Kedy bude svadba?

Ahojte, krásny pondelok! ♥
Tento článok, ako som si už zvykla, píšem opäť s niekoľkodenným predstihom. Tentokrát sú to štyri dni. Ak sa vám to nechce počítať, píšem ho 8.2., teda presne mesiac odo dňa, kedy ma Gabko požiadal o ruku. Od toho dňa asi najčastejšia otázka, ktorú počúvam je "kedy bude svadba?"


Často je táto otázka upravená do inej formy. Už ste rozmýšľali nad svadbou? Máte už termín? Už viete kedy to bude? Na kedy chystáte svadbu? A je to, samozrejme, pochopiteľné, že to ľudí zaujíma a chcú to vedieť, no pre mňa je veľmi ťažké na to odpovedať, pretože neviem ako. Ja totiž neviem...

Skutočne neviem, kedy bude svadba. Bude. A veľmi sa na ňu teším. No naozaj netuším, kedy. Viem, kedy by som ju chcela, to áno, no to nie je žiadna záruka a aj tak je to celkom vzdialená budúcnosť. Teda... vzdialenejšia než do roka a do dňa
Osobne mám pocit, že ľudia v dnešnej dobe automaticky očakávajú, že zásnuby znamenajú buď to, že je žena tehotná (ako si podaktorí mysleli aj v našom prípade :D) alebo predpokladajú, že dátum je už dávno stanovený a prípravy sú v plnom prúde. A akoby ani nechceli pochopiť, že ja sa nechcem ponáhľať. Chcem si všetko premyslieť a dôkladne naplánovať, chcem zohnať všetko, po čom túžime, všetko zariadiť tak, ako chceme a nerobiť žiadne kompromisy len preto, lebo sa ponáhľame. Chcem mať na prípravu dosť času. Čo je ale hlavné, chcem si toto obdobie užiť. Chcem zbierať inšpiráciu, dlho sa rozmýšľať, chcem si nájsť dokonalé šaty a topánky, ktoré ma nebudú tlačiť. Chcem pre vás písať články podobné tomuto alebo také, ktoré budú len plné fotiek so svadobnou inšpiráciou. Chcem mať krásny zápisník, z ktorého sa stane môj svadobný plánovač a chcem ísť na ochutnávku svadobného menu a torty. Chcem si starostlivo vybrať výzdobu a chcem sa celý čas tak zasnene usmievať ako teraz, keď píšem tieto slová.

Keď ten deň príde, budem sa vydávať s tým, že budem manželkou navždy. Samozrejme, viem, že život prináša rôzne situácie, človek nikdy nevie, čo sa môže stať a mnohí, ktorí sú manželmi už roky alebo sú dokonca po rozvode ma vysmejú, no ja v ten deň vstúpim do manželstva so slovom navždy. Snúbenica teda budem len chvíľu. A je to naozaj krásny pocit, preto si ho chcem vychutnať čo najviac to len pôjde. Pre mňa to nie je len akýsi medzikrok alebo formalita a ani sa tým nesnažím niečo urýchliť alebo naopak oddialiť. Pre mňa je to významný krok a významné štádium vzťahu a nechcem ho utnúť len preto, že by som mala.

Okrem toho, Gabko sám povedal, že by si ma vzal aj hneď, ja jeho tiež, no máme svoje dôvody na to, prečo to tak nespravíme. Okrem tých mojich osobných, ktoré som vám už napísala, sme si vzájomne ešte nestihli vyriešiť mnohé otázky týkajúce sa svadby (medzi hlavnými napríklad jej veľkosť) a bez toho to nejde. Niektoré veci jednoducho potrebujú čas. A úprimne, pripadá mi to smiešne a trochu trápne, že by sme behom prvého mesiaca od zásnub mali mať vo všetkom jasno alebo nebodaj  dokonca už od toho prvého dňa spísaný zoznam hostí, ako podaktorí predpokladajú.

A koniec-koncov, človek nikdy nevie, čo nám prejde hlavou... Možno sa vezmeme impulzívne, tajne, len my dvaja a potom spravíme veľkú oslavu bez stresu a tlaku, ktorý je v tento deň na nevestu a ženícha vyvíjaný (a nech mi nikto netvrdí, že to tak nie je). Pretože tak, ako si chcem užiť to, že som zasnúbená, si chcem užiť aj prípravy, samotnú svadbu a manželstvo. A aj naši blízky by podľa mňa mali len prísť, odprevadiť nás na spoločnú cestu životom, osláviť to spolu s nami a užiť si to. A aby to tak mohlo byť, malo by byť všetko dôkladne pripravené, nikto by nemal nič zháňať či riešiť na poslednú chvíľu a v tento deň by sa nemalo improvizovať. Aj keď je mi jasné (opäť), že na niektoré situácie sa človek nepripraví, chcem spraviť všetko, čo bude v mojich silách, aby to bol naozaj dokonalý deň.

Takže už viete, kedy bude svadba? :)


4 komentáre

 1. Úplne s tebou súhlasím. Pokiaľ do svadby nikoho nič extra nesúri, ako príchod dieťaťa, ktoré chcú prijať na svete spoločným priezviskom alebo iné nečakané situácie, človek by si mal toto obdobie užiť a zbytočne sa neponáhľať. Je to krásne obdobie života, ktoré si chce každý užiť a okrem svadby má plnú hlavu iných starostí. Načo byť zasnúbená rok a ponáhľať sa so všetkým, keď môžeš byť dva a všetko stihnúť s predstihom a pokojom? A hlavne, na láske medzi vami nijako neubudne v tomto období :)

  Terka Polak Blog

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Takisto súhlasím! Uži si toto ádherné obdobie, zbieraj inšpiráciu, nech je svadba čo najkrajšia a čo najviac dokonalá!:) nemáš sa vôbec kam ponáhľať. A na ochutnávku torty ma dúfam zoberieš!:D

  Saja Frey- blog

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Mne sa strašne páči, aký máš k tomu postoj, aj keď sa s tým mojím absolútne nezhoduje.Ja som neskutočne vďačná že sme nemali veľa času na plánovanie, lebo by som sa z toho podľa mňa akurát tak zbláznila a jedine by sme sa hádali :D Takto tlačení časom sme si to poriešili rýchlo a bezbolestne a napriek tomu bolo všetko podľa našich predstáv. Lebo keby som mala čas rozmýšľať a plánovať, predstavy by sa mi podľa mňa 1000x zmenili a to by znamenalo pohromu :D:D:D

  Preto ťa obdivujem a trochu ti aj závidím tvoju povahu, že si na to dokážeš takto zobrať čas a všetkému čo chceš sa poriadne povenovať.

  Takže už sa teším an všetky svadobné príspevky na blogu! :)

  Nasklee - www.nasklee.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. je skvelé, že si s tým dávate načas... vždy som bola fanúšikom racionálneho zmýšľania a tiež si neviem predstaviť, že by sa takéto veľké udalosti udiali rýchlosťou blesku... :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť