Detoxikácia pleti s produktami z radu Elixir Jeunesse od Yves Rocher

Ahojte, krásky! ♥ Prajem vám krásny štvrtok. 
Som rada, že ste si opäť prišli prečítať nový článok. Na dnes mám pre vás recenziu a zase raz to budú produkty od Yves Rocher. Na rozdiel od posledného článku to ale bude pleťová kozmetika a to nie len tak nejaká! 
Uznala som totiž za vhodné konečne napísať článok o produktoch z radu Elixir Jeunesse, ktoré som dostala na evente ešte minulý november. S recenziou som sa ale nechcela ponáhľať a chcela som si nechať dostatok času na otestovanie všetkých produktov. Navyše som si naštudovala aj zopár informácií o hlavnej zložke tohto detoxikačného radu a veľmi rada sa s vami o všetky informácie teraz podelím :) 


Rad Elixir Jeunesse pozostáva zo šiestich produktov pleťovej starostlivosti a bol vyvinutý špeciálne pre potreby ženskej pleti 21. storočia, ktorá je denno-denne vystavovaná ako vonkajším, tak i vnútorným nepriaznivým vplyvom. Myslí sa tým najmä znečistené ovzdušie, výpary, UV žiarenie, stres, zlé stravovacie návyky či zlé návyky pitného režimu. Všetky tieto negatívny vplyvy na pleti, prirodzene, zanechávajú stopy, ktoré sa prejavujú predovšetkým stratou jasu a pružnosti či zvýraznením známok starnutia. A práve proti týmto nechceným následkom ale aj samotným príčinám ich vzniku bojujú produkty, o ktorých vám dnes píšem. Zabezpečujú pokožke hĺbkovú očistu a regeneráciu, no tiež veľmi dôležitú ochranu.

Ich najdôležitejšou zložkou je výťažok z listov rastlinky aphloia. Tento nenápadný strom pochádza z Madagaskaru, má úžasnú schopnosť adaptácie a prežitia aj v náročných podmienkach a disponuje úžasnou schopnosťou regenerácie.
Je totiž schopný kompletne obnoviť svoju kôru v prípade ohrozenia a v jeho listoch sa vo vysokej koncentrácii nachádza molekula, ktorá ho chráni pred agresívnymi vplyvmi vonkajšieho prostredia. No a vedcom z Yves Rocher sa podarilo práve túto molekulu niekoľkonásobne koncentrovať a primiešať ju do kozmetických produktov.

Detoxikačný micelárny gél
Tento gél som si zvykla používať pri večernej rutine miesto toneru na dočistenie pleti. Určite viete, že micelárne produkty nemám veľmi rada a bežne ich nepoužívam, pri tomto produkte som ale spravila výnimku a spravila som dobre. Zaujímavá na ňom je najmä jeho konzistencia, ktorá je skutočne gélová, drží sa na tampóniku a vôbec sa nevsakuje. Má veľmi príjemnú vôňu, na pleť pôsobí veľmi osviežujúco, príjemne, nelepí a dokáže ju účinne dočistiť. Stačí ho naozaj máličko, takže ja som sa za čas, čo ho používam nedostala ešte ani do polovice balenia.Roll-on na očné okolie
Najúžasnejšia vec na unavené očné okolie. Nepoužívam ho denne, no siahnem po ňom vždy, keď mám pocit unavených očí alebo spozorujem kruhy či vačky. Keď už, tak ho používam ráno po tonizácii ešte pred pleťovým krémom. Účinok je viditeľný okamžite - pohľad je jasnejší, svieži a akoby prebudený. Aplikuje sa tak, že ho trošku vytlačíte a jemne vmasírujete za pomoci troch drobných kovových guľôčok, ktoré sa nachádzajú pod uzáverom. Okrem toho, že je naozaj účinný, je táto aplikácia nesmierne príjemná a uvoľňujúca.Sérum s dvojakým účinkom
Dvojaký účinok tohto séra spočíva v tom, že pôsobí ako vo vnútri pleti, tak aj na jej povrchu. Zvnútra obnovuje a posilňuje štruktúru pleti a zvonku ju chráni pred zlými vplyvmi prostredia. Toto sérum má veľmi príjemnú štruktúru a do pleti sa rýchlo vsiakne bez toho, aby na pleti zanechávalo lepivý film. Používam ho dosť nepravidelne - niekedy ráno a niekedy večer, no vždy po čistení a tonizácii pod krém a každý krát, keď ho použijem, tak mám taký veľmi príjemný pocit na pleti a cítim sa s ním veľmi dobre. Je to taký ten pocit, kedy sa cítite naozaj komfortne vo svojej koži, nemáte vôbec potrebu sa líčiť a ste spokojné :)Denná omladzujúca starostlivosť
Keďže som dosť mladá a mám mladú pleť, omladzujúce účinky tohto krému som asi úplne nemala ako otestovať, každopádne veľmi chválim jeho ľahkú krémovo-gélovú konzistenciu, ktorá je podľa mňa doslova ukážková a naprosto ideálna pre mastnú pleť. Znovu by som si ho však nekúpila, pretože si myslím, že som na neho predsa len príliš mladá a momentálne by som dala prednosť inému krému, konkrétne kamilkovému od Yves Rocher, ktorý mi fakt sadol :)


