakujem :) 

Sada Satin Hands je luxusná kolekcia troch produktov - ochranného zmäkčovača, zjemňujúceho peelingu a vyživujúceho krému. Momentálne je táto kolekcia dostupná vo vôni White Tea & Citrus, no dočítala som sa (dúfam, že dobre), že kedysi bola aj melónová a broskyňová, takže ja osobne predpokladám, že toto tiež nebude trvalo dostupný variant. Tieto tri produkty predstavujú systém starostlivosti o ruky a pre čo najlepší výsledok by sa mali používať ako trojkrokový rituál. 

Prvým krokom je nanesenie ochranného zmäkčujúceho krému. Ten má konzistenciu ako vazelína a jeho úlohou je, ako už vyplýva z jeho názvu, zjemniť pokožku. Zároveň na nej vytvára akúsi bariéru, ktorá v pokožke udrží vlhkosť, no zároveň do pokožky prepustí nasledujúce kroky starostlivosti.
Na celé ruky ho stačí naozaj minimálne množstvo a postačuje v tenučkej vrstve. Samozrejme, je možné ho použiť aj samostatne a výborný je aj na suché, prípadne popraskané chodidlá. 
Všade je uvedené že je tento produkt bez parfumácie, no i tak je možné cítiť jemnú a príjemnú "vôňu", ktorá vlastne ani nie je vôňou a nesmierne ťažko sa to opisuje :) Druhým krokom je zjemňujúci peeling s bambuckým maslom. Je ho dokonca možné používať aj ako mydlo na ruky, i keď to by bola poriadne drahá sranda. Peeling totiž popri tom ako odstraňuje odumreté kožné bunky a zjemňuje povrch celých rúk, ich zároveň aj umýva. Peeling je veľmi jemný a šetrný k pokožke, čiže je na každodenné používanie skutočne vhodný, takisto je ale aj veľmi účinný. Po jeho použití je pokožka skutočne krásne jemná a hladká.
Peeling má gélovú konzistenciu, v ktorej sú dva druhy zrniečok a jeho vôňa je citrusová, nie však taká nepríjemná a dráždivá, práve naopak!Tretím a posledným krokom, ktorý je takisto, samozrejme, možné používať aj samostatne, je vyživujúci krém s bambuckým maslom. Okrem bambuckého masla obsahuje tiež marhuľový, slnečnicový olej a saflorový olej, má naprosto perfektnú konzistenciu, ktorá sa krásne rozotiera a veľmi rýchlo sa vstrebáva bez toho, aby na pokožke zanechával mastný film. Jeho vôňa je takisto citrusová, no v porovnaní s peelingom je o niečo jemnejšia. 
Pokožka je po ňom doslova okamžite hydratovaná a zjemnená, ruky sa nelepia a ani sa z nich nešmýkajú predmety. Dokonca, keď tak nad tým premýšľam, môžem povedať, že je to najlepší krém na ruky, aký som doteraz mala!Ja osobne som si túto kolekciu veľmi obľúbila a ešte raz nesmierne ďakujem za možnosť ju mať doma celú ♥ Musím ale priznať, že takýto rituál neabsolvujem tak často, ako by som mala a produkty väčšinou používam samostatne, čo ale, musím uznať, celkom postačuje. Výsledný efekt však, prirodzene, nie je taký ako pri použití všetkých troch po sebe. A takisto nesmiem zabudnúť spomenúť to, že Saténové ruky sa mi výborne osvedčili aj na nohy... :) 

Skúšali ste tieto produkty? Ako sa pozdávajú vám? Napíšte mi... :)

2 komentáre

 1. Tento set na ruky je naozaj zázračný, moje ruky ho doslova milujú!:)

  Saja Frey Blog

  OdpovedaťOdstrániť
 2. jeej,tak takto som ťa nalákala? :) to je milé :)
  ja túto radu milujem!!! krásne vonia a skvele pomáha :) a Katka je veľmi milá, že ti poslala celú sadu :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť