Čo je na mne výnimočné?

Čo je na mne výnimočné? Čím som jedinečná? 
Toto sú otázky, nad ktorými som sa v poslednom čase dosť zamýšľala. No, v poslednom čase. Asi tak v období posledného roku, kedy sa v mojom živote začalo diať veľa zmien a ja som na tieto otázky potrebovala a chcela nájsť odpoveď.

Najprv som nad tým premýšľala ešte v škole, kedy sa okolo mňa pohybovalo množstvo zaujímavých a jedinečným ľudí, najmä spomedzi tých, ktorí na najvyššom poschodí študovali umenie, a ja som sa vždy samej seba pýtala, či aj ja tak pôsobím na iných ľudí a ak áno, prečo. Na nič som neprišla.
Druhá vlna obdobných myšlienok nastúpila v čase, kedy som si po škole hľadala prvú prácu a pripravovala sa na pohovory. "Mali by ste vedieť argumentovať, prečo by mali zamestnať práve vás. Čo je na vás výnimočné?" čítala som stále dookola na rôznych pracovných portáloch a v článkoch s radami ako uspieť na pracovnom pohovore. Na nič som neprišla.
Tretí a zatiaľ posledný krát som sa to sama seba denno-denne pýtala v súvislosti s mojou online tvorbou. Premýšľala som nad tým, čo ja mám, čo iní nemajú a z čoho by som mohla spraviť moju najväčšiu prednosť.  Na nič som neprišla.


Jedného dňa som sa na seba pozrela do zrkadla a urputne som sa snažila silou mocou niečo nájsť. Premýšľala som, prezerala som sa najprv v maličkom zrkadle, potom vo väčšom a nakoniec v takom tom, čo je cez celé dvere rolldoorovej skrine. Približovala a vzďaľovala som sa, točila sa dokola, prechádzala sa popred každé jedno.
Sú to pehy? Nesymetrická tvár? Krivý nos? Krivý úsmev? Okuliare? Alebo tie moje neskrotné vlasy? Smiešne malé ruky či tak trochu kačacia chôdza? A musela som sa na seba do toho zrkadla usmiať. 

Prišla som na to, že ja celá som vlastne zbierkou jedinečností a nedokonalostí, vďaka ktorým som zaujímavá a len tak nesplyniem s davom. Že som jedna ucelená nedokonalosť a to zo mňa vo svojej podstate robí jedinečnú bytosť. Konečne som pochopila, prečo si ma ľudia vždy pamätajú i keď ja sa strácam vo všetkých tých podobných tvárach, ktoré denne spoznávam. Sú to všetky tie veci, ktoré majú miliardy ďalších ľudí, no ktoré ja mám naraz a tvoria moje spoznávacie črty.
No moja najväčšia jedinečnosť asi spočíva v tom, že som sa po rokoch sebatrýznenia, pochybovania a kritického pozorovania začala mať rada. Je pravda, že by som na sebe plno vecí pomenila a jedného dňa to pravdepodobne aj príde, no aj tak je toto pre mňa veľmi dôležitý krok, pretože som sa sama so sebou vyrovnala a akékoľvek "zmeny" už nebudú vlastne zmenami, možno tak nanajvýš vylepšeniami. A ja som šťastná, že som našla svoje sebavedomie a svoju silu v tom jedinom úsmeve, ktorý som si vymenila sama so sebou pri pohľade do zrkadla.


Vy viete, čo je na vás výnimočné? Tak si to určite nenechajte pre seba! Od marca totiž dm-ka spúšťa svoju jarnú kampaň zameranú na vonkajšiu jedinečnosť. Počas tejto kampane bude na ich stránkach prebiehať súťaž, do ktorej sa môžete zapojiť nahraním vlastnej fotky a poukázať na svoju výnimočnosť. Súťaž bude mať troch víťazov, ktorí vyhrajú celkovú vizáž a styling od skvelej Barborky Yurkovič a Zootu. Tak sa potom určite zapojte :)


3 komentáre

 1. Krásně napsáno :) A svělý výběr fotek, na každé jsi tak jiná, ale na všech ti to moc sluší :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Veľmi pekne napísané, si strašne zlatá baba a videá maš taktiež veľmi dobré. :)

  Rebelliouslily

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Domi ja ťa musím stále len chváliť! Z každého tvojho článku ide veľká úprimnosť a láska s ktorou tieto príspevky píšeš. I toto je na Tebe jedinečné ♥

  OdpovedaťOdstrániť