Intenzívna nočná starostlivosť
K tomuto krému by som asi napísala v podstate to isté, čo k dennému. Jediný rozdiel, ktorý by som spomenula, je konzistencia, ktorá je v prípade tohto nočného ešte o čosi ľahšia a menej krémová.
Expresná okysličujúca maska
Túto masku som si veľmi obľúbila, no môžem ju používať maximálne raz za týždeň, pretože je aj na mňa dosť silná a to ja znesiem kde čo. Je super, o tom žiadna, a pleť je po nej naozaj krásna a všetko, no zároveň je po nej aj trošku citlivejšia. Priznám sa, že naozaj vôbec netuším kvôli čomu to tak je a takisto že mi to vlastne ani neprekáža. Jednoducho si po nej pleť prestriekam ružovou vodou a je to opäť v poriadku.Odkedy tieto produkty používam, všimla som si, že je moja pleť jasnejšia, svetlejšia, má krásne zjednotený tón, vyzerá krajšie, takže dokonca väčšinou ani nepoužívam makeup (ak, tak len v tenučkej vrstve) a dávam prednosť iba púdru na zmatnenie, čo mi bohate stačí. Menej sa mi upchávajú póry, teda prakticky vôbec, a pleť je krásne jemná a hladká. Dokonca som spozorovala aj ústup začervenania pleti a aj to, že sa menej mastí.
Netrúfam si odhadovať účinky týchto produktov na mladšej či staršej pleti a ani na pleti iného typu ako mám ja, no jednoznačne si myslím, že ide o veľmi kvalitné produkty, ktoré stojí za to vyskúšať a ja sa pokojne stavím, že minimálne jeden z nich by ste si úplne zamilovali. Ja osobne mám z týchto všetkých najradšej sérum, takže ak neviete, môj súkromný tip je určite ono ;)

3 komentáre

 1. ja som s touto radou veľmi spokojná aj so všetkými výrobkami, až na to dvojité sérum, pretože keď som si ho dala asi po 5 minútach sa mi urobili veľké červené fľaky na miestach kde som ho naniesla, zmizli mi asi po hodine tak to skúsila matka a tej na jej pleti pôsobil super ( až dokým som ho nezhodila z poličky a celý sa rozbil ) :D som šikulka
  Inak super produkty s krásnou jemnou vôňou ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. celá sada vyzerá super, no roll-on by sa mi zišiel ako soľ :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Najviac ma zaujal roll-on a sérum. Inak majú krásne obaly. :)

  OdpovedaťOdstrániť