Veci, ktoré chcem stihnúť ešte v tomto roku

Ahojte a vitajte pri novom článku. 
Keď sa zamyslím a spätne si premietnem ten čas, ktorý uplynul od začiatku roku, úprimne nemôžem uveriť, že je už september. Neviete si však predstaviť, ako sa z toho nesmierne teším! Na tento deň som čakala, odkedy začalo leto a aj keď si uvedomujem, že týmto dňom teploty neklesnú na 18°C, vecí sú na dobrej ceste. Dnes sa ale nechcem baviť o počasí. 
Ako som tak premýšľala a premietala, uvedomila som si, že aj keď sa mi v uplynulých deviatich mesiacoch diali významné a veľké veci, zostalo niekoľko tých menších, ktoré sa mi ešte nepodarilo dosiahnuť a veľmi by som chcela. V najideálnejšom prípade v nasledujúcich štyroch mesiacoch. 
A tak som si povedala, že dávať si predsavzatia v januári je už klišé (ale aj tak si ich potom určite spíšem) a rozhodla sa napísať si práve dnes zoznam niekoľkých vecí, ktoré chcem spraviť či dosiahnuť ešte tento rok. Niekde som totiž čítala, že k dosiahnutiu cieľov často dosť pomáha akýsi "verejný záväzok" a čo môže byť v mojom prípade verejnejšie, než článok na blogu, no nie? 
Takže si nižšie môžete prečítať môj zoznam, držať mi palce, prípadne moju "cestu" sledovať tu na blogu a na mojom Instagrame a na konci roka, 31. decembra, si to skúsime zrekapitulovať :) 


♥ Dostať si do života viac ružovej a viac pastelových farieb :) ♥
♥ Prestať zbesilo nakupovať veci, ktoré nepotrebujem.
♥ Spotrebovať čo najviac z nahromadenej kozmetiky, ktorú mám doma.
♥ Našetriť si na Olympus PEN E-PL8.
♥ Dokončiť preklad knihy, na ktorom pracujem od minulého decembra.
♥ Vypestovať si pevné nechty rovnakej dĺžky. 
♥ Vytriediť všetky nepotrebné veci a uvoľniť tým priestor.
♥ Poctivo dodržiavať bezlaktózovú diétu. 
♥ Prečítať čo najviac z kníh, ktoré mám kúpené a ešte som ich nečítala.
♥ Odnaučiť Rufusa okusovať nábytok.
♥ Odnaučiť ho tiež náhodne vyskakovať a slintať na ľudí.
♥ Postupne zmeniť farbu vlasov na blond.
♥ Zakomponovať do svojho života akýkoľvek zmysluplný pohyb športového charakteru.
♥ Konečne dobrať všetky načaté balenia vitamínov a výživových doplnkov, na ktoré večne zabúdam.
♥ Dopozerať Gossip Girl, keďže som sa zasa (už tretí krát) zasekla na tretej sérii.
♥ Vytlačiť si spomienkové fotky z uplynulých mesiacov a nalepiť ich do albumu.
♥ Založiť si zošit "na roztomilosti", do ktorého si budem lepiť... no... roztomilosti ;)Ak som týmto mojim článkom a rozhodnutím spísať si predsavzatia v septembri niekoho inšpirovala, budem len a len rada a veľmi ma poteší, keď sa so mnou podelíte o svoj zoznam či už odkazom na článok alebo komentárom. A, samozrejme, najväčšiu radosť budem mať, keď mi budete držať palce a budete sledovať, či sa mi s plnením tohto môjho zoznamu darí :) 

9 komentárov

 1. To rada počujem, že nie som jediná, kto chce:
  - Prestať zbesilo nakupovať veci, ktoré nepotrebuje.
  - Spotrebovať čo najviac z nahromadenej kozmetiky, ktorú má doma.
  - Vypestovať si pevné nechty rovnakej dĺžky.
  - Vytriediť všetky nepotrebné veci a uvoľniť tým priestor.
  - Prečítať čo najviac z kníh, ktoré má kúpené a ešte ich nečítal.
  - Dopozerať Gossip Girl - ja mám práve zapnutú 13. epizódu 3. série :-D

  Hádam sa nám aspoň časť z týchto bodov podarí, i keď s tou nahromadenou kozmetikou to asi nestihnem :-D


  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásny článok! :) Myslím, že so splnením rôznych cieľov to máme každý rovnako, aj ja mám kopu rečí alebo skôr myšlienok na začiatku roka, čo by som chcela stihnúť alebo zmeniť a nič z toho. Nad Olympusom som rozmýšľala aj ja, keďže je oveľa menší, ako moja zrkadlovka a tak by som ho mohla zobrať všade, kam chcem. S vitamínmi a doplnkami stravy to mám rovnako, nikdy nedodržím to, aby som ich jedla pravidelne. Nad Gossip Girls som rozmýšľala, keď skončilo PLL, takže sa možno do nich niekedy konečne pustím :) No a o vytlačení fotiek do albumu ani nehovorím, to musím urobiť tiež!

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Já si šetřím taky na Olympus, ale více se mi líbí E-PL7, takže si vystačím s touto řadou, co jsem ale tak slyšela, stejně je v tom jen naprosto minimální rozdíl a to jen ve funkcích a ne v tom, jak to fotí :)

  Little Dreamer

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ach tak takéto zoznamy si ja spisujem do diára stále. Niečo sa mi podari vybavit, niečo nie a tak sa mi to stále presuva do dalšieho mesiaca a tak sa mi takýto zoznam nikdy nekonči :-D
  Štýl ženy

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Je to krásné když má člověk své přání a cíle :-) S nehtíky ti držím palce! Na tvém stories už jsem zahlédla, že si chceš nechat narůst svoje.. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. skvelý článok :) Olympus by som brala aj ja! blond vlasy je zaujímavý nápad, budem zvedavá na výsledok ;) a čo sa týka Gossip Girl, tá tretia séria je taká prelomová, takže chápem, že si sa zasekla... každopádne po nej už to ide z kopca, podľa mňa :/

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 7. S tretím a siedmym bodom úplne súhlasím :D Lebo priestor je to, čo potrebujem najviac zo všetkého! Držme si palce :))

  OdpovedaťOdstrániť
 8. blond vlasy? :) wau,tak to som veľmi zvedavá :)
  inak takéto zoznamy sú super, ja som si ešte kedysi dávno napísala taký "celoživotný" wishlist, a postupne sa mi presne konkrétne veci plnia! takže máš moju veľkú podporu :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Super plány, já si takový seznam určitě taky musím udělat :)

  OdpovedaťOdstrániť