Kozmetické produkty, ktoré nepoužívam

Ahojte, krásky!
Prajem vám krásne nedeľné popoludnie a dúfam, že ste si víkend užili čo najviac :) Nemôžem povedať, že by som sa tešila z toho, že sa tieto voľné dni skončili, no na druhej strane dúfam, že nasledujúci týždeň, vlastne dva, by mohli byť viac než fajn, a tak mi až tak neprekáža, že je zajtra zasa pondelok. 
Ako možno viete, takmer celú sobotu som venovala veľkému upratovaniu, ktorého súčasťou bolo aj menšie triedenie kozmetiky. Pri ňom som si uvedomila, že i keď mám mnoho produktov rôznych druhov v rôznych prevedeniach a všetky veľmi rada a pravidelne používam, predsa len je niekoľko takých, ktoré ma nechávajú naprosto chladnou a to aj keď som ich skúsila, niektoré mám ešte stále doma a niektoré som dokonca dlhodobo používala pravidelne. Ich používanie ma však vôbec neoslovilo alebo som na nich zmenila názor a nepovažujem ich viac za potrebné pre moju starostlivosť či líčenie. 


Suchý šampón
Síce je pravda, že raz za čas mávam taký deň, kedy použijem suchý šampón, no stáva sa to naozaj tak raz za pol roka. A, samozrejme, uznávam, že je to celkom praktická vec najmä pre ľudí, ktorí by si inak museli vlasy umývať skutočne denno-denne. Ja však patrím medzi tých, ktorí si radšej vlasy umývajú tradičným spôsobom a teda je mi dosť nepríjemná už len tá predstava si do mastných a špinavých vlasov pridávať ešte niečo iné.
Ako som ale spomínala, niekedy jednoducho nie je ani pre mňa iná možnosť a preto mám v kúpeľni jeden Batiste pre každý prípad.

Lak na vlasy
Nikdy som si vlasy veľmi nelakovala z jedného jednoduchého dôvodu - je to podľa mňa zbytočné. Ja mám totiž pocit, že moje vlasy by na mieste neudržalo nič! Áno, mám síce jeden doma a občas ma prepadne taký ten pocit, že "dneska by to možno mohlo myť zmysel si vlasy nalakovať", aj tak sa medzi mojimi vlasmi nájdu také, ktoré  si nájdu nejaký spôsob ako sa uvoľniť, skrepatiť, postaviť a jednoducho si robiť, čo sa im zachce. Takže v mojom prípade by to skôr bolo vyhadzovanie peňazí, i keď stále dúfam, že jedného dňa...

Fixačný gél a vosk na obočie
Budete mi veriť, keď napíšem, že moje obočie sa správa rovnako ako moje vlasy? Aj to je totiž kučeravé a jednotlivé chĺpky sú dosť tvrdé a navyše poriadne nevyspytateľné. 
Produktov tohto typu som tiež skúšala niekoľko, no zatiaľ bezvýsledne. Ani mi to však neprekáža, nakoľko sa mi zdalo moje obočie potom ešte tvrdšie alebo dokonca mastné a okrem toho, že nedržalo tvar, sa na ňom neudržala ani farba.

Fixačný sprej na makeup
Tento produkt som mala jeden a akosi, čo ja viem, funguje to na niekom? Aj na niekom s mastnou pleťou? používa sa to snáď inak, než že si tým postriekate tvár po líčení? Ja som totiž vždy mala pocit, akoby som nič nepoužila a všetko malo úplne rovnaký priebeh ako zvyčajne a síce, že som sa po 30 minútach začala mastiť a už som mohla opäť púdrovať, aby sa mi makeup nezačal hýbať.

Gél alebo krém po holení
Jeden som mala ale akosi som nepochopila jeho význam, keďže rovnaký výsledok dosiahnem aj s bežným telovým krémom či olejom. A pripadá mi to ako strata času natierať si jednu časť tela iným produktom ako zvyšok, vám nie? 

Bronzér a produkty na kontúrovanie
Toto sa priznám, že neviem používať a preto ich nepoužívam. Nikdy som sa kontúrovať nevedela, nevedela som kontúrovať ani iných a vždy som to veľmi obdivovala. Každopádne som mala pocit, že každý môj pokus dopadol rovnako - mala som na tvári oranžové fľaky a efekt nulový. Je mi jasné, že to bude kombináciou zlého produktu a zlej techniky, tak ak sa medzi vami nájde niekto, kto to vie a príde mi to ukázať, veľmi rada tento bod prehodnotím ;)

Odličovacie mlieko, obrúsky a micelárna voda
Zoberme to postupne.
Odličovacie mlieko neznášam! Vždy mám pocit, akoby mi líčenie po pleti len presúvalo, vadí mi ten pocit jeho prítomnosti na mojej pleti a aj to, že mi každé jedno vždy upchávalo póry.
Odličovacie obrúsky sú podľa mňa super len v núdzových prípadoch. Jednoducho si myslím, že na každodenné boužívanie sú nedostatočné, nakoľko pleť dôkladne neodlíčia a už vôbec nie vyčistia, často sú nepríjemne drsné, takmer vždy ma po nich pleť štípe a ja ich teda používam len na swatche a na odlíčenie som ich naposledy použila... fúú... viete, že si vôbec nespomínam ako dávno? Myslím ale, že to bolo po nejakej oslave ale tak a  aj to bolo veeeľmi dááávno!
A micelárne vody, ktoré som mala vo veľkej obľube som tiež nadobro vyradila zo svojho kozmetického sortimentu, keďže som si uvedomila, že za plno mojich problémov s pleťou mohli práve ony. Každopádne po odstránení poslednej takejto vody sa mi už nerobia také tie maličké zákerné vyrážky, nemám drsný a nerovný povrch pleti a dokonca mám pocit, že aj farbu mám rovnomernejšiu.

