Kompletná starostlivosť o zničené nechty | Zoya Naked Manicure

Ahojte, prajem vám krásnu sobotu! ♥ 
Dnes mám pre vás článok, ktorý chystám už od októbra minulého roku, teda vrátane dôkladného testovania. Vďaka spolupráci s e-shopom rajnehtu.cz, ktorý som vám už zopárkrát spomínala vo videách, som dostala možnosť vyskúšať sadu na nechty od značky Zoya - Naked Manicure Mini Professional Kit.


Tento set pozostávajúci z deviatich lakov na nechty je určený pre slabé, poškodené a či akokoľvek narušené nechty. Ako pravdepodobne viete, ja som s nechtami vždy bojovala a už som na nich skúsila snáď všetko, vrátane géllaku a gélu. Keď som však gélové nechty zložila naposledy, zanechalo to na mojich prírodných ťažké následky, z ktorých sa spamätávajú vlastne ešte dodnes a to už ubehlo takmer pol roka. Sú tenké, lámavé a štepia sa - s týmto som si dodnes neporadila. Sada, o ktorej vám dnes píšem, mi ale pomohla s množstvom iných vecí.

Účinky tejto sady sa dajú rozdeliť na dve časti - okamžité a dlhodobé. Medzi okamžité účinky patrí napríklad neutralizácia neželaného zafarbenia, vyhladenie povrchu nechtu a celkové zdokonalenie vzhľadu. Tie dlhodobé sú predovšetkým podpora bunkovej obnovy, zlepšenie okysličenia, pružnosti a sily nechtov a zvýšenie ich hydratácie a odolnosti.
Technológia, ktorá stojí za funkčnosťou týchto lakov na nechty je vcelku jednoduchá. Na zabezpečenie okamžitého efektu sa využívajú najmä farebné pigmenty a keratínové výplne, dlhodobé účinky zasa zaisťujú vitamíny, proteíny a výťažky z rastlín, najmä z morských rias a ginka.


V sade je deväť lakov - šesť farebných a tri číre - v mini veľkosti 7,5ml, ktorá je podľa mňa aj tak  na domáce používanie viac než postačujúca.
Farebné laky slúžia najmä na farebnú korekciu nechtového lôžka: jeho rozjasnenie, stmavenie, zbavenie žltých tónov, dosiahnutie teplejšieho alebo naopak chladnejšieho odtieňu nechtu. Laky sú priehľadné a len veľmi jemne pigmentované, čiže neprekryjú váš prirodzený necht, vyslovene ho iba dotónujú. Pre dosiahnutie najideálnejšieho žiadaného efektu je možné jednotlivé odtiene vrstviť a kombinácie sú priam nekonečné. Na vytvorenie ešte krajšieho efektu je potom možné použiť aj Tip Perfector, biely lak s navyššou pigmentáciou z celého setu, ktorý sa používa rovnako ako lak na francúzsku manikúru len na voľný okraj nechtu a musím povedať, že manikúra s ním vyzerá naozaj krásne. Odkedy som si ho zvykla používať, páčia sa mi moje nechty ešte viac, ale to už trošku predbieham.

Pink Perfector, Nude Perfector, Tip Perfector

Mauve Perfector, Buff Perfector, Levander Perfector
Číre laky sú tri a patrí medzi nich báza, matný povrchový a lesklý povrchový lak. Je to síce zrejmé, no aj tak sem pre istotu napíšem, že tieto laky slúžia na vytvorenie ideálneho podkladu pre farebné laky a tiež na fixáciu a zdokonalenie povrchu nechtov po lakovaní.
Z povrchových lakov mám ja osobne radšej Glosy Seal, pretože sú po ňom nechty fakt ako zo salónu a naprosto dokonalé. Ten Satin Seal ma trošičku sklamal, nakoľko som čakala také to dokonalé zmatnenie, no dosiahla som s ním len polomatný finiš.

Naked Base, Glossy Seal, Satin Seal
Všetky laky v sade majú svoje špecifické vlastnosti a funkcie. Nepísala som ich sem konkrétne, pretože by sa tým text zbytočne pretiahol, nakoľko si viac o nich môžete prečítať v online sprievodcovi a už tak som napísala informácií viac než dosť :)

Moja najobľúbenejšia kombinácia, s ktorou sa mi moje nechty páčia najviac je Naked Base + Pink Perfector + Lavender Perfector + Tip Perfector + Glosy Seal. Je pravda, že je to celkom dosť vrstiev, no laky schnú fakt rýchlo a manikúra je s nimi hotová raz-dva. 
Čo som si všimla hneď po nalakovaní, bolo naozaj okamžité zdokonalenie nechtov. Zmizli všetky ryhy, zvlnenia, stopy po šúpaní, nerovnosti voľného okraju a navyše mali nechty fakt krásnu farbu. Bežne totiž mám farbu nechtu nerovnomernú a v svetloružovej sa miešajú tmavoružové a svetložlté fľaky a celé to vyzerá dosť zvláštne a nevzhľadne. Po nalakovaní som ale na svoje nechty skutočne pyšná a samú ma prekvapuje aké dokážu byť pekné.Z dlhodobého hľadiska som si všimla najmä to, že mi nechty rastú omnoho rýchlejšie a aj keď sú stále dosť tenké, sú značne pevnejšie. To, že sa mi sem-tam niektorý zlomí veľmi neriešim, pretože komu sa sem-tam nezlomí necht? Keď nimi do niečoho narazím alebo ich dlho máčam vo vode, je to podľa mňa jednoducho prirodzené. Čo sa týka šúpania, to ustúpilo, no stále sa ho na palci pravej ruky neviem zbaviť. To ma mrzí a hnevá ale určite vinu za to nepripisujem žiadnemu z dnes spomínaných produktov.
Celkovo sadu hodnotím veľmi pozitívne, som s ňou spokojná a určite ju odporúčam aj tým z vás, ktoré s nechtami nemáte problémy, no chceli by ste vylepšiť ich vzhľad. Jednotlivé laky sa potom dajú dokúpiť samostatne v plných baleniach, ktoré majú dvojnásobnú veľkosť, teda 15ml. Dostupná je aj táto istá sada v plných veľkostiach, sada pre mužov, pre ženy, cestovná či hydratačná s rôznymi kombináciami lakov, takže si podľa svojich potrieb a preferencií vyberie úplne ale úplne každý.

Aký dojdem na vás táto sada spravila? Zaujala vás alebo práve naopak? Skúšali ste už niektoré z týchto lakov? Určite mi napíšte, som na to veľmi zvedavá :) 

5 komentárov

 1. sada vyzerá pekne, hneď by som všetky laky brala :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ty laky mají naprosto nádherný odstíny! :) Nebránila bych se tomu mít tuto sadu :)

  Little Dreamer

  OdpovedaťOdstrániť
 3. V pravom rade majú krásne obaly a podľa mna je to super vymslené, že si môžeš nechet sám “dotieňivat” a ak vážne pomáhajú tak je to pecka. Ja by som niečo takéto potrebovala lebo moje nechty teraz dosť plačú.
  Pozývam teba a tvoje čitateľky na GIVEAWAY
  na mojom blogu :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Produkty vyzerajú naozaj super, musím si už kúpiť nejakú nechtovú starostlivosť aj ja, nech sa trošku po gélových tie moje nechtíky zregenerujú :)

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tie laky vyzerajú výborne. Rozhodne stoja za vyskúšanie :)
  https://silakrasy.com/

  OdpovedaťOdstrániť