10 dôvodov, prečo milujem jeseň

Ahojte, krásky ♥
Máte rady jeseň? Ako už určite viete, ja jeseň naprosto milujem! A obzvlášť október, to je môj najobľúbenejší mesiac zo všetkých. Ak tiež patríte k milovníkom tohto ročného obdobia, myslím, že vám nemusím vysvetľovať, čo mám na jeseni rada, pretože to určite máte rovnako alebo aspoň veľmi podobne. Viem ale, že veľa ľudí toto chladné obdobie veľmi v láske nemá a často sa stretávam s nechápavými reakciami na moju radosť z toho, že vonku prší a fúka vietor. A možno práve preto mi napadlo napísať článok o tom, prečo vlastne tú jeseň tak veľmi milujem a o niekoľko dôvodov sa s vami podeliť :)


• Neznášam horúčavy, no tiež veľmi neobľubujem, keď mrzne. Najlepšie sa cítim v chladnom počasí, presne takom, aké býva na jeseň.
• Milujem, keď sa príroda začne zafarbovať, na zemi sú gaštany, dá sa chodiť na hríby a les tak prekrásne vonia.
• Aj mestá v jesennom daždi voňajú akosi inak. Neviem tú vôňu opísať, no mesto po jesennom daždi vonia jednoducho krajšie.
• Keď prší, všetko sa mi zdá byť akési pokojnejšie, útulnejšie a nie je nič krajšie, než keď vonku "vymrznem" a potom si dám teplú sprchu, zabalím sa do deky k seriálu alebo filmu s hrnčekom teplého čaju.
• Čaje - nikdy na nich nemám takú chuť ako práve na jeseň. Čaj a knihy, tie tiež najradšej čítam práve na jeseň a keď si k tomu ešte aj zapálim sviečky a rozsvietim svetielka, vytvorím si tak pocit hygge, aký v žiadnej inej atmosfére nemôže byť tak intenzívny. Dokonca aj youtube sledujem viac na jeseň ako inokedy.• Mám pocit, že som kreatívnejšia, pracovitejšia, mám o trošku viac energie a najmä chuti čokoľvek robiť. Na jeseň mám vždy najlepšie a tiež najväčšie nápady, ktoré však musím vždy uskutočniť čo najskôr, než ma to prejde :D 
• Do obchodov pomaly prichádzajú produkty s vôňou škorice, vanilky, brusníc, karamelu a to do všetkého tak dokonale pasuje, až by si jeden zobral trojmesačné jesenné prázdniny a len všetko ovoniaval a pil pri tom horúcu čokoládu. So šľahačkou...
• Aj keď sa pomaly učím nosiť v lete šaty a sukne, niekdy to neboli moje obľúbené kúsky oblečenia. To vo mne zostalo a skutočne radšej nosím kabáty, svetre, bundy, šály a šatky. Milujem vrstvenie a to dokonca aj keď mám silnejšiu postavu a nemôžem si to úplne dovoliť bez toho, aby som nevyzerala ešte mohutnejšie, no čo koho do toho, nie? ;)
• Myslím si, že veľmi záleží na tom, v akých farbách je vaša jeseň. Ak ju vidíte ako sivú či hnedú a navyše v škaredých odtieňoch, to sa potom nečudujte, že si s ňou nerozumiete. Moja jeseň je zlatá, bronzová, bordová, karmínová a tiež hnedá, no s metalickými odleskami a trblietkami (mám taký lak na nechty a niekedy vám ho ukážem, aby ste vedeli, čo mám na mysli).
• A v neposlednom rade milujem jeseň preto, že som vtedy jednoducho najspokojnejšia a aj tie najmenšie drobnosti či najväčšie blbôstky vo mne vyvolávajú také to prosté úprimné ľudské šťastie ♥


A čo vy, máte rady jeseň? Alebo ktoré ročné obdobie je vaše naj? Máte na to špecifické dôvody? Určite sa so mnou v komentári podelte o svoj názor či pocit :) Už teraz sa veľmi teším...

5 komentárov

 1. Jej!! Toto je nádherný článok. Nie je bod s ktorým by som nesúhlasila!
   xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť
 2. veľmi milý článok ;) musím ti pochváliť ten svietnik, je prekrásny!

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Stotožňujem sa :) Jeseň je nádherná a ja osobne milujem istú ulicu v Košiciach popri mojej univerzite. Chodník orámovaný stromami z ktorých padá dážď farebných listov. Nádhera jednoducho :)

  OdpovedaťOdstrániť