Telová kozmetika (nielen) pre malé princezné

Ahojte, krásny pondelok! :)
Vítam vás pri novom článku a rovno sa vám aj ospravedlňujem. Za to, že tento článok, ktorý som plánovala ešte na september, vychádza až dnes. Úprimne? Vôbec ale vôbec netuším čo sa stalo a prečo je to tak. 
Každopádne tu pre vás mám recenziu niekoľkých produktov privátnej značky dm-ky Prinzessin Sternenzauber, ktorá je prioritne určená pre detičky, no bez hanby priznávam, že som im jednoducho nevedela odolať! 


Všeobecne o týchto produktoch môžem povedať, že je celkom škoda, že sortiment nie je väčší a že väčšina produktov je určená len na sprchovanie či kúpanie. A aj keď mi je, samozrejme, jasné, že je to detská kozmetika a že deti asi nebudú mať veľmi vysoké nároky, myslím si, že kvalita týchto produktov je celkom... nuž, zlá. Veľmi však chválim obaly, trblietky i väčšinu vôní.Sprchový gél s mydlovými srdiečkami bol asi môj najväčší favorit. Najviac sa mi páčil, najkrajšie voňal, najdlhšie mi vydržal a asi aj najlepšie penil. Veľká preveľká škoda je podľa mňa to, že bol len limitovaný a neviem o tom, že by ho nahradil obdobný produkt. Jednoducho tá krásna vôňa a detail srdiečok v géle bol vyslovene rozkošný a už len kvôli tomu by som si ho ako jeden z mála kúpila znovu.Sprchový gél a šampón 2v1 mi vôňou teda maximálne neulahodil, pretože vôbec nevoňal ako maliny, a jeho vôňa bola strašne umelá. Okrem toho vôbec nepenil, takže na osprchovanie s ním som vždy spotrebovala veľmi veľké množstvo a o to menej mi vydržal. Navyše ten obal sa podľa mňa veľmi nepodaril, no páčila sa mi korunka na uzávere.

Trblietkavý sprchový gél bol fajn a aj keď nie som fanúšičkou tejto kombinácie vôní, bola som spokojná. Označila by som ho za taký odrazový mostík, nakoľko sa mi na ňom zdalo byť všetko v poriadku, no takisto by sa to dalo vylepšiť. Keďže ale viem, že napríklad vône a farby tohoto produktu sa menia podľa sezóny, nemám mu veľmi čo vyčítať.Umývacia pena s trblietkami bol u mňa dosť nezrozumiteľný produkt. Na niektorých etiketách produktov v regále bolo uvedené, že je na ruky, na iných, že na celé telo. Ja som ho používala ako sprchový gél a celkom mi vyhovoval. Krásne voňal a páčilo sa mi, že po stlačení už bola pena hotová. Tento si tiež viem predstaviť kúpiť znovu, no asi by som do budúcna uprednostnila inú farbu ;)
Sprchová pena s broskyňovou vôňou bola podľa mňa vyslovene tragédia. Toto balenie malo asi 100ml (možno 150 nespomínam si) a vystačilo mi na jedno a pol sprchovania. Jasné, že stále beriem do úvahy, že je to pre deti, no ale veď práve! Nemajú deti tendenciu skôr plytvať ako šetriť?Soľ do kúpeľa s nevädzou
Toto bol tiež fajn produkt, krásne voňal a aj keď nemám vaňu, maximálne som si ho užila pri pedikúre. Pripadalo mi veľmi zaujímavé, že v soli boli primiešané aj sušené nevädzové kvietky.

Svetluškový krém na tvár a telo
Zaujal ma najmä svojim obalom, spôsobom nanášania a vôňou, ktorá bola naozaj krásna, tak som si myslela, že ho budem používať na ruky, pretože na telo by mi vystačil tak na jeden krát. Aj tak som ho ale po prvom použití vyhodila. Na obale síce stálo, že kým sa nevstrebá, nemá prísť do kontaktu s textíliami. To, že s nimi nemá prísť do kontaktu ani po vstrebaní tam už napísané nebolo a tak som si zabezpečila dlhotrvajúce žlté fľaky na viacerých textilných veciach. Fajn, beriem, že nízka penivosť produktov je v prípade detí asi žiadúca, keďže tým pádom neobsahujú veľa SLS, no keď som ja bola malá, vôbec sme to neriešili a čím viac to penilo, týmto bolo lepšie a viac sa mi to páčilo. Ale krém, ktorý všetko ofarbí? Pre deti?! 
Možno to ja zle vnímam, no aj tak by som z týchto produktov pre seba či svoje dieťa kúpila možno dva, premýšľala by som ešte nad veľkou penou do kúpeľa a to je tak všetko.
Celkovo tak tieto produkty hodnotím veľmi podpriemerne a skôr ich neodporúčam. Myslím si, že si do budúcna už žiadny podobný nekúpim, jedine ak by bol niečim fakt zaujímavý ako napríklad ten srdiečkový sprcháč :) 


5 komentárov

 1. Mne sa páčia obaly týchto produktov, pri niektorých aj vôňa,ale tým to hasne. Svojmu dieťaťu by som to zrejme nekúpila a napríklad také telové mlieko pre malé dievčatá mi príde úplne zbytočné.

  deerly lost / blog instagram

  OdpovedaťOdstrániť
 2. zaujímavé produkty :) sama by som si ich asi nekúpila a inak mám pocit, že som ich v DMke ani nikdy nevidela :O

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Umývacia pena s trblietkami, tú musím mať, je krásna! :)

  Pozývam teba aj tvoje čitateľky do veľkej Valentínskej súťaži na mojom blogu:
  Rebelliouslily

  OdpovedaťOdstrániť
 4. ťažko povedať, či detičky potrebujú toľko produktov :D každopádne balenia sú veľmi rozkošné a ak by som mala malú princeznú doma, tak niektoré by som jej kúpila :)
  MakeupbyVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Panebože, tie dizajny sú krasne😍😍 S tou korunkou si strašne zlata❤️

  Saja Frey Blog

  OdpovedaťOdstrániť