Moje najobľúbenejšie #girlpower citáty a prečo si myslím, že sú dôležité

Ahojte, krásky, prajem vám peknú nedeľu! ♥
Máte rady citáty? Ja veľmi! A keďže v poslednom čase som si mnohé obľúbila, povedala som si, že si ich jednoducho nemôžem nechať pre seba. Preto som sa rozhodla s vami o ne podeliť, no keďže je ich priveľa na to, aby som ich všetky vtesnala do jedného príspevku, rozhodla som sa na začiatok pre niekoľko mojich najobľúbenejších s tematikou G I R L   P O W E R.
V tejto chvíli neviem povedať, kedy prídem s ďalšími, no dnešný výber rozhodne nebol náhodný, nakoľko by som vám k tejto téme chcela napísať niekoľko slov.


V poslednom čase mám totiž pocit, že sa medzi nami dievčatami dejú celkom nepekné veci a som presvedčená o tom, že budete vedieť, čo tým myslím a niektoré z vás to možno vnímate rovnako. 
V poslednom čase sa mnohé dievčatá a ženy stávajú feministkami poriadne si neuvedomujúc, o čo vlastne ide a miesto snahy o rovnoprávnosť sa snažia skôr o poníženie mužov a, čo je asi ešte smutnejšie, koľkokrát aj o poníženie ostatných žien. Sú zákerné, žiarlivé a snažia sa jedna druhej uškodiť. Ohovárajú sa, podrážajú si nohy a dávajú si štedré údery pod pás.
Nebudem klamať, ja som tiež kedysi bývala na iné dievčatá zlá, pretože som ich považovala viac za "nebezpečnú konkurenciu" ako za priateľky a keď nad tým tak premýšľam, mám pocit, že to bolo zapríčinené nejednou negatívnou skúsenosťou práve s dievčatami, ktoré na mňa boli zlé, ohovárali ma a nechceli ma prijať medzi seba, pretože som nebola dosť pekná, dosť štíhla, zaujímavá, bohatá a čo ja viem čo ešte.


A čo si budeme nahovárať, v blogosfére je to úplne rovnaké. Blogerky - a tým myslím najmä mladučké začínajúce dievčatá - sa snažia jedna druhú predbiehať v počte sledovateľov, množstve a prestížnosti spoluprác a produktov, ktoré dostávajú a eventov, na ktoré chodievajú. Musia mať všetkého viac než tie ostatné, musí to byť lepšie, drahšie, značkovejšie... 
Musia dostávať viac správ od fanúšikov, lepších, dlhších a krajších správ a aj komentárov, musia mať viacej srdiečok na fotkách, krajšieho frajera, fotogenickejšiu izbu...
A nesmiem zabúdať na techniku. Drahší a lepší foťák, viacej foťákov, mikrofóny, svetlá, pozadia, softboxy, objektívy... 
Prečo? Načo? Asi som naivná, no vždy som si tak nejak myslela, že je to o prirodzenosti, zdieľaní radostí i starostí, názorov, postrehov, noviniek, životných okamihov a vzájomnej podpore. A všetko to ostatné sú len veľmi veľmi príjemné bonusy.


Ja však viem, že existujú ženy, ktoré sú presným opakom a som šťastná a vďačná za to, že ich mám vo svojom živote. Mnohé som spoznala práve vďaka blogovaniu. Sú to presne tie silné a inšpiratívne ženy, ktoré i keď sú mi priateľkami, sú mojimi vzormi, ku ktorým vzhliadam. 
Sú to tie kráľovné, ktoré si navzájom naprávajú korunky!
A ja sa vďaka nim denne učím, ako byť lepšou. Snažím sa byť vždy milá, i keď je to ťažké a nie vždy sa mi to darí. Snažím sa ženy v mojom okolí podporovať v tom, čo robia najviac ako len dokážem (a naprávať im ich korunky). A páči sa mi tá predstava solidarity a vzájomnej pomoci. Aj keď len nejakými maličkými činmi, nemusia to byť žiadne svetoborné dôkazy spolupatričnosti. 
Pretože jednoducho verím, že ženy sú úžasne silné a schopné bytosti. A že dokážu čokoľvek. 

Žiadne komentáre