Kašmírová starostlivosť o telo a vlasy od Alciny

Ahojte, prajem vám najkrajší pondelok a vítam vás pri poslednom článku tohto mesiaca.
S februárom, ktorý mi priniesol množstvo skvelých vecí, som sa rozhodla rozlúčiť recenziou produktov, o ktorých vám už teraz môžem prezradiť, že sú tiež skvelé.

Nedávno som dostala možnosť vybrať si a otestovať niekoľko produktov od nemeckej značky Alcina. Vy viete, že ja mám veľmi rada a veľmi si cením produkty a značky, ktoré majú svoju históriu, tradíciu a dlhoročný úspech. Alcina patrí medzi nich - v Čechách a na Slovensku pôsobí 25 rokov, no od jej vzniku uplynulo už viac než 70.
Čo ale možno neviete je, že ja mám s touto značkou z minulosti veľmi dobré skúsenosti, nakoľko som navštevovala kozmetický salón aj kaderníctvo, v ktorých používali produkty práve od tejto značky a naprosto som ich milovala. Okrem rôznej pleťovej a vlasovej kozmetiky (vrátane farieb na vlasy) som doma používala niekoľko kúskov ich dekoratívky a laku na nechty sa neviem vzdať ani keď už ho mám snáď viac než päť rokov.
A práve toto boli moje dôvody, pre ktoré som ponuku spolupráce prijala s nadšením a Gabkovi som s tým pílila uši asi týždeň.
Dnes vám teda s radosťou prinášam prvú recenziu na produkty od tejto značky.

Ako prvé ma z aktuálnej ponuky zaujali produkty ich Kašmírovej starostlivosti. V ponuke je pleťový krém, krém na ruky, šampón a balzam na vlasy a telový balzam. A práve posledné tri produkty budú hlavnými hviezdami dnešného článku.


Musím povedať, že ako prvé ma na produktoch zaujali ich krásne obaly a úžasná fotogenickosť. Nielenže vyzerajú naprosto dokonale na fotkách, aj kúpeľni dodávajú niečo extra. Ďalšia veľmi príjemná vlastnosť, ktorú chcem vyzdvihnúť je určite ich vôňa, ktorá je veľmi príjemná, nevtieravá a na mňa pôsobí veľmi upokojujúco. Produkty obsahujú kašmírový extrakt a sú určené na starostlivosť o pleť a vlasy práve v aktuálnom zimnom období.

Vlasovú starostlivosť som si zamilovala hneď pri prvom použití a ďalej to bolo už len lepšie. Ešte v sprche tesne po umytí šampónom som cítila veľkú zmenu. Vlasy sa mi naprosto podvolili a mala som pocit, akoby som na nich mala polhodinový výživný zábal. Stačilo jedno umytie na to, aby som prestala mať potrebu používať kondicionér, ktorý ja používam vždy posledných osem rokov, niekedy dokonca dva po sebe a nechávam ich pôsobiť tak trojnásobok odporúčaného času, aby som na vlasoch cítila rozdiel a ani tak som nikdy nezažila taký výsledok ako po jednoduchom umytí týmto šampónom. 
Keďže som ale chcela otestovať aj balzam, tak som ho používala aj napriek tomu, že som vlastne ani nemusela a po asi dvoch týždňoch som si všimla, že mi prestali okolo hlavy poletovať také tie maličké vlásky, že aj keď si nechám kučeravé vlasy, tak sa mi nezamotávajú a nerobia sa mi na nich uzlíky a vlasy som mala na dotyk také mäkké a hebké ako ešte nikdy.
Telový balzam sa pre mňa takisto stal takým malým pokladom. Vždy po sprche sa ním celá ponatieram a ráno sa budím s nádherne jemnučkou a mäkkučkou pokožkou, ktorá je pružná, má taký ten zdravý lesk, nesvrbí a nebolí ma kvôli suchu. 
Keď sa natriem balzamom jeden večer, môžem si potom dovoliť niekoľko dní vynechať a pokožka stále zostáva v rovnako skvelej kondícii. Ja si však celý ten proces maximálne užívam a preto som vynechala len pár krát kvôli tomuto testu, inak ale je tento telový krém mojou novou závislosťou. 
Navyše má naprosto skvelú konzistenciu, ktorá sa veľmi dobre rozotiera po pokožke, stačí ho trošička a navyše sa parádne rýchlo vstrebáva.Tak a to by bolo na dnes odo mňa všetko, ja vám ďakujem za čas, ktorý ste venovali čítaniu tohoto článku a čoskoro sa môžete tešiť na ďalšiu recenziu produktov od Alciny. 


2 komentáre

  1. vyzerajú super :) opäť raz chválim fotky, nádhera!

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Alcina ma veľmi dobré pleťové produkty, nevedela som, že majú aj telovú a vlasovú starostlivosť. :)

    Rebelliouslily

    OdpovedaťOdstrániť