Tak a to by malo byť všetko, alebo mi aspoň nič viac nenapadlo. Určite mi ale napíšte, ktoré produkty nepoužívate vy a prečo, som na to veľmi zvedavá! :)

11 komentárov

 1. Čo sa týka suchých šampónov a lakov na vlasy - musím viac než súhlasiť. Síce nemám drsné vlasy, ale len jemné a pravdepodobne by lak na nich aj vydržal... mám problém s tým aký pocit zostáva potom na vlasoch. Fuj. S odličovaním tiež súhlasím, lenže mňa každá jedna micelárka štípala v očiach a jediné mlieko, ktoré neštípalo bolo to od Lushu... Napriek tomu omnoho radšej použijem dvojfázový olej na odlíčenie. Je to omnoho rýchlejšie.
  Čo sa však napríklad týka gélu na obočie, bez neho nedám deň. Rovnako ako bez kontúrovania, čo mi doteraz príde ako jedna z najkrásnejších vecí! Ked ťa niekedy niekto prepadne v Bratislave so štetcom v ruke, budem to ja, neboj, som neškodná, ukážem ti ale ako kontúrovanie milovať! :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dobre, že spomínaš... ja som micelárky používala len na pleť, pretože som tiež v očiach nezniesla ani jednu :(
   A inak akože pokojne ma prepadni :D Taký rýchlokurz kontúrovania srdečne uvítam :)

   Odstrániť
 2. Tie gély na obočie a fixátor na makeup tiež nepouživam. Aj odličovacie mlieka nemusim.
  Suchý šampon aj lak na vlasy občas použijem.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Veci na obočie som nepoužila ani raz vo svojom dlhom živote. Prečo? Pretože mám obočie dosť husté a chĺpky dosť dlhé, takže načo vlastne? Niekedy mám pocit, že aj baby, ktoré majú obočie úplne v pohode, si ho dobabrú všetkými tými produktami a nakoniec vyzerajú ako keby v ich obočkovej výbave boli základom centrofixky :D

  Inak čo som tak nejak prirodzene prestala používať, boli gély na holenie nôh, laky na vlasy, odlíčovacie tampóny, telové mlieka a zopár ďalších vecí. Po suchom šampóne ešte občas siahnem, napríklad cez víkendy kedy si nechcem hlavu zbytočne umývať každý deň, ale zase potrebujem vybehnúť vonku so psami, takže ak už "zo mňa tečie olej", tak to trocha zakamuflujem mojim handmade suchým šampónom (recept na mojom blogu :D)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. tak toto máme dosť podobne, i keď napríklad bez micelárky si neviem predstaviť svoje odličovanie, a bez bronzeru na vykonturovanie pleti by som si už asi tiež líčenie nerobila :) veľmi som si na to zvykla a bez neho mi príde líčenie také neúplné :) s ostatnými však úplne súhlasím
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 5. ooo ja na suché šampóny nedám dopustiť, nakolko mam splyhlé, hoci čiste vlasy, preto ich občas osvoežim suchým šamponom, lebo potom s vlasmi viem ovela lepšie pracovať a dodáva mi trochu objemu. Som zaskočená tými micelárkami, ja som jednej verná už niekoľko rokov ale možno si od nej dám pauzu, lebo mám už od leta čudné pupínky ktorych sa neviem zbaviť, tak vďaka za radu ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Skvelý článok :) Ja odličovacie mlieko taktiež nenávidím, kedysi som ho používala ale dnes by som ho nemohla ani len cítiť, micelárka je pre mňa jednoznačným favoritom :)

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Také tyto produkty nepoužívám kromě suchého šamponu.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Smiem sa spýtať, že čím sa teda odličuješ?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Používam odličovací krém od Yves Rocher alebo odličovacie oleje či dvojfázový odličovač Garnier, Mixa... kupujem a striedam ich podľa nálady :)

   Odstrániť
 9. gel na obočie by si využila,keby si ho mala neposlušné.suchý šampon je dobrá vec naozaj raz za rok,lebo mastné vlasy treba umyť a hotovo.a konturovanie,hm.mam doma paletu mur a nepoužívala som ju.až som si ju raz vzala so soebou kôli zrkadlu a nacapkala som na seba jemne bronzer licenku i rozjasňovač.je tam velký rozdiel.akoby to vyplnilo tvár.chce to cit a dobrý štetec a skúšať a skúšať.

  OdpovedaťOdstrániť