Ako ma konečne prestal bolieť chrbát...

Ahojte, prajem vám krásny piatok a vítam vás pri dnešnom článku! :) 
Rada by som vám dnes opísala moju skúsenosť s bolesťami chrbta a podelila sa s vami o to, čo mi pomohlo, pretože som presvedčená o tom, že podobný problém trápi mnohé z vás.

Už koncom minulého roka, ešte v bývalej práci, ktorá mojej fyzičke dávala dosť zabrať, som začala pociťovať problémy s bolesťou chrbta. V januári to bolo už takmer neznesiteľné, absolvovala som masáže aj konzultácie, nahrievala som si chrbát elektrickou dečkou, požívala rôzne zábaly, krémy, gély a emulzie, brala som uvoľňovače, opatrne som chrbát rozcvičovala. Vždy, keď som zohla hlavu, bolesť mi vystrelila až do krížov či krku až hlavy. Trápili ma bolesti zubov, migrény, točila sa mi hlava, pichalo ma pod kľúčnou kosťou a cítila som vážne nepríjemný tlak na chrbtovej časti rebier. Bolo to naozaj peklo, aké si nevie predstaviť nikto, kto ho nezažil. 

V stave prakticky úplného zúfalstva som sa rozhodla dať šancu ešte jednému produktu, ktorý sa ku mne dostal s tým, že som plánovala ďalej pokračovať v opatrnom rozcvičovaní. V podstate som v tom čase svoj stav pokorne prijala, začala som sa zmierovať s tým, že to tak bude navždy a chcela som len, aby sa to nezhoršovalo.Vaxicum, ďalší krém, hovorila som si. Navyše ani nie určený priamo na chrbát ale len akýsi bylinkový relaxačný. Keď už ale nezaberalo nič iné, dostal odo mňa šancu, pretože som mu ju v mojom stave jednoducho potrebovala dať. Bylinky mi už v minulosti nespočetne veľa krát pomohli s rozličnými ťažkosťami a preto som nemala problém mu dôverovať - možno aj trochu preto, že som nemala inú možnosť.  


Je to krém, ktorý obsahuje gáfor, silicu levandule, klinčeka a rozmarínu, má veľmi ostrú bylinnú vôňu a na koži trochu lepí. Gabko ma ním pravidelne večer masíroval a cez deň som si ho natierala sama tam, kam som dočiahla a masírovala som si aspoň krčné svaly až dokonca zátylok pomedzi vlasy. Naďalej som pokračovala v cvičení, no už som sa nenahrievala a Dorsiflex som nevidela už asi mesiac. A dnes, keď tu sedím na posteli, ktorá je mojou kanceláriou a k zdraviu chrbtice rozhodne veľmi neprospieva, a píšem vám tento článok, môžem zohnúť hlavu až tak, že sa mi brada dotýka hrudnej kosti. A čo je najlepšie - bez bolesti! Keď ňou otáčam, nepichá ma medzi lopatkami, ani mi nepraská v ušiach a Pyridoxin na závrat som tiež nemusela dlho užívať.


Nechcem o ňom hovoriť, že je zázračný, predsa som sa nespoliehala len na neho a akosi neverím tomu, že tento stav úľavy bude trvať večne, no bola by to až príliš veľká zhoda okolností, že odkedy ho používam, sa moje problémy postupne vytratili. Rozhodne mám však v pláne ho používať aj naďalej ako prevenciu a plánujem ním riešiť každý ďalší podobný problém, nech sa týka akejkoľvek časti tela (najbližšie to bude asi koleno a svaly na lýtkach). A ak vás trápia akékoľvek svalové či kĺbové bolesti alebo len chcete niečo uvoľňujúce na masáž, vrelo vám tento krém odporúčam! :) Jediné, čo je mi ľúto je, že som ho nepoznala minulý rok, kedy ma tak ukrutne bolievali nohy z práce. 

Máte s ním skúsenosť? Čo pamáha vám od bolestí chrbta či svalov? Určite sa podelte v komentároch, rada si nechám niečo poradiť a určite nebudem sama... :)


3 komentáre

 1. je super, že si našla niečo, čo ti pomohlo ;) bolesti chrbta sú naozaj neznesiteľné a ťažko sa s nimi žije :/

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 2. O tomhle produktu už jsem něco málo četla a zatím vše pozitivní...takže to vypadá fakt skvěle:).
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Petra komentovala:

  Tento krém nepoznám, ale viem si predstaviť tú bolesť. Vyskúšaj nejakú jemnú jógu alebo pilátes, to by ti mohlo pomôcť :)

